Jump to content

Проблем с видео карта (или поне така мисля)!


Препоръчан пост

Проблемът, който имам е, че когато вляза в някоя игра, предимно ММО-та и в логин часта от играта всичко е черно.Ще дам пример със Cabal Online.Ето при мен как е: Цък,а трябва да бъде така: Цък.Видео картата ми е Ati Radeon 9550, сложил съм драйверите свали от сайта и директХ.Преинсталирах Windowsa на 2 пъти и пак е същото.Благодаря предварително.
Link to comment
Сподели другаде

По принцип до колкото знам драйверите за Ati трябва да са за точния модел видео карта,до като при nVidia драйверите стават за всичките им чипсети

Последната версия на драйверите на nVidia за всички модели видеокарти на фирмата

Предполагам питането на Night_Raven дали са актуални означава не само по нови (т.е. последни) но и дали са за точния модел видео карта (Ati Radeon 9550)!!! :computer:

 

п.с.Как точно си изпълнил процедурата по премахване на старите драйвери и след това си инсталирал новите ??? Понеже си мисля ,че може да си инсталирал новите върху старите или върху остатъци от старите драйвери!!!

Link to comment
Сподели другаде

Тогава ти остава някой от следните варианти (ако си наистина 100% сигурен, че си изтеглил точния пакет с драйвера, защото най-новите версии на пакета не поддържат по-стари карти, както е и при NVIDIA):

- да опиташ да преинсталираш текущите драйвери, като почистиш под Safe Mode, преди да ги инсталираш отново (описано е в тази тема);

- да опиташ същото, но с по-стари драйвери;

- да инсталираш последния DirectX (март 2009).

Link to comment
Сподели другаде

А някой сети ли се аджеба, че игрите могат да искат пикселни шейдове 3.0 и нагоре ? :)

Това е типично държание за игра, която не може да бъде обслужена от шейдърите...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...