Jump to content

Външен харддиск 3.5" + кутия 3.5" за лаптоп


Препоръчан пост

Здравейте,

 

смятам да си купя хардиск + кутия и да ги използвам като външен хард/през USB/ на лаптоп Acer Aspire 5610Z

 

Разгледах няколко предложение по интернет и като че ли се спирам на:

 

- кутия Drive Cabinet CANYON (CNR-HDD35SA2)

 

- хард Seagate; 1TB, Barracuda, 7200, SATAII-300, 32MB, 60 months warranty

 

Какво ще кажете за подобна конфигурация? Как стоят нищата с охлаждането? Ще има ли проблем при 7-8 часова работа? Може ли да ми препоръчате и др. подобни конфигурации с цена до 300лв. Ако може малко повече информация от къде мога да си ги набява /при положение, че съм във Варна/. Ако може на изплащане.

 

Хардискът ще се използва предимно за съхраняване на мултимедия - филми и музика. Ще има ли проблем да гледам видео от него/дори и full HD/. Ще мога ли да буутнвам и от него ако сеналожи/ако инсталирам ОС там разбира се/ - при положение че компютър има възможност за бутване от usb?

Link to comment
Сподели другаде

Хардискът ще се използва предимно за съхраняване на мултимедия - филми и музика. Ще има ли проблем да гледам видео от него/дори и full HD/. Ще мога ли да буутнвам и от него ако сеналожи/ако инсталирам ОС там разбира се/ - при положение че компютър има възможност за бутване от usb?

Не би трябвало да имаш проблеми с гледане на HD от него. Би трябвало да можеш да зареждаш от него ОС.

 

Относно мненията за самия хардуер ще се въздържа от коментари, защото не съм много запозант с външните твърди дискове.

Link to comment
Сподели другаде

Посоченият хард диск е обикновен/нормален 3.5 инча/. Дори и да препоръчаш някой друг, не знам как ще се държи кутията /в смисъл на охлаждане, поддържане на нармалните параметри за работа на диска/. Досета нито съм виждал такива кутии, нито пък познавам някай запонат.
Link to comment
Сподели другаде

Ами аз имам 500GB Hitachi (за малко над 90 лв.) и обикновена алуминиева кутия. Дискът е с 36 месеца гаранция :) Само че на кутията ми пише,че поддържа до 500GB - мисля,че трябва да обърнеш внимание на това...ако вече не си. А за фирма от Варна мога да спомена http://pc.promoardes.com/ - но не съм имал работа с тях,защото са ми доста далече :)
Link to comment
Сподели другаде

Аз имам два външни HDD ,като и двата са на SEAGATE с обем 500Gb.

Единия е 500GB Seagate FreeAgent Pro, 3.5" eSATA Скорост на трансфер на данни (макс.) 3 Gbps и другия е 500GB Seagate FreeAgent Go, 2.5" Скорост на трансфер на данни (макс.) 480 Mbps./226.80 лв в Метро/Тоя има и друго приложение.Виж ТУК

И двата са с по пет годишна гаранция.И докато единия е с изключителна бързина то малкия е много удобен за пренасяне.

Ето и други дискове на SEAGATE

Все пак избора си остава за теб :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Първо благодаря на всички отзовали се, и второ колебая се между:

 

SEAGATE Barracuda 7200.11 (1TB,32MB,SATA II-300) -   от този сайт

 

 

Transcend StoreJet 3.5" ULTRA - от този сайт

 

или

 

1000GB Seagate FreeAgent XTreme, 3.5", външен, USB2.0 & 1394 & eSATA, 7200rpm, 32MB, 5г. гаранция - от тук

 

Ще съм благодарен, ако някой сподели какво е мнението му отностно SEAGATE Barracuda 7200.11 (1TB,32MB,SATA II-300) като харддиск изобщо. На повечeто ревюта който прочетох му даваха editor"s choice. Аз обече искам да чуя и други мнения.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...