Jump to content

ТV c GF EN7300GS – имам някои въпроcи,


Препоръчан пост

-Здравейте, ПРИЯТЕЛИ – имам някои въпроcи, моля вижте снимките и ми помогнете:

-искам да си включа компютъра към телевизора за да гледам филми на по-голям

монитор.

Видео картата ми е : asus GF7300GS/HTD,/256MB DDR2 64bit PCE-E ,това е от

книжката й.

Там видях че в средата пише Television(в лилаво)- и е даден(същото е),7-pin s-videо

вход.Имам и такъв кабел(с компа ми го дадоха). Имам и този преход-за друг монитор.

Не зная дали трите чинча от др. край са Y Pb Pr -изходи, и ако са такива мога ли да ги

удължа

с 10,5 метра кабел -(телевизора ми е в др.стая), и да ги включа в component video input

(Y Pb Pr)на телевизора ????

Също така ако знаете как да си запоя-(ако става),от 3-те чинча в единия край -да стане

в другия SCART букса(имам такава):

Та въпроса ми е как да свържа PC-то с TV,-става ли с този кабел,това Y Pb Pr – изходи

ли са?-(какво представляват-ако може малко инфо-please!!!!),

и може ли да си направя кабела да не ми завършва с чинчове, - а със SCART букса, и

нея да си включа в TV.?

-И последен въпрос-с удължаването на кабела дали ще имам загуби в качеството на

картината.-А настройки по компютъра ще трябва да правя,-ако да -какви?

-ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ МИ ОТГОВОРЯТ.

-THANK'S FRIENDS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

видео картата е като таз в средата

-а така ли е сварзването?

Link to comment
Сподели другаде

Привет,

Има си готови кабели които завършват със SCART букса,с /различна дължина/ и най различни преходи, не е нужно да откривате топлата вода. Настройки да,ще трябва да направите.

За по подробно и нагледно обяснение има доста материали,просто трябва да се потърси в Google.

За качеството на картината, това зависи от различни неща, от качеството на кабела има хубави силиконови кабели, но има и евтини кабели за по 10 лв. -зависи също и от драйверите на видеокартата и от самата карта.

post-282-1237924134_thumb.jpg

post-282-1237924165_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Много благодаря,

 

И аз така си мислех че ще стане.Кабела които имам 7pin s-video/към 3-те чинча (с видео картата ми го дадоха, даже и този DVI-I to VGA adapter), -нали са точно това което наричат

 

компонентен (Y Pb Pr ,и се включва в component video input , на телевизора). -виж.прикачена снимка1.

 

-та мисълта ми е :само ги удъжавам с 10метра кабел и ги включвам в TV-(имам го този входY Pb Pr), с чинчове

 

(мислех си да запоя по някаква схема(ако намеря от нета)чинчовете към SCART-но няма смисъл-направо в TV).

 

Ще стане ли така? -Как мислиш?,-аз разбрах от писмото ти че ще стане.Ако става така наи-лесно ще е, и евтино.

 

-виж.прикачена снимка 2. и 2-а.

 

Сега за звука-аз съм си включил PC-то към усилвателя на уредбата и звука е супер,-така че звук имам.Даже и TV-to е към уредбата--абе простори у дома колко искаш.

 

Нали този кабел е само за видео-без звук? -Устроива ме!.

 

-Сега и една идея имам: значи замерих с мултицета това кабелче(7pin s-video/към 3-те чинча),-и открих че

 

-виж.прикачена снимка 3 .,масата на 7pin жакчето е външната цилиндрична обвивка и съшо и на трите чинча външната обвивка-------тоест жиците за свързване са 3, средите на: -зеленY ,червен Pr,и синPb, плюс масата която е една за всички(обвивките на чинчовете), -т.е. 4-мога да взема 2 двойки за колони кабели,правя си ги с по 3 чинча в двата края и Rock&Roll. -а, мислиш ли? -Ще стане ли така?

 

СОРРИ, МНОГО ДЪЛГО МИ СТАНА ПИСМОТО.хората с питане до цариград стигат.

 

1000 TB благодарности.

p.s.

а можете ли да ми кажете в книжката на TV-to,какви са тези входове AV3 (V L R) 14,15,16,16 точки от снимките. ь също и 18.

ако се вижда добре на снимките.

ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ

Link to comment
Сподели другаде

Привет,

 

Звука не е проблем, можете да го ползвате от РС-то и от телевизора. Относно AV3-при мене лично на моят телевизор този вход ми разпознава фотоапарата. AV1-го ползвам за тази цел, за РС-то. AV2-го ползвам за DVD-то. Във вашият случай има няколко варианта, единият е да удължите просто този кабел който имате с чинчовете, примерно с подобен кабел, /снимка-1/ - а звука да ползвате от РС-то Ви.

 

Другият вариант е да ползвате подобен кабел,който Ви дава възможност да чувате звука от телевизора /снимка-2/ разбира се по желание може и от РС-то,- това зависи от Вас дали ще включите стереожака еденичния, който се вижда на снимка,/2-3/

Има още един вариант с прехода който се вижда на втората и третата снимка, мисля,че ще се досетите, по нататък.

 

Поздрави!

post-282-1238013654_thumb.jpg

post-282-1238013878_thumb.jpg

post-282-1238014353_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

благодаря,

ще пробвам с кабела с чинчовете.

-ако не е скъпо може да купя и като на снимката.

 

 

Привет,

 

Звука не е проблем, можете да го ползвате от РС-то и от телевизора. Относно AV3-при мене лично на моят телевизор този вход ми разпознава фотоапарата. AV1-го ползвам за тази цел, за РС-то. AV2-го ползвам за DVD-то. Във вашият случай има няколко варианта, единият е да удължите просто този кабел който имате с чинчовете, примерно с подобен кабел, /снимка-1/ - а звука да ползвате от РС-то Ви.

 

Другият вариант е да ползвате подобен кабел,който Ви дава възможност да чувате звука от телевизора /снимка-2/ разбира се по желание може и от РС-то,- това зависи от Вас дали ще включите стереожака еденичния, който се вижда на снимка,/2-3/

Има още един вариант с прехода който се вижда на втората и третата снимка, мисля,че ще се досетите, по нататък.

 

Поздрави!

благодаря!

 

благодаря Ви много!

явно трябва да потърся DVI-HDMI,

а ако намеря по-къс такъв мога ли да го удължа-срязвам и запоявам-ще стане ли?

 

благодаря,

ще пробвам с кабела с чинчовете.

-ако не е скъпо може да купя и като на снимката.

 

 

 

благодаря!

 

благодаря Ви много!

явно трябва да потърся DVI-HDMI,

а ако намеря по-къс такъв мога ли да го удължа-срязвам и запоявам-ще стане ли?

как мислите?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...