Jump to content

Колекционери на монети.


Препоръчан пост

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Toва прилича на сребърен американски долар с номинал съответно от 1$(100цента). На тези монети обаче са правени много фалшификати и подозирам, че посочената монета вероятно е такава, иначе би имала 6 цифрена стойност(разбирай, струва милиони.)
Link to comment
Сподели другаде

Щом я имаш и не си в списъка на милионерите и милиардерите, едва ли е истинска. Имаше една, къде беше продадена за 2,4милиона долара...

Иначе, след сравнение на снимки между твоята и оригинали от тази серия монети, според мен е фалшификат, но това са визуални догадки, не се занимавам особено с подобни неща.

Eто един фалшификат. Намирам прилики в някой дребни детайли между твоята и този фалшификат. Но това е гадаене... Не се занимавам професионално с подобна дейност.

http://www.coincommunity.com/forum/uploaded/valdiman/201053_1023190908.jpeg

http://www.coincommunity.com/forum/uploaded/valdiman/201053_1023190908_1.jpeg

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Здравейте,и аз съм нова тука и имам един въпрос-разполагам с минета на стойност 100 лв.от 1937 год. на гурба и е изобразен цар Борис 3 .Може ли някои да ми каже стойноста и.Благодаря ви !
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте, аз имам монета на която пише следното 99 Jahre Rathaus Eberswalde 2004, това е на гърба на монетата, на лицето пише следното: Musahl Exklusiv 1 Barni , за съжаление на намерих почти никаква информация в интернет за въпросната монета, затова ако някой знае нещо моля да ми пише на e-mail: qncheva.1987@abv.bg ili desislava_desislavata@abv.bg
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Здравейте! Стана ми забавно да чета коментарите на тема нумизматика и по тази причина се регистрирах тук. Имам някакви познания свързани с Нумизматика, Нотафилия, Бонистика и Скрипофилия и мога да съм Ви полезен с някой и друг съвет или пояснение. :newpaper:
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Здравейте,Много бих искала да попитам някой,ако може да ми свери часовника по повод две монети:

Едната е Римска от 4 ВЕК- медна ,а другата е ВИзантийска от 10 Век .Благодаря ви предварително !

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...