Jump to content

Инсталиране на Mac OS X във VMware


MuTk0o0

Препоръчан пост

Пиша ви тук,защото съм страшно зле(или не чак толкова?).

Четох на много места как да подкарам мака във vmware,но за жалост си останах само с четенето.

Всички,които пишат по разните форуми решават проблема си,само аз не.

Надявам се тук да ми помогнете(както винаги е ставало).Понеже съм начинаещ казвайте какви данни да ви дам и ще се постарая да ги предоставя. :)

Link to comment
Сподели другаде

Пиша ви тук,защото съм страшно зле(или не чак толкова?).

Четох на много места как да подкарам мака във vmware,но за жалост си останах само с четенето.

Всички,които пишат по разните форуми решават проблема си,само аз не.

Надявам се тук да ми помогнете(както винаги е ставало).Понеже съм начинаещ казвайте какви данни да ви дам и ще се постарая да ги предоставя. :)

Като начало ще Ви кажа, че инсталирането на Мак ОС на машина, различна от такава на APPLE е незаконно.

Link to comment
Сподели другаде

Като начало ще Ви кажа, че инсталирането на Мак ОС на машина, различна от такава на APPLE е незаконно.

 

VMware е виртуална машина направена точно зо тази цел да се инсталират на нея операционни системи като в тях е включена и Мак ОС - Виж шота с преведената от Гугъл официална страница:

http://i44.tinypic.com/24pghfd.jpg :computer:

 

п.с.Така и не разбрах кое му е незаконното - освен версията която се инсталира да е такава (говоря за ОС не за VMware) :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Това което пише в т. 2 не се отнася за ВИРТУАЛЕН компютър (софтуер за тестване на ОС) ,а за РЕАЛЕН такъв!!!

А и след като официално е позволено на VMware (явно не си погледнал шота по горе) да се инсталира всяка ОС - включително и Mac OS X - означава че НЕ Е НЕЗАКОННО да се тества - а и нали за това са виртуалните машини (по твоята логика се губи смисъла от виртуалните машини)!!!

А и ако не е позволено то ЗАЩО ИМА според теб ВИРТУАЛНИ машини след като на тях според теб не е позволено да се инсталира Mac OS X - нещо което не открих никъде ,даже може да се инсталира и в други виртуални машини като Virtual Box ; Virtual PC...!!!

Ако не го вярваш свържи се лично с APPLE и ги питай!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Хората са казали - САМО НА МАШИНИ АPPLE ! Тя виртуалката във въздуха виси според вас.

EDIT: Ако виртуалната машина е инсталирана на АPPLE - тогава може, но питащият не е уточнил на каква host конфигурация мисли да инсталира Мак ОС.

Link to comment
Сподели другаде

Явно няма да се разберем по въпроса - въпреки че вече споменах VMware ,а и останалите ИМАТ позволението за ТЕСТ на ВСИЧКИ операционни системи - то ако не беше така няма смисъл от виртуалните машини тогава!!!

А както вече казах - като не вярваш питай ЛИЧНО - APPLE и ще се увериш ,че е позволено да се тества във виртуална машина (без значение дали е софтуер (виртуална машина за инсталация на ОС-и) или сървър за същата цел) техните Мак ОС ,а и останалия им софтуер !!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Първо - не е Хакинтош ,а Макинтош (произлиза от самото име т.е. Макинтош е цялото име на Mac OS Х)!!!

И второ ето ти шот да видиш че си имат специална версия за VMware който е от официалния сайт на АPPLE преведен автоматично с Гугъл (а и версията за VMware е така направена ,че е без значение на какъв компютър е инсталирана виртуалната машина):

http://i43.tinypic.com/11ki53o.jpg

 

п.с.Това дава и отговор на нашия приятел каква версия на Mac OS X да инсталира във VMware - цената и официално е $79.95 за 12 месеца.

А това е името и VMware Fusion 2 (както се вижда и от шота по горе)!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Амии какво да ви кажа.. впечатлен съм от споровете.

А и аз всъщност се отказах от тази идея.В момента имам убунту на виртуална машина и засега съм си добре.Благодаря Ви,че поспорихте в иначе чистичката тема. :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност инсталирането на Мак ОС на PC e безсмислено, още повече във виртуална машина. Доколкото знам само на APPLE компютри системата разкрива потенциала си, иначе се получава нещо твърде куцо. За да тръгне Мак ОС на PC се използват разни пачове, емулатори и т.н., сам си правете изводите.

Проверете из форумите за възможност Убунту да се направи да изглежда досущ като Мак ОС и то напълно легално. Успех !

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...