Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте съфорумници :)

 

Моята "щайга" (не, не е с домати :P) почна да издъхва, та предположиш, че една "глътка свеж въздух" под вид на нов хардуер би я съживила (та даже преродила). Казах на приятел за тази моя "свръх умна" идея, та той веднага ми помогна като ми даде кутия и DVD, та това се отмята. Хард диск също си имам - 640GB Seagate, затова и това няма да го купувам. Не бих казал, че разбирам много от хардуер, затова реших да се допитам до вас :-)

 

Спрял съм се на:

 

CPU: Q9300

VGA: Sapphire HD4870 1G

MB: Asus P5Q

PSU: 600W Fortron

RAM: KIT 2x2GB 1066 Mhz A-Data

 

Какво мислите за това?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте съфорумници :)

 

Моята "щайга" (не, не е с домати :P) почна да издъхва, та предположиш, че една "глътка свеж въздух" под вид на нов хардуер би я съживила (та даже преродила). Казах на приятел за тази моя "свръх умна" идея, та той веднага ми помогна като ми даде кутия и DVD, та това се отмята. Хард диск също си имам - 640GB Seagate, затова и това няма да го купувам. Не бих казал, че разбирам много от хардуер, затова реших да се допитам до вас :-)

 

Спрял съм се на:

 

CPU: Q9300

VGA: Sapphire HD4870 1G

MB: Asus P5Q

PSU: 600W Fortron

RAM: KIT 2x2GB 1066 Mhz A-Data

 

Какво мислите за това?

За работа или гейминг,филми,музика,нет и стандартни приложения ще го ползваш?

Link to comment
Сподели другаде

Ами филми не гледам много, бих казал гейминг + работа с Vegas & Adobe After Effects

Аз бих взел q6600.Цената му е доста по-ниска,а производителността същата.А дъното...p5q какво?Deluxe,pro?Има сума p5q.Ako e deluxe добър избор.Особено ако искаш екстремен клок.Другите не са много удачни.В средния клас дънните им платки не са от най-читавите.В средния клас бих се насочил към gygabite.Аз на мойто p35 ds3r без проблем залепям стабилни 4гхц 24\7 с E8400.

Link to comment
Сподели другаде

Аз бих взел q6600.Цената му е доста по-ниска,а производителността същата.А дъното...p5q какво?Deluxe,pro?Има сума p5q.Ako e deluxe добър избор.Другите не са много удачни.В средния клас дънните им платки не са от най-читавите.В средния клас бих се насочил към gygabite

 

За процесора, един приятел работи в магазин за хардуер и каза, че ще ме уреди с вентилатор за него, та смятам да зема TRAY-a, а дъното е просто P5Q -> http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=38175

 

Разлика м/у P5Q & P5Q PRO e че второто е по-дълго с 2см и има опция за Crossfire, която аз нямам намерения да използвам, затова не си струва $9*1.2-те долара

 

 

--

 

Едит: Аз не гоня такива честоти :) За мене 3 би било достатъчно

Link to comment
Сподели другаде

За процесора, един приятел работи в магазин за хардуер и каза, че ще ме уреди с вентилатор за него, та смятам да зема TRAY-a, а дъното е просто P5Q -> http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=38175

 

Разлика м/у P5Q & P5Q PRO e че второто е по-дълго с 2см и има опция за Crossfire, която аз нямам намерения да използвам, затова не си струва $9*1.2-те долара

 

 

--

 

Едит: Аз не гоня такива честоти :) За мене 3 би било достатъчно

Gygabite е твоя избор,а и Crossfire режима не е това ,което се очаква(2 карти=двойна производителност).Прираста е доста по-малък в тестовете на игрите,а цената двойна.Така,че смисъл от него минимален.АТИ-то не е толкова процесорно зависима.Въпроса е ядрата на процесора да не работят под 3 гхц.Над 3 гхз не се усеща много разлика.дали е на 3гхц или 3.6 кадрите в игрите няма да нарастнат значително.По-точно изобщо.

Но за спорта с хубаво дъно може и още. :haha:

Link to comment
Сподели другаде

За процесора, един приятел работи в магазин за хардуер и каза, че ще ме уреди с вентилатор за него, та смятам да зема TRAY-a, а дъното е просто P5Q -> http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=38175

 

Разлика м/у P5Q & P5Q PRO e че второто е по-дълго с 2см и има опция за Crossfire, която аз нямам намерения да използвам, затова не си струва $9*1.2-те долара

 

 

--

 

Едит: Аз не гоня такива честоти :) За мене 3 би било достатъчно

Доколкото съм запознат на ТРАY-a гаранцията е само 3 месеца и ако се скапе процесора....Все пак разбери колко е гаранцията.На BOX-а е 3 години.

Link to comment
Сподели другаде

Процесорите не се скапват ей така, така че и 1 ден да е гаранцията, надали би имало значение.

Eстествено че има значение.Някои бройки не са сполучливи.Рядко става,но се случва.Аз не бих рискувал с трей,особено ако му се повишават честотите и волтажите.Дори клока да не е екстремен и се зададът точните настройки в биоса може да случи на куца бройка и след 3-4 месеца да се чуди що е спестил някой левче вместо да си е спокоен и да си го ползва.А и ако обърка нещо.Не мисля,че си струва за който и да е компонент компромис със гаранцията,още повече ,че кой знае какво може да му пробутат.Това е България и всичко е възможно.Това е мое мнение.Всеки си преценя.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип tray версиите би трябвало да имат 1 година гаранция на производителя. А вече колко гаранция се дава от продавача е отделен въпрос.

А и гаранциите според мен са по-скоро маркетингов трик, отколкото нещо, което реално да оказва голямо значение. Даден продавач/сервиз винаги може да си намери извинение да не признае гаранцията. Особено в България. Говорим за фирми и продавачи, които:

- слагат евтини и боклучави компоненти в конфигурациите;

- инсталират пиратски Windows за някаква сума, което е толкова голяма наглост, че не мога да го опиша;

- инсталират FlexType и всякакви други абсолютно ненужни или вредни програми, което пък доказва и доколко са разбиращи;

- при връщане на система за диагностика или подмяна на компонент, се чудят как да излъжат или да си спестят работата, като я свършат през пръсти;

- не могат една сносна гаранционна карта (или списък с компонентите) да съставят, за да може при поглеждането на листчето да стане наистина точно и ясно какво има в кутията;

- и т.н.

 

И тези фирми ще признаят гаранция, колкото и да е тя?

Link to comment
Сподели другаде

По принцип tray версиите би трябвало да имат 1 година гаранция на производителя. А вече колко гаранция се дава от продавача е отделен въпрос.

А и гаранциите според мен са по-скоро маркетингов трик, отколкото нещо, което реално да оказва голямо значение. Даден продавач/сервиз винаги може да си намери извинение да не признае гаранцията. Особено в България. Говорим за фирми и продавачи, които:

- слагат евтини и боклучави компоненти в конфигурациите;

- инсталират пиратски Windows за някаква сума, което е толкова голяма наглост, че не мога да го опиша;

- инсталират FlexType и всякакви други абсолютно ненужни или вредни програми, което пък доказва и доколко са разбиращи;

- при връщане на система за диагностика или подмяна на компонент, се чудят как да излъжат или да си спестят работата, като я свършат през пръсти;

- не могат една сносна гаранционна карта (или списък с компонентите) да съставят, за да може при поглеждането на листчето да стане наистина точно и ясно какво има в кутията;

- и т.н.

 

И тези фирми ще признаят гаранция, колкото и да е тя?

Като добавка ти лепкат стикер на кутията и като се разтркат вентилаторите те изнудват за пари да ти я изчитят... :crosseyes:

Link to comment
Сподели другаде

Като добавка ти лепкат стикер на кутията и като се разтркат вентилаторите те изнудват за пари да ти я изчитят... :crosseyes:

И често не ти я чистят както трябва. Примери за калпави сервизи има бол. Всъщност то е по-лесно да се изреждат качествените, защото ще са сигурно една шепа в страната.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип tray версиите би трябвало да имат 1 година гаранция на производителя. А вече колко гаранция се дава от продавача е отделен въпрос.

А и гаранциите според мен са по-скоро маркетингов трик, отколкото нещо, което реално да оказва голямо значение. Даден продавач/сервиз винаги може да си намери извинение да не признае гаранцията. Особено в България. Говорим за фирми и продавачи, които:

- слагат евтини и боклучави компоненти в конфигурациите;

- инсталират пиратски Windows за някаква сума, което е толкова голяма наглост, че не мога да го опиша;

- инсталират FlexType и всякакви други абсолютно ненужни или вредни програми, което пък доказва и доколко са разбиращи;

- при връщане на система за диагностика или подмяна на компонент, се чудят как да излъжат или да си спестят работата, като я свършат през пръсти;

- не могат една сносна гаранционна карта (или списък с компонентите) да съставят, за да може при поглеждането на листчето да стане наистина точно и ясно какво има в кутията;

- и т.н.

 

И тези фирми ще признаят гаранция, колкото и да е тя?

Най-лошото е,че си прав в случая и голяма част от фирмите се държат като дребни търгаши.За съжаление това е факт.Но ако човек знае какво и от къде да купи и се интересува,няма да има никой от гореизброените проблеми.При мен поне е нямало.И тогава ще има смисъл от гаранцията.Както и ако решиш да продаваш някой компонент.Първото нещо,което питат е ''колко е остатъчната гаранция''.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...