Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Искаш да инсталирам руската боза касперски,защото в момента ползвам Outpost ли ?

От касперски пак са те вкарали в някакъв филм за това как се ползва програмата им :crosseyes1:

Точно така се прави както съм писал,но Outpost трябва да се постави в обучаващ режим и автоматично създаване на правила

 

http://www.plaatjesupload.nl/bekijk/2009/05/07/1241728215-30.jpg

 

http://andybond.freeforums.org/kis-kav-outpost-t3.html

http://4storing.com/w7u908/4a42e4943dc901d...c12c61f6cc.html

Преведено и пробвано лично.

Link to comment
Сподели другаде

Ако погледнеш назад ще видиш че навсякъде пиша за комбинация на Kaspersky AntiVirus със PC Tools Firewall или Outpost Firewall.

Тази информация която си предоставил се отнася за съвместяване на Kaspersky Internet Security със стена която също има HIPS.

Опитваш да се измъкнеш от ситуацията ли ? :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Ако погледнеш назад ще видиш че навсякъде пиша за комбинация на Kaspersky AntiVirus със PC Tools Firewall или Outpost Firewall.

Тази информация която си предоставил се отнася за съвместяване на Kaspersky Internet Security със стена която също има HIPS.

Опитваш да се измъкнеш от ситуацията ли ? :hesthebest:

 

Става въпрос и за КАВ

 

Настройка совместной работы KIS (KAV) и OUTPOST

 

Re:

Сообщение ANDYBOND

10 дек 2008, 10:35

Применимо к KIS (KAV) 2009 и Outpost Firewall Pro 2009 (далее - KIS и OUTPOST).

 

(Для KAV применимо в части компонентов, имеющихся в нём).

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах Outpost FREE и после KAV 7.0.1.325 самата инсталация протече нормално с изключение на един въпрос от страна на Outpost по отношение зареждането на драйвера на КАВ - след рестарта нямах връзка със сърварите на Касперски Лаб,обновяването беше недостъпно :crosseyes1: въпреки,че Кав беше добавен в сигурната зона и имаше всички права за връзка.Нещо повече...оказа се че и интернета ми се беше омазал - нямаше никаква реакция на нито един браузър :giggle:

Преминах към деинсталация на Outpost но и тя зацикли на 1 % :blink: наложи се бърз ресет :haha:

След рестарта естествено стената не се зареди нормално и Касперски си почна да дърпа ъпдейтите спокойно :cap: Деинсталирах Outpost FREE и реших да пробвам триалната версия на OA,като я инсталирах естествено при инсталиран КАВ 7 :) Работи засега без конфликти,сработват се с Каспера и дори реагират почти едновременно :P

 

Ето за това е писъл ANDYBOND,че се инсталира KAV преди Outpost за да няма после конфликти.

Не е задължително да ги има веднага но ето при мене се появиха при първият рестарт.Така,че ...номера е ясен :P

Четене,четене това му е майката драги ми Танганайка

Link to comment
Сподели другаде

никсси,това може да се дължи на калпавия драйвер на КИС/КАВ 7 който имал проблем и с дърпането на шалтера му от зловреден код и от ограничен акаунт :help: ,та пробвай с версия 8 може пък Outpost Firewall Free да няма нищо против нея.

никсси,дължа ти извинение просто не съм видял и съм писал че HIPS-а на Kaspersky е на 9-то място в тестовете на matousec а той всъщност е на 11-то място :'(

Link to comment
Сподели другаде

никсси,това може да се дължи на калпавия драйвер на КИС/КАВ 7 който имал проблем и с дърпането на шалтера му от зловреден код и от ограничен акаунт :help: ,та пробвай с версия 8 може пък Outpost Firewall Free да няма нищо против нея.

никсси,дължа ти извинение просто не съм видял и съм писал че HIPS-а на Kaspersky е на 9-то място в тестовете на matousec а той всъщност е на 11-то място :'(

 

Калпавият според тебе драйвер работи перфектно с почти всички стени дори и с Comodo.Ти изобщо знаеш ли за кой по точно драйвер става въпрос?Май много не си наясно. Не аз пробвам Outpost,аз с нея не се запознавам сега тепърва :punish: Пак не си в час - ще ти пишем единица за преписване на заслуги. Я,си спомни малко по назад някои неща,че ставаш смешко ...но пък така ми е весело :giggle:

 

OA изобщо не е това за което ти тръбиш...както тръбеше и за Comodo :haha: Днес как на един сайт една връзка не блокира,пък Касперски се напрегнал да и върши черната работа с филтриране на трафика.Само дето като той засече някъде зараза и стената автоматично праща инфо на своите :haha: също като тебе

Стена,като стена нищо повече от Outpost FREE, а пък с Outpost Pro направо не може да се сравнява :haha: но пък разбрах защо на тебе ти харесва готин...обичаш си презервативите затова :haha: Виртуализация ...що ли не съм учуден :haha:

Тази защита,която ми предлага я постигам с легота с КИС 2009 ако пък реша да се бронирам с другия руснак ще ми яде ...

 

http://www.prikachi.com/files/820034f.jpg

 

И познай сега какво ли ми пречи да я пробвам дори без антивирус? Нали твърдеше че нямало нужда.Тука има около 50 файла и нали се сещаш какво те чака после.Стига да не ме домързи :giggle:

 

пп.Гати тъпата стена

 

GRC Port Authority Report created on UTC: 2009-05-10 at 00:33:05

 

Results from scan of ports: 0-1055

 

0 Ports Open

65 Ports Closed

991 Ports Stealth

---------------------

1056 Ports Tested

 

NO PORTS were found to be OPEN.

 

Ports found to be CLOSED were: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,

10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,

18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25,

26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33,

34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41,

42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49,

50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57,

58, 59, 60, 61, 62, 63, 64

 

Other than what is listed above, all ports are STEALTH.

 

TruStealth: FAILED - NOT all tested ports were STEALTH,

- NO unsolicited packets were received,

- NO Ping reply (ICMP Echo) was received.

 

----------------------------------------------------------------------

 

Ясно е кой си е плащал за тестовете. Аре няма нужда :giggle:

 

http://prikachi.com/files/820037h.jpg

 

За бога братя българи,не купувайте тази версия и не вярвайте на приказки,защото приказките ги измислят сладкодумци.

Link to comment
Сподели другаде

nikssi, не мисля, че Online Armor заслужава да бъде наричана "гаси тъпата стена", само защото не stealth-ва някои портове.

Продължавам да не разбирам защо определени потребители тук се хващат за всеки един дребен детайл, само и само да изкарат даден продукт значим или калпав (особено второто).

 

Доста пристрастно се изказвате според мен, а пристрастността не е полезно нещо, когато става въпрос за сигурност. Отстрани звучи подобно на "Kaspersky е боклук, Comodo/Online Armor са велики" срещу "Comodo/Online Armor са боклуци, Kaspersky е велика". Просто един локален спор на два почти фанатизирани почитателя (всеки фен на своето си) без реална обективност. Ех, българска работа.

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах outpost.При инсталацията и зададох да е в обучаващ режим.Пуснах да сканира за spyware.Изкара,че има такъв в tvu player в uninstall.exe.Също така и в transparent taskbar.Нещо не ми се вярва.Също така не може да провери някои файлове.Допускам,че е нормално,но...До сега не съм ползвал допълнителна стена и малко ми е объркващо.Ако може съвет.Ето и шот http://www.pic-bg.net/files/c3qbiy8fcgjc8i0echz7afz3jv9rodrjq1imuf35_thumb.jpg
Link to comment
Сподели другаде

Suspicious обектът е подозрителен за anti-spyware модула на стената. Другото е adware, което фигурира в доста програми. Не е реално опасно, но е си остава нежелателен софтуер.
Link to comment
Сподели другаде

никсси,гледам че става въпрос за платената Online Armor а при нея всеки файл свален или попаднал на твърдия диск при стартиране ще бъде поставен в изолирана среда (така е по подразбиране) като при DefensWall и познай дали ще успееш да се заразиш.Това съм го пробвал още преди 4 месеца.

Нали не си вярваш че която и стена да е ще те скрие/стелтне от хакери ? Колкото и да се напъва Касперски да филтрира трафика рано или късно откриват пролука за да прокарат някой рууткит и тогава става лошо,дърпат му шалтера от първия път и оставаш на тъмно :ninja:

Предлагам да уволним всички от "matousec" и да назначим теб като главно и единствено тестващо лице на защитните стени с HIPS :bgflag:

За разлика от теб ползвам като защита само стени с HIPS но на реални компютри не на виртуалки като теб,с постоянен IP адрес и въпреки че не съм стелт/имам отворени портове ОС е чиста.

Касперски е добра защита но за домашно ползване и внимателно сърфиране,защото опасността от невидими гости е голяма.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.Не виждам никакъв смисъл в случая от вашия спор(Nikssi vs. tanganika).С какво вашия спор помага на потребителите,които търсят инфо по темата?Не виждам нищо креативно.Спорете си на лични съобщения.Всеки да си ползва каквито продукти предпочита.В крайна сметка едно нещо не се променя никога,а именно вредните навици.Следователно нито един няма да успее да убеди другия в правотата си.Вместо това не може ли да споделите какви настройки сте задали,защо,как и други тънкости?Ще помогнете на доста потребители като мен,които за пръв път се сблъскват с тези програми.Ако не искате,поне не спамете.Защото аз изгубих 1 час да прочета 15 страници и открия нещо полезно,а чета само лични нападки.И не разбирайте поста ми като заяждане.

Пробвах пъво pctools,но компа ми заби след няколко минути като стартирах програми.Четох за този проблем и при други потребители в други форуми,но го пренебрегнах.Явно продуктите на pctools са боклуци и това няма да се промени.Не веднъж съм си патил от различните им инструменти.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.Не виждам никакъв смисъл в случая от вашия спор(Nikssi vs. tanganika).С какво вашия спор помага на потребителите,които търсят инфо по темата?Не виждам нищо креативно.Спорете си на лични съобщения.Всеки да си ползва каквито продукти предпочита.В крайна сметка едно нещо не се променя никога,а именно вредните навици.Следователно нито един няма да успее да убеди другия в правотата си.Вместо това не може ли да споделите какви настройки сте задали,защо,как и други тънкости?Ще помогнете на доста потребители като мен,които за пръв път се сблъскват с тези програми.Ако не искате,поне не спамете.Защото аз изгубих 1 час да прочета 15 страници и открия нещо полезно,а чета само лични нападки.И не разбирайте поста ми като заяждане.

Пробвах пъво pctools,но компа ми заби след няколко минути като стартирах програми.Четох за този проблем и при други потребители в други форуми,но го пренебрегнах.Явно продуктите на pctools са боклуци и това няма да се промени.Не веднъж съм си патил от различните им инструменти.

С две ръце подкрепям всичко казано от теб! На всички са нужни конструктивни, коректни и практико-приложни постове, такива каквито прави да речем Night_Raven

:gentlemen:

Link to comment
Сподели другаде

"Явно продуктите на pctools са боклуци и това няма да се промени" Реалната действителност обаче е друга - те са при най-добрите и дори си имат чудесни безплатни версии. Когато съм затруднен или сгрешил от незнание или по невнимание, обикновено първо търся причина в преценките си. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...