Jump to content

Съвет за безплатна антивирусна


Препоръчан пост

Тоест правилно разбирам, че безплатните програми (AVG, Avira Avast) не могат да ми осигурят достатъчна защита, сравнявайки ги с платените ?

Не, никоя антивирусна в момента не осигурява достатъчна защита срещу по-опасните заплахи. Е, например Downadup (може би по-известен като Conficker) успя да зарази страшно много системи за нула време и никоя антивирусна не го е спряла доколкото знам. Уж го засичат някои, но никоя не го чисти реално. Поне не засега. Няма най-добра антивирусна. На която и да се спреш, не очаквай, че ще бъдеш непробиваем. Доста rogue софтуер минава покрай антивирусните. Рууткити също. Към настоящия момент мога да препоръчам общо 5 антивирусни програми като цяло: Kaspersky AntiViris и ESET NOD32 от платените и avast!, AVG AntiVirus Free и Avira AntiVir Personal от безплатните. Всички тези 5 са доста прилични продукти, но и всички от тях имат своите пропуски и недостатъци. Няма начин да се каже предварително коя от тях ще те предпази от евентуална бъдеща заплаха. Общо взето си харесваш една от тях, инсталираш си я, обновяваш си я редовно, внимаваш какво засича и не кликаш прибързано. Останалото е съдба.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 42
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Не, никоя антивирусна в момента не осигурява достатъчна защита срещу по-опасните заплахи. Е, например Downadup (може би по-известен като Conficker) успя да зарази страшно много системи за нула време и никоя антивирусна не го е спряла доколкото знам. Уж го засичат някои, но никоя не го чисти реално. Поне не засега. Няма най-добра антивирусна. На която и да се спреш, не очаквай, че ще бъдеш непробиваем. Доста rogue софтуер минава покрай антивирусните. Рууткити също. Към настоящия момент мога да препоръчам общо 5 антивирусни програми като цяло: Kaspersky AntiViris и ESET NOD32 от платените и avast!, AVG AntiVirus Free и Avira AntiVir Personal от безплатните. Всички тези 5 са доста прилични продукти, но и всички от тях имат своите пропуски и недостатъци. Няма начин да се каже предварително коя от тях ще те предпази от евентуална бъдеща заплаха. Общо взето си харесваш една от тях, инсталираш си я, обновяваш си я редовно, внимаваш какво засича и не кликаш прибързано. Останалото е съдба.

А да не говорим как всички дават фалшиви тревоги и ако сме начинаещ веднага ще итрием дадения фалш и ще омажем системата!!!!

Аз му препоръчвах Авира Free защото е най лекичка и лесно се работи и настройва.АVG преди няколко месеца от фалшива тревога затри доста PC-та.Трябва да се говори за тези неща а не да влизаме по Тракерите и да четем: \"тази е супер,онази е супер\"

Link to comment
Сподели другаде

Callisto за това ви писах по горе че не е добре да се говори наизуст

а не да влизаме по Тракерите и да четем: \"тази е супер,онази е супер\"
Но това че Авира Free е най лека е само предимство което никак не е достатъчно,а и както вече беше подчертано ,няма 100% антивирусна защита
Аз му препоръчвах Авира Free защото е най лекичка и лесно се работи и настройва

Колкото до това

АVG преди няколко месеца от фалшива тревога затри доста PC-та
същото го има и с Авира ,и с Аваст и да не ги изброявам всичките защото както вече споменах имам 16 броя ХР-та във виртуалната машина където съм ги тествал и то не един път ,и няма такава която да не пропуска (макар че най капризна се оказа защитната стена на Касперски интернет секюрити - като казвам капризна ето и пример -при инсталация на програмата "Домашен кулинар" Kасперски я блокира ,но поне попита за действие като изписа - ПОТЕНЦИАЛНО НЕЖЕЛАНА ПРОГРАМА -капризна работа ,но същевременно доста добра защитна стена е)

Така че ми се струва ,че отново не говориш от опит ,а заучени неща които дори и да са верни никак не отговарят на истината ,че е виновна антивирусната за повреди които идват винаги от неправилна употреба и най вече от най големия проблем на Българина ЛЮБОПИТСТВОТО - и от там и проблемите с компютрите!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Аз ползвам avira antivir,не е лоша,но в повечето случай,когато има някаква заплаха се побърква.Например на новата игра F.E.A.R ме предупреждава,че exe-то на играта е вирус.Не съм навътре в тази материя,но ми се струва,че греши.Доколкото ми е направило впечтление ако има някакъв зловредна гад тя се забива в C-то.System volume information.Или в WINDOWS.Или папки свързани с операционната система,регистри,а не стой в папка D.Другото,което на мен не ми харесва е постоянното напомняне на avira за този файл и въпреки,че и задавам IGNORЕ,тя си знае своето.Пищи като луда.Ако наистина е зловреден файл то тя в повечето случай не успява да го премахне.Мен лично това много ме дразни ,защото и в двата случая полза нямам от нея.Ползата е дотолкова,доколкото да предупрерди ако има нещо и дотам.Като за без пари толкова.След това аз си преценям дали да изтрия ръчно файла или да го оставя.Mоже да ви звучи малко глупаво,но като се ровя в нета аз лично разчитам на WOT-а на мозилата.Също така,катo влизам в чужди сайтове си пускам spyware doctor.В скоро време ще оставам без антивирусна ми се струва,защото и платените които съм ползвал преди и те така.В крайна сметка ми се струва,че антивирусните помагат в малка степен,защото ако наистина си вършеха работата перфектно нямаше да ги има тези теми във форумите на милиони сайтове по света.Както и в случая коментираме тук ,а и в другите бг сайтове.Не съм навътре в тази материя.Поправете ме ако греша.

bmvtooo,респект към познанията ти,но не мислиш ли,че точно с любопитството и тестването един човек ще научи повече,отколкото само със суха теория и четене?A ''любопитството на българина'',казано по този начин от теб ми звучи обидно за всеки един,който чете във форума,включително и за теб,защото все пак сме българи.Извини ме,но така на мен ми изглежда.

Link to comment
Сподели другаде

Callisto за това ви писах по горе че не е добре да се говори наизустНо това че Авира Free е най лека е само предимство което никак не е достатъчно,а и както вече беше подчертано ,няма 100% антивирусна защита

Колкото до това същото го има и с Авира ,и с Аваст и да не ги изброявам всичките защото както вече споменах имам 16 броя ХР-та във виртуалната машина където съм ги тествал и то не един път ,и няма такава която да не пропуска (макар че най капризна се оказа защитната стена на Касперски интернет секюрити - като казвам капризна ето и пример -при инсталация на програмата "Домашен кулинар" Kасперски я блокира ,но поне попита за действие като изписа - ПОТЕНЦИАЛНО НЕЖЕЛАНА ПРОГРАМА -капризна работа ,но същевременно доста добра защитна стена е)

Така че ми се струва ,че отново не говориш от опит ,а заучени неща които дори и да са верни никак не отговарят на истината ,че е виновна антивирусната за повреди които идват винаги от неправилна употреба и най вече от най големия проблем на Българина ЛЮБОПИТСТВОТО - и от там и проблемите с компютрите!!! :computer:

:cap: :cap: :cap:

Link to comment
Сподели другаде

AVAST HOME - безплатна антивирусна, D-AWARE - безплатна за защита от adaware и spyware, вградения FIREWALL, последни ъпдейти на операционната система и си свиркай.
Link to comment
Сподели другаде

 

Абе дали заучено или от опит говоря,то ти не можеш да кажеш(не ми гледай регистрацията в този Сайт)

Тези виртуалки дето си ги нашляпал там,аз отдавна съм ги забравила!!!

Да четеш неща няма нищо лошо(това правим всички.)

Знаеш ли,... не е задължително да пишеш във всички теми,че те има навсякъде. :bye:

Когато се регистрирах тук веднага си направих изводи,кой какво пише.....това не го виждам само аз а всеки който чете тук.

Японска поговорка гласи:

-"Рибари минали покрай един бездомник след улов и той ги помолил да му дадът малко риба......и те го научили да лови..."

Извинявам се на останалите за Off Topic-а

Link to comment
Сподели другаде

Callisto нямаше нужда да се оправдаваш

Абе дали заучено или от опит говоря,то ти не можеш да кажеш(не ми гледай регистрацията в този Сайт)
,а и от мненията ти се подразбира колко си наясно с някой неща ,но не си мисли че ще споря с теб ,НЯМАМ ТАКОВА НАМЕРЕНИЕ!!!

Колкото до това:

Тези виртуалки дето си ги нашляпал там,аз отдавна съм ги забравила!!!
Това е само в твой минус за форума ,понеже ако някой има проблем ,къде ще го тестваш в реалния компютър ли???

А относно това:

Да четеш неща няма нищо лошо(това правим всички.)
Никак не е лошо да се чете ,но опитноста е друго нещо!!!

Това е задължително за всички които имат решение на въпроса (проблема) във форума:

Знаеш ли,... не е задължително да пишеш във всички теми,че те има навсякъде.
мисля ,че и ти постъпваш по същия начин ,а и форума е точно за тази цел!!! :computer:

 

п.с. И моля те нека да се спре да се спори по какъвто и да е въпрос ,за да не пълним форума с глупости ,а само с ПРАВИЛНИ решения на проблемите!!! :computer: :beer: :beer: :beer: :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Callisto нямаше нужда да се оправдаваш ,а и от мненията ти се подразбира колко си наясно с някой неща ,но не си мисли че ще споря с теб ,НЯМАМ ТАКОВА НАМЕРЕНИЕ!!!

Колкото до това: Това е само в твой минус за форума ,понеже ако някой има проблем ,къде ще го тестваш в реалния компютър ли???

А относно това:

Никак не е лошо да се чете ,но опитноста е друго нещо!!!

Това е задължително за всички които имат решение на въпроса (проблема) във форума:

мисля ,че и ти постъпваш по същия начин ,а и форума е точно за тази цел!!! :computer:

 

п.с. И моля те нека да се спре да се спори по какъвто и да е въпрос ,за да не пълним форума с глупости ,а само с ПРАВИЛНИ решения на проблемите!!! :computer: :beer: :beer: :beer: :computer:

 

Именно това искам да кажа!!!

Ако искаш нещо да ми кажеш има Л.С.

Благодаря ти за разбирането

Link to comment
Сподели другаде

Ха-ха-ха винаги ми е било забавно като вида някой който е накачил по 3-4 антивирусни че и още една две защитни стени едновременно. Не мога да разбера за какво са им при положение, че почти всички интернет доставчици си имат хардуерни защитни стени и си филтрират трафика.А пък в локалната мрежа Няма хакери които могат да пробият защитната стена на уиндоус.За мен ако държиш само торенти на диска слагането на допълнителна защитна стена е пълна глупост - само товари компютъра и бави интернета.Виж ако имаш поверителни документи тогава е оправдано - ще можеш да следиш изходящия трафик.

А пък ако някой си мисли че може да опази компютъра си от гадини с една камара антивирусни програми - нещо се е пообъркал(такива хора за мен са жертва на маркетинга и рекламата) Aнтивирусните са първобитни първо оставят вируса да се инсталира а после почват да дерат по харда за да сканират по дефиниции- и ако вируса го няма в дефинициите - смях. И без това в самия уиндоус има достатъчно инструменти за защита ама кой да ги използва.Когато вече се заразите тогава инсталирайте антивируси и сканирайте щом трябва ама преди това няма голяма полза само хабят ресурси.

Номера е да не допуснеш вируса да ти зарази компютъра щото после дори и да го изчистите той може да промени стотици неща по регистъра и компютъра ви става като разграден двор. Вече има доста такива програмки които са и безплатни като TeaTimer-a на спайбота и Сандбокси-то

За мене резидентния модул на Spybot e най-добър щото заключва регистъра(а няма вирус който може да заразява без да промени регистъра). При мен досега имаше 100% успеваемост срещу вируси троянци и др.

И не е вярно че товари - не товари въобще само заема повече рам - но на машини с над 1gb ram не пречи въобще.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм чак толкова запознат обаче доколкото знам всички вируси без изключение променят ключове в регистратурата за да може файла съдържащ вируса или троянеца да се самостартира като отделен процес или да се прикачи към някой съществуващ процес - това е единствения начин по който всички вируси се активират - няма друг. Защото ако се замислим - какво са гадините - обикновени файлове - ако не се стартират те са напълно безобидни. И тъкмо тук е силата на спайбота и подобните програми - като им резнат достъпа до регистъра и вирусите просто не могат да се стартират, дори и да останат на диска не са нищо повече от безполезни файлове.
Link to comment
Сподели другаде

Вирусите заразяват изпълними файлове в паметта. Регистратурата няма приложение в случая. Заплахи като троянци, червеи и др. използват регистратурата, но вирусите нямат работа там.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Незнам какво си гледал ,но ето шот от официалния сайт (преведен с Google):

http://i41.tinypic.com/14n3h9t.jpg

 

А този е от AVG.bg:

http://i44.tinypic.com/mt4haa.jpg

 

Или не си влизал в официалния сайт ,или нещо си пропуснал да прочетеш (а безплатна версия има и в БГ сайта на програмата)!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...