Jump to content

Съвет за конфигурация до 500-550лева


Препоръчан пост

значи скоро ще мога да си взема компютър до 500-550лв.,какво ще ми препоръчате?

Ще го използвам главно за игри,което значи хубав процесор и видеокарта.

 

Имам :

-1gb ram ddr,не съм сигурен дали не е ddr 2

-dvd rom (записвачка)

-монитор,клавиатура,мишка

-кутия също но захранването незнам дали е добро компютъра е стар,не някой правец но все пак има 3-4 години ...

 

П.П. хард диска може и 80 гб да е (освен ако разликите в цените не са големи де) мисля че ще ми стигне,иска ми се хубав процесор и видео,доколкото е възможно за 500 лева...

Link to comment
Сподели другаде

Здравей и добре дошъл във форума!

 

За 550 лв няма начин да се вземе компютър, на който да може да се играят по-нови игри на прилична резолюция и ниво на качеството на изображението.

Една сносна геймърска машина струва около 1100-1200лв, така че най-добрият вариант е да събереш повече пари и тогава да мислиш за нов компютър.

Все пак, ако е наложително, за около 550-580лв бих препоръчал следната машина, която ще става предимно за по-стари игри:

 

MB: MSI K9A2 CF-F

CPU: AMD X2 5000+

RAM: Corsair XMS 2x1GB DDRII 800Mhz

VGA: Galaxy 7600GS 128MB DDRIII

HDD: WD 320GB, SATAII, 16MB (WD3200AAKS)

PSU: Fortron 350W-PNF

 

От старата система може да ползваш кутията и оптичното устройство, затова не съм ги включил към новата конфигурация.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за бързия отговор и добре заварили а за това какво ще кажете

 

http://img201.imageshack.us/img201/8908/94867205wq9.jpg

 

захранването на сегашният ми компютър е 300W max

Link to comment
Сподели другаде

1) Дънната платка е с много стар (вече) чипсет и също така е с вграден видеоконтролер, което е абсолютно безмислено, защото ще ползваш външен такъв.

 

2) Процесорът е добър.

 

3) Твърдият диск е боклук. Excelstor правят доста некачествени дискове, а пък и 250GB няма смисъл да се взима, защото разликата спрямо 320GB е минимална. В същото време има 320GB дискове с една плоча, които осигуряват много по-добра производителност. Пример за такъв е WesternDigital-ът, който предложих.

 

4) 1GB RAM в днешно време не е добра идея. Минимумът трябва да е 2GB.

 

5) Видеокартата е доста добра.

 

6) Няма смисъл от външна мрежова карта, при условие, че дъното си има вграден гигабитов мрежов контролер.

 

Относно захранващия ти блок - трябва да кажеш марка / модел. Това, което си написал нищо не означава.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей и добре дошъл във форума!

 

За 550 лв няма начин да се вземе компютър, на който да може да се играят по-нови игри на прилична резолюция и ниво на качеството на изображението.

Една сносна геймърска машина струва около 1100-1200лв, така че най-добрият вариант е да събереш повече пари и тогава да мислиш за нов компютър.

Все пак, ако е наложително, за около 550-580лв бих препоръчал следната машина, която ще става предимно за по-стари игри:

 

MB: MSI K9A2 CF-F

CPU: AMD X2 5000+

RAM: Corsair XMS 2x1GB DDRII 800Mhz

VGA: Galaxy 7600GS 128MB DDRIII

HDD: WD 320GB, SATAII, 16MB (WD3200AAKS)

PSU: Fortron 350W-PNF

 

От старата система може да ползваш кутията и оптичното устройство, затова не съм ги включил към новата конфигурация.

За 599 лв. си взех машинка с 2 ГБ рам, видео 9500 GT 512 MB, 500 ГБ HDD Hitachi, и някаква лос-измекярус кутия, процесор Core2 E2200. И да си призная е доста прилична, в тази конфигуранция, не ми харесва харда - малък е, второ процесора - защо АМД ?! - Загуба на ресурс, освен ако не е Black Edition :lookaround:

 

Oтносно офертата ти, гледай дъното да е с чипсет поне i965, 945 -ците са доста стари и малко бавнички, за игри ще ти трябват 2 ГБ рам, и наистина не слагай хард на ExcelStore боцни едно Хитачи или Western Digital, като цяло с това ще можеш да играеш криво-ляво игрите на прилични настройки :)

Link to comment
Сподели другаде

AMD, защото прилична конфигурация с Intel процесор ще вдигне доста цената.

Относно харда - 500GB няма смисъл, а читавите 640GB дискове като AAKS и Black Edition на WD са по-скъпички и допълнително биха вдигнали цената, а както се вижда бюджетът е силно ограничен.

Link to comment
Сподели другаде

1) Дънната платка е с много стар (вече) чипсет и също така е с вграден видеоконтролер, което е абсолютно безмислено, защото ще ползваш външен такъв.

 

2) Процесорът е добър.

 

3) Твърдият диск е боклук. Excelstor правят доста некачествени дискове, а пък и 250GB няма смисъл да се взима, защото разликата спрямо 320GB е минимална. В същото време има 320GB дискове с една плоча, които осигуряват много по-добра производителност. Пример за такъв е WesternDigital-ът, който предложих.

 

4) 1GB RAM в днешно време не е добра идея. Минимумът трябва да е 2GB.

 

5) Видеокартата е доста добра.

 

6) Няма смисъл от външна мрежова карта, при условие, че дъното си има вграден гигабитов мрежов контролер.

 

Относно захранващия ти блок - трябва да кажеш марка / модел. Това, което си написал нищо не означава.

 

1-евентуално да ми предложиш някоя подходяща за този процесор или amd athlon x64 5400 или 6000(зависи от другите компоненти),без вградена карта.(голяма ли е разликата в цените между вграден и външен видеоконтролер)

...

4-там са 2броя по 1гб ,демек 2 гб ,явно просто не си обърнал внимание.

5-да за видеокартата съм решил да е тази

6-от сайта се подведох

 

а за захранването немога да разбера какво е,не пише на него и с евереста не намерих,но мисля да взимам ново 350W поне,това което препоръча.

Link to comment
Сподели другаде

1) Дъно за AMD платформа вече предложих в първия си коментар. Дъно за Intel бих препоръчал (като за тази система) Gigabyte P35-DS3R или JETWAY IP35-SG.

 

2) Да, извинявам се. Не съм видял, че количеството е два броя.

 

Относно захранващия блок - може да разбереш като погледнеш етикета, който е залепен на него. Ако нищо не пише, вероятно е някое noname китайско менте, което задължително трябва да смениш.

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се за може би елементарните въпроси но в момента съм със 1.8 процесор,40гб hdd и т.н.

 

ето до къде стигнах

 

 

http://img3.imageshack.us/img3/4099/sssrh3.jpg

 

евентуално ако може да се спести малко от нещо кажете,но към това се насочих :)

 

едит - ахах малко с твърдия диск съм оплескал нещага сега видях ... значи още около 20евро отгоре:)

Link to comment
Сподели другаде

В този си вид конфигурацията е приемлива и ще става за повечето игри. Може да се спести, ако вземеш процесор с по-нисък PR рейтинг (например 5000+). След това може да се оувърклокне и да се достигне сравнително добро ниво на производителност на малко по-ниска цена.
Link to comment
Сподели другаде

е добре до тук г/д изпипахме нещата...

а да си го поръчам ли в този вид от sky.bg и евентуално да ми го сглобят още колко ще излезе,защото сам най-верятно ще оплескам нещо или ако купувам поотделно компонентите ще излезе по евтино и после да ги нося да сглобяват ... :crosseyes1:

 

edit : рам паметта ако е kingston ddr2 голяма разлика ли ще има?Мисля да оставя процесора а рамта да сменя ?

edit2 : eто и последно как ще изглежда евентуално бъдещият ми компютър

 

http://img204.imageshack.us/img204/9894/krsyjd4.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ако мислиш да овърклокваш, ще е по-добре да вземеш паметта на Corsair. В противен случай обаче и Kingston ще свърши работа.

Твърдият диск не е лош, но наистина е по-добре да се спреш на 320GB-ов модел. Разликата в цената би трябвало да е малка, докато 320-овият модел ползва една плоча, т.е. по-добър е като цяло, не само, че е с по-голям капацитет.

Захранването ще е общо взето недостатъчно. Ориентирай се към захранване около 450W. Като марка Fortron не е толкова лоша, но има и по-добри. В случая бюджетът е ограничение, така че надали ще има възможност за Chieftec или по-добър производител.

Link to comment
Сподели другаде

Ако мислиш да овърклокваш, ще е по-добре да вземеш паметта на Corsair. В противен случай обаче и Kingston ще свърши работа.

Твърдият диск не е лош, но наистина е по-добре да се спреш на 320GB-ов модел. Разликата в цената би трябвало да е малка, докато 320-овият модел ползва една плоча, т.е. по-добър е като цяло, не само, че е с по-голям капацитет.

Захранването ще е общо взето недостатъчно. Ориентирай се към захранване около 450W. Като марка Fortron не е толкова лоша, но има и по-добри. В случая бюджетът е ограничение, така че надали ще има възможност за Chieftec или по-добър производител.

 

 

ето едно друго нещо което ми предложиха,с убеждението че е по добро от предишното

 

http://img443.imageshack.us/img443/6189/ffful6.jpg

 

ако съм с този athlon 6000 не мисля да го клоквам,а иначе той колко Ghz е ?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...