Jump to content

Проблем с GeForce 8600M GS


Препоръчан пост

Здравейте!

 

Много нерви изхабих покрай тази пуста техника, но безрезултатно, та затова реших най-накрая да помоля за помощ. Правя го тук, защото форумът ви ми се струва симпатичен и подреден, и при това видях, че има компетентни потребители.

 

Ето го и проблемът: от година и няколко месеца съм с лаптоп HP Pavilion със съответната видео карта и всичко беше абсолютно наред, но в един прекрасен момент машината заби, показа син екран и отказа да се включи повече под Normal Mode. Влизам аз под Safe Mode, пускам подред всичките анти-вирусни, като си мисля, че някаква гад ми се е лепнала - нищо, всичко е чисто. Нося го в една фирма да видят за какво иде реч и те ми казаха, че трябва да се подменя харда. Кихнах доста, сменихме го. Почвам начисто, всичко върви гладко, но още с пускането на първия филм отново блокира, при което разбирам, че проблемът изобщо не е в харда, а или в драйверите за видео картата, или в самата видео карта. Нося го пак при тези, сменяме драйверите с по-нови, машината отново тръгва, но месец след това същият проблем пак е налице, но този път машината отказва да тръгне с каквито и да е драйвери, освен със стандартните VGA, които обаче са крайно незадоволителни. Не стават нито за игри, нито за филми. Гаранцията му изтече точно преди да започне да прави проблеми, за жалост. И, доколкото знам, доста хора със същите видео карти имат идентични проблеми.

 

Дайте някакви идеи за спасяване на ситуацията.

 

Дано не ви се стори твърде дълго за четене и твърде глупаво за дискутиране...

 

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

 

Много нерви изхабих покрай тази пуста техника, но безрезултатно, та затова реших най-накрая да помоля за помощ. Правя го тук, защото форумът ви ми се струва симпатичен и подреден, и при това видях, че има компетентни потребители.

 

Ето го и проблемът: от година и няколко месеца съм с лаптоп HP Pavilion със съответната видео карта и всичко беше абсолютно наред, но в един прекрасен момент машината заби, показа син екран и отказа да се включи повече под Normal Mode. Влизам аз под Safe Mode, пускам подред всичките анти-вирусни, като си мисля, че някаква гад ми се е лепнала - нищо, всичко е чисто. Нося го в една фирма да видят за какво иде реч и те ми казаха, че трябва да се подменя харда. Кихнах доста, сменихме го. Почвам начисто, всичко върви гладко, но още с пускането на първия филм отново блокира, при което разбирам, че проблемът изобщо не е в харда, а или в драйверите за видео картата, или в самата видео карта. Нося го пак при тези, сменяме драйверите с по-нови, машината отново тръгва, но месец след това същият проблем пак е налице, но този път машината отказва да тръгне с каквито и да е драйвери, освен със стандартните VGA, които обаче са крайно незадоволителни. Не стават нито за игри, нито за филми. Гаранцията му изтече точно преди да започне да прави проблеми, за жалост. И, доколкото знам, доста хора със същите видео карти имат идентични проблеми.

 

Дайте някакви идеи за спасяване на ситуацията.

 

Дано не ви се стори твърде дълго за четене и твърде глупаво за дискутиране...

 

Благодаря предварително!

С какви точно драйвери пробва? Тези от сайта на nVidia? Тези от сайта на HP? Или неофициалните от laptopvideo2go.com?

Link to comment
Сподели другаде

Пробвах с тези на nVidia за notebook:

http://www.nvidia.com/object/geforce_noteb...79.28_beta.html

 

Пробвах и с официалните на HP за моя модел:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...product=3467250

 

Преди ставаше и с двата. Сега - не. Нещо се е прецакало или в Windows-a, докато съм ги пробвал и двата, или картата ми е дефектна...

Link to comment
Сподели другаде

Еми може да пробваш да инсталираш и неофициалните драйвери. В края на първото мнение има връзки за сваляне спрямо различните версии на ОС. Преди това не е лошо да почистиш старите драйвери. Описание за това е написал Night_Raven тук
Link to comment
Сподели другаде

Написаното от Night_Raven e много ценна информация. Изтеглих Driver Cleaner-a, последвах инструкциите, почистих въпросните регистри, сложих новите драйвери, но отново забива. По-късно ще пробвам и с другата програма. Надявам се да стане, но се съмнявам.

Благодаря, все пак!

Link to comment
Сподели другаде

Aми, инсталирам спокойно съответните нови драйвери, след което компютърът изисква рестарт (както винаги). Рестартирам го, но като дойде време да ми зареди Windows-a с десктопа и иконите, ми излиза един вибриращ екран, пълен с разни мигащи черти, наподобяващи еквалайзер, който сякаш отчита някакви вибрации на електронна музика. Не знам как по друг начин да го опиша, а и не мога да направя screanshot. Общо взето, Windows-ът се срива.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...