Jump to content

Най-тежкият човек в света ще се оперира в Италия


Препоръчан пост

550-килограмовият мексиканец Мануел Урибе, смятан за най-тежкият човек в света, ще се подложи на операция в Италия, за да си осигури нормален живот, съобщи Ройтерс.

 

„Не мога да ходя, не мога да стана от леглото”, обясни 40-годишният мъж.

 

Преди няколко месеца мексиканецът се обърна за помощ чрез телевизионно изказване. Трогнат от нещастието му, италиански лекар откликна на молбата и през март го посети, за да оцени физическото му състояние и да прецени дали е възможно да го оперира.

 

„Сърцето му работи чудесно – има няколко малки дихателни проблеми, причинени от наднорменото тегло, но като цяло е в добро здраве”, заяви Марко Родригез – директор на болниците в щата Нуево Леон.

 

Лекарите са учудени от случая, тъй като в кръвта на мексиканеца не са открити завишени нива на холестерол и захар въпреки ненормалното му тегло.

 

Операцията, която ще се извърши в Модена, ще помогне на организма му да не абсорбира толкова калории при поглъщането на храна, което ще доведе до бавно и постепенно отслабване.

http://dnes.bg/images/photos/0000022387-article.jpgСъпругата на Мануел Урибе го е напуснала преди 12 години, когато започнал да дебелее.

Източник:http://dnes.bg

Link to comment
Сподели другаде

Невероятно е че при тези килограми сърцето не е увредено, това е вероятно заради минималната подвижност, ако беше излизал по-често или се беше опитвал да свали килограмите щеше да е доста по-зле. Аз желая успех, защото всички имаме право на втори шанс.
Link to comment
Сподели другаде

Невероятно е че при тези килограми сърцето не е увредено, това е вероятно заради минималната подвижност, ако беше излизал по-често или се беше опитвал да свали килограмите щеше да е доста по-зле. Аз желая успех, защото всички имаме право на втори шанс.

 

MasterRalf как ще се движи като е 550 кила.Той не може да стане от леглото ти искаш да излиза.Сигорно и не може да минаве през вратата.Много ми е чудоно как ходи до тоалетна този човек? :)

Link to comment
Сподели другаде

Между другото подобни хора ги изнасят пожарникали или с платнища през вратата или с хеликоптер през прозореца. А за тоалетната - има си подлоги за тази работа.

 

Все пак не е никак приятно и дано да се оправи човечеца.

Link to comment
Сподели другаде

Абе то хубаво да се оправи човека, ама като набиваше кИфтета нищо не казваше!

Пък и да се занемариш от 28 годишна възраст....

 

Човече това не е от кифличките а сигорно някаква болест.Как ще станеш 550 кила само с ядене аз едвам съм 55 като ям цял ден.Тука има някаква болест ама е забравих как се казва.

Link to comment
Сподели другаде

Човече това не е от кифличките а сигорно някаква болест.Как ще станеш 550 кила само с ядене аз едвам съм 55 като ям цял ден.Тука има някаква болест ама е забравих как се казва.

Незнам какво е медицинското наименование, но народното е лакомия

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...