Jump to content

Ъпдеит на Биос Гигабаит


Препоръчан пост

Скоро четох една статия как се ъпдеитва Биос на Гигабаитски дъна.Моето е такова GA-7VT880-L F8.Разбрах че мога да го ъпдеитна на Ф10.чрез програмата@Биос.искам да попитам какъв ще е ефекта върху производителноста на компа и има ли смисъл такъв ъпдеит?
Link to comment
Сподели другаде

BIOS се обновява, когато има конкретен проблем с дъното, който е решен в новата версия на BIOS-а. По принцип не се препоръчва да се човърка BIOS на работеща система. Т.е. ако не е счупено, не го поправяй.

Ефект върху производителността в 99.99% от случаите няма никакъв, защото новите версии на BIOS-ите са по-скоро за отстраняване на различни проблеми и несъвместимости, а не подобряване на производителността.

 

Накратко: ако системата ти работи нормално, няма смисъл от обновяване на BIOS.

Link to comment
Сподели другаде

Мнението на Night_Raven много точно и ясно обяснява, кога трябва и не трябва да се прави ъпдейт на БИОС!

 

Общо взето, ако ползваш Windows XP SP1 и имаш процесор Sempron, тогава е добре да си обновиш БИОС-а, иначе поне в твоя случай не смятам, че има нужда да се прави подобна операция.

Link to comment
Сподели другаде

Мнението на Night_Raven много точно и ясно обяснява, кога трябва и не трябва да се прави ъпдейт на БИОС!

 

Общо взето, ако ползваш Windows XP SP1 и имаш процесор Sempron, тогава е добре да си обновиш БИОС-а, иначе поне в твоя случай не смятам, че има нужда да се прави подобна операция.

Ок благодаря за мнението Ви.иначе сам на XP SP3 ,CPU Duron 1.8Ghz.

Link to comment
Сподели другаде

Така е. Не трябва да се прави, ако няма да се заменя хардуера.

 

Аз също съм с дъно GB P35 DS3. Досега бях с последната стабилна версия на БИОС-а F12.

 

Наложи се обаче да префлашна до версия F14C, защото смених процесора (Е2180) и минах на (Е8400).

 

Причината бе, че моето CPU бе със спепинг (EO), който изискваше ъпдейт на БИОС-а:

 

http://img132.imageshack.us/img132/16/35350902oj6.jpg

 

http://img223.imageshack.us/img223/3228/14281037ey0.jpg

 

Макар и да не е финална версия засега нямам проблеми със стабилността на системата. Това не е първата бета на този БИОС (а трета) и едва ли са я пуснали ей така.

 

Естествено, че ще дебна за финална с @Bios-a.

 

Поздрави ! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Така е. Не трябва да се прави, ако няма да се заменя хардуера.

 

Аз също съм с дъно GB P35 DS3. Досега бях с последната стабилна версия на БИОС-а F12.

 

Наложи се обаче да префлашна до версия F14C, защото смених процесора (Е2180) и минах на (Е8400).

 

Причината бе, че моето CPU бе със спепинг (EO), който изискваше ъпдейт на БИОС-а:

 

http://img132.imageshack.us/img132/16/35350902oj6.jpg

 

http://img223.imageshack.us/img223/3228/14281037ey0.jpg

 

Макар и да не е финална версия засега нямам проблеми със стабилността на системата. Това не е първата бета на този БИОС (а трета) и едва ли са я пуснали ей така.

 

Естествено, че ще дебна за финална с @Bios-a.

 

Поздрави ! :thumbsup:

 

единствения ми проблем е че не мoже да се активира Dual Chanel на дъното.мислех си ако мина на Ф10 6те има ефект??

Link to comment
Сподели другаде

Ами аз лично не виждам никъде промяна в тази насока:

 

F10 2005/07/05

 

1. Patch system can't shutdown with K7 Sempron CPU on WinXP SP1

 

F9 2005/05/12

 

1. Fixed system can't shutdown in APM mode

 

Все пак едва ли ще имаш проблеми с финална версия на BIOS-a, но когато нещо работи по-добре не го закачай...

 

При Gigabyte е хубаво, че имат функцията Dual BIOS и дори нещо да не сработи...нещата са поправими...

 

Свършиха времената на запоените за дъното БИОС-чипове (поне в повечето случаи), където ако нещо се прецака:

 

*Ново дъно

*Прекодиране на Hot-swap-a...

Link to comment
Сподели другаде

единствения ми проблем е че не мoже да се активира Dual Chanel на дъното.мислех си ако мина на Ф10 6те има ефект??

Dual Channel на Socket A платформа не си струва усилията. Прирастът в производителността е нищожен. Ако толкова държиш да човъркаш, можеш да опиташ да овърклокнеш, но ме съмнява да имаш качествени компоненти, а дори и да имаш, с дъно на Gigabyte и чип на VIA надали ще се постигне нещо.

Link to comment
Сподели другаде

Dual Channel на Socket A платформа не си струва усилията. Прирастът в производителността е нищожен. Ако толкова държиш да човъркаш, можеш да опиташ да овърклокнеш, но ме съмнява да имаш качествени компоненти, а дори и да имаш, с дъно на Gigabyte и чип на VIA надали ще се постигне нещо.

[/quote

 

ок понеже не разбирам много от Биос и оверклок ще оставя нещата така:)разубеди ме да човъркам :)иначе ми е интересно.

Link to comment
Сподели другаде

единствения ми проблем е че не мoже да се активира Dual Chanel на дъното.мислех си ако мина на Ф10 6те има ефект??

Dual Channel-a се активира автоматично, при наличие на две или повече RAM-памети.

Хубаво е да бъдат еднакви по марка и размер (примерно 2 плочки RAM - A-data 512MB DDR400) и да бъдат монтирани на еднаквите по цвят слотове.

Link to comment
Сподели другаде

Dual Channel-a се активира автоматично, при наличие на две или повече RAM-памети.

Хубаво е да бъдат еднакви по марка и размер (примерно 2 плочки RAM - A-data 512MB DDR400) и да бъдат монтирани на еднаквите по цвят слотове.

 

точно така са монтирани но не тръгва в Dual Channel!!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...