Jump to content

Препоръчан пост

На компютъра имах една платка RАМ PQI/1gb/667/DDR2/, сега сложих още една платка RАМ PQI/1gb/667/DDR2/ и искам да ви попитам как сега да разбера дали двете платки РАМ работят в двоен режим. Мерси предварително
Link to comment
Сподели другаде

Какво ще рече "двоен режим"? Да не би да имаш предвид двуканален (Dual-channel)?

 

Ако става въпрос за второто (вероятно) - може да разбереш, ако погледнеш дали си инсталирал правилно модулите. В книжката към дъното пише в кои слотове трябва да се постави паметта, за да работи DC. Другият вариант е да ползваш инструмент за диагностика като CPU-Z.

Link to comment
Сподели другаде

Проверих в книжката на дънната платка и установих че двете платки РАМ съм ги инсталирал правилно за да работят в двуканален режим. Програмата CPU-Z ми показва това. В графата размер ми отчита че паметта е 2Гб,/2 х 1Gb/, но защо в графата Channels пише Single.

 

http://195.149.248.189:8080/2009-01-30/16a68c1e470e199a4687a222af54e73d_390x436.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Банките памет в правилните слотове ли са монтирани? По принцип в твоя случай и двете трябва да са в слотове с един и също цвят - или двете да са в двата жълти слота, или в двата черни.
Link to comment
Сподели другаде

Банките памет в правилните слотове ли са монтирани? По принцип в твоя случай и двете трябва да са в слотове с един и също цвят - или двете да са в двата жълти слота, или в двата черни.

 

 

100% съм сигурен че съм ги поставил в правилните слотове за да работят в двуканален режим. Флашнах си и БИОСА но пак същото

Link to comment
Сподели другаде

Ако си наистина 100% сигурен, че банките са поставени в правилните слотове, и си сигурен, че банките са еднакви, то вероятно дъното не ги харесва достатъчно по някакви причини, за да активира двуканалния режим.
Link to comment
Сподели другаде

Ако си наистина 100% сигурен, че банките са поставени в правилните слотове, и си сигурен, че банките са еднакви, то вероятно дъното не ги харесва достатъчно по някакви причини, за да активира двуканалния режим.

 

 

Значи като разгледах характеристиките на двете платки РАМ чрез програмата Еверест и видях че между тях има само една разлика на едната пише Скорост 166 ns, а на другата 164 ns. Да не би това да е причината да не работят в двуканален режим. Мерси

Link to comment
Сподели другаде

Не би трябвало това да е пр

и аз имам същия проблем.дъното ми е Gigabyte GA 7VT880 -L поддържа двуканален режим.имам две плочки по 512Мб поставени са в слотове с еднакъв цвят .в случая червени.означава ли това че паметта работи само на 512Мб?

post-8563-1233677481_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Maerto, от приложената "снимка" се вижда, че в момента имаш 1024 MB RAM, т. е., можеш да използваш пълния капацитет на паметта. Режима на работа обаче е "Single", което означава, че скоростта на работа на паметта не е оптимална.
Link to comment
Сподели другаде

Бих искал да се извиня за закъснелия отговор от моя страна.

 

 

 

@ evropeiski - по принцип трябва паметите да са напълно еднакви, но в голяма част от случайте DC сработва и с модули, които не са т.нар. KIT. По-скоро остава вариантът дъното да не се разбира добре точно с този тип памет, която си инсталирал (производител / чипове). Все пак може да опиташ и другата двойка слотове, активиращи двуканален режим на работа. Т.е. ако в момента си я поставил в слотове A1 и B1 (жълите) да я преместиш в слотове A2/B2 (черните). На практика е добре паметта да е инсталирана в първите слотове, но в случая за тест може да я преместиш на втората двойка. Също така може да опиташ зададеш ръчно настройките на паметта в BIOS-а за честотата и таймингите. Не е гаранция, че ще помогне, но може да се пробва. Все пак най-вероятната причина си остава несъвместимост между дъното и конкретната памет.

 

@ Maerto - каква точно е паметта, която си инсталирал? BIOS-ът на дъното обновен ли е?

 

Относно въпроса ти - колегата panevdd вече е отговорил, но бих искал да направя уговорката, че DC не носи по-голяма скорост в смисъл по-висока работна честота / по-стегнати тайминги, а по-добра пропусквателна способност между паметта и контролерът на паметта. Това се получава, защото разделението на каналите позволява на всеки модул да осъществява достъп до контролера на паметта. Като цяло обаче разликата в производителността между SC и DC не е голяма, а дори доста минимална и се вижда предимно в синтетични тестове.

Link to comment
Сподели другаде

Бих искал да се извиня за закъснелия отговор от моя страна.

 

 

 

@ evropeiski - по принцип трябва паметите да са напълно еднакви, но в голяма част от случайте DC сработва и с модули, които не са т.нар. KIT. По-скоро остава вариантът дъното да не се разбира добре точно с този тип памет, която си инсталирал (производител / чипове). Все пак може да опиташ и другата двойка слотове, активиращи двуканален режим на работа. Т.е. ако в момента си я поставил в слотове A1 и B1 (жълите) да я преместиш в слотове A2/B2 (черните). На практика е добре паметта да е инсталирана в първите слотове, но в случая за тест може да я преместиш на втората двойка. Също така може да опиташ зададеш ръчно настройките на паметта в BIOS-а за честотата и таймингите. Не е гаранция, че ще помогне, но може да се пробва. Все пак най-вероятната причина си остава несъвместимост между дъното и конкретната памет.

 

@ Maerto - каква точно е паметта, която си инсталирал? BIOS-ът на дъното обновен ли е?

 

Относно въпроса ти - колегата panevdd вече е отговорил, но бих искал да направя уговорката, че DC не носи по-голяма скорост в смисъл по-висока работна честота / по-стегнати тайминги, а по-добра пропусквателна способност между паметта и контролерът на паметта. Това се получава, защото разделението на каналите позволява на всеки модул да осъществява достъп до контролера на паметта. Като цяло обаче разликата в производителността между SC и DC не е голяма, а дори доста минимална и се вижда предимно в синтетични тестове.

 

 

дветв плочки са Супер Талент ДДР,400Мхц но едната е Китаиска а другата Американска,интересно е че програмата Еверест ми разпознава Американската като Ксерокс Малабс.Биоса ми не е оновяван откакто сам купил компа- GA 7VT880-L -F7.До колкото разбрах може да се обнови до F10.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...