Jump to content

Дефрагментиращи Програми


Препоръчан пост

Според Този Tест тук kазват,че Perfect Disk и О&О Деfrag са много близки и сходни и препоръчват О&О Деfrag която е по лека.

От Безплатните препоръчват Аuslogics Disk Defragment :

цитирам"На когото нищо не му липсва"

Няма да ви превеждам с Google защото превода е смешен,но не е лошо да се види статията!

 

http://www.clubic.com/article-92386-1-guid...-logiciels.html

 

http://i44.tinypic.com/2uzdzyc.jpg

http://i42.tinypic.com/34ss1m9.png

 

"Si nous devions établir une sélection à vous conseiller, nous choisirions sans nul doute Auslogics Disk Defrag. Ce logiciel nous a fait forte impression et ne possède pas de points faibles, son interface étant même des plus agréables. Si en revanche vous désirez bénéficier d'options plus avancées telles que la planification d'une défragmentation ou d'un agent résiduel qui opère pendant l'inactivité ou les veilles du système, il vous faudra vous tourner vers un logiciel payant. En la matière, , Perfect Disk et O&O Defrag Professional Edition sont assez proches, même si nous penchons pour ce dernier, plus léger en mémoire."

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 30
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

bmvtooo' post='65892' date='17 Feb 2009, 18:47']А на шота който давам е статистиката от гласуването във форума (хората от опит са си казали думата):

 

Ако изхождаме от тази твоя снимка то Вградения на Windows е на 2-ро място!!!!

Аз пари нямам за Perfect Disk.....ще трябва тогава да се ръководя от твоята снимка и си оставам с този на Windows Виста.По твоята логика.......

Link to comment
Сподели другаде

...тук малко заприлича на спора BMW или Mercedes :cap:

Адски сложно и едновременно с това е супер тъпо в този случай да се търси еднозначно нещо наречено "най-доброто".

Едни от програмите наблягат на бързината, други от тях на оптимизиращия алгоритъм, трети на това да са Free...

Както и с антивирусния софтуер, е добре и тук да не се изпада в параноя.

Пробваш нещо, и ако ти върши работа, ако е достатъчно стабилно и не на последно място ако ти допада външния му вид, тогава го използваш.

За да търсиш най-доброто, трябва да си доста запознат с работата и принципа на действие на даденото нещо за да можеш сам да прецениш, кое ти е по-необходимо, за сметка на нещо друго.

Защото идеални програми няма !

Да не говорим, че много по-голям ефект има ако поне веднъж седмично в Command Prompt пишеш "defrag C:", отколкото да имаш 10 дефрагментатора и да не ги ползваш или всеки ден да си "губиш" времето да ги чакаш да ти направят диска "перфектен" .

Link to comment
Сподели другаде

...тук малко заприлича на спора BMW или Mercedes :cap:

Адски сложно и едновременно с това е супер тъпо в този случай да се търси еднозначно нещо наречено "най-доброто".

Едни от програмите наблягат на бързината, други от тях на оптимизиращия алгоритъм, трети на това да са Free...

Както и с антивирусния софтуер, е добре и тук да не се изпада в параноя.

Пробваш нещо, и ако ти върши работа, ако е достатъчно стабилно и не на последно място ако ти допада външния му вид, тогава го използваш.

За да търсиш най-доброто, трябва да си доста запознат с работата и принципа на действие на даденото нещо за да можеш сам да прецениш, кое ти е по-необходимо, за сметка на нещо друго.

Защото идеални програми няма !

Да не говорим, че много по-голям ефект има ако поне веднъж седмично в Command Prompt пишеш "defrag C:", отколкото да имаш 10 дефрагментатора и да не ги ползваш или всеки ден да си "губиш" времето да ги чакаш да ти направят диска "перфектен" .

Абсолютно си прав Serj,а и шота който дадох беше с цел нашия приятел да види и да потърси темата ,а и най вече да прочете мненията дадени от опита на другите!!!

(хората от опит са си казали думата):

Аз лично съм пробвал доста програми ,но както вече подчертах от всички дефрагментиращи програми най бърз е Smart Defrag 1.03 (за по новите версии не съм на това мнение - пробвах и последната SmartDefrag 1.1.0.2 но и тя незнам защо е станала по бавна):

И аз ги ползвам но от тях Smart Defrag е по бърз в работата си (т.е. за по кратко време дефрагментира),но нищо не ти пречи да пробваш не само тях а и въпросния PerfectDisk под Виста за да разбереш от опит (а не някой ми каза) как ще работят!!!

Мисля ,че нашия приятел може да пробва (както подчерта Serj) и която най му допадне (и като работа и като визия (макар че второто според мен не е от голямо значение освен ако не те улеснява при работа с програмата)) да избере и да работи ,защото наистина каква полза от мнаго програми ако само ще заемат място ,а няма да се ползват!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Абсолютно си прав Serj,а и шота който дадох беше с цел нашия приятел да види и да потърси темата ,а и най вече да прочете мненията дадени от опита на другите!!!

Аз лично съм пробвал доста програми ,но както вече подчертах от всички дефрагментиращи програми най бърз е Smart Defrag 1.03 (за по новите версии не съм на това мнение - пробвах и последната SmartDefrag 1.1.0.2 но и тя незнам защо е станала по бавна):

 

Мисля ,че нашия приятел може да пробва (както подчерта Serj) и която най му допадне (и като работа и като визия (макар че второто според мен не е от голямо значение освен ако не те улеснява при работа с програмата)) да избере и да работи ,защото наистина каква полза от мнаго програми ако само ще заемат място ,а няма да се ползват!!! :computer:

"Нашия приятел" е ....жена! :blush: ........и за това пита.

Link to comment
Сподели другаде

"Нашия приятел" е ....жена! :blush: ........и за това пита.

 

Ако това те е обидило - Извинявай ( не бях доогледал ) ,а за това

и за това пита
форума е точно за тази цел ,а както вече подчертах тествал съм доста програми ,и като се има в предвид че съм инсталирал 16 бр. ХР-та във виртуалната машина (а и от там пиша в момента) най бърз дефрагментатор (според тестовете) се оказа Smart Defrag 1.03 ,но най качествено дефрагментира PerfectDisk!!! :computer:
Link to comment
Сподели другаде

За най-качественa съм убедена във всяка една платена програма.

Какво според теб му липсва на О&О Defrag,че да е по назад?

 

Ако говориш за "класацията" от малко по-горните редове, само искам да изясня, че това са личните предпочитания на N брой хора, което не означава еднозначно, че програмата с най-много гласове е най-добра, а тази с най-малко - най-лоша...

 

Относно О&О Defrag, си е чудесен немски продукт ;)

Link to comment
Сподели другаде

За най-качественa съм убедена във всяка една платена програма.

Какво според теб му липсва на О&О Defrag,че да е по назад?

Това, че дадена програма е платена, не я прави задължително по-добра от една безплатна. Логиката би подсказвала, че щом дадена програма е платена, то значи е по-качествена, но за жалост често не е така. Има доста безплатни продукти, които са определено по-добри от повечето (и дори всички) продукти в своите категории. В случая с дефрагментиращите програми платените са наистина по-добри като цяло, но това не значи, че 1) при всички програми е така и 2) безплатните програми не заслужават внимание.

 

O&O Defrag е също добра програма, но според мен алгоритъмът на PerfectDisk е по-качествен.

 

За Windows Vista може да се каже, че хем има, хем няма нужда от дефрагментация. Зависи. За несистемните дялове дефрагментацията е общо взето по-полезна. За системния дял обаче това не е така, ако е включена функцията SuperFetch, която е активирана по подразбиране. SuperFetch на практика може да се каже, че играе ролята на дефрагментатор, макар да не е същото. Тя подреджда файловете на твърдия диск така, че най-използваните програми да са в по-бързата част и да се стартират по-бързо. При първоначална инсталация нещата са бавни, докато SuperFetch не се обучи кои приложения се стартират от потребителя и какви са му работните навици общо взето. Така постепенно работата с Vista ще се подобри. Ако SuperFetch бъде спряна (което по принцип не е препоръчително), то дефрагментацията ще е също толкова важна за системата, колкото и на Windows XP. Ако SuperFetch е активна обаче, дефрагментацията на външна програма може да й се намеси и да размести нещата по различен начин и да се получат "неразбирателства". Това разбира се няма да доведе до сривове, а просто до по-неефективна работа и на двете приложения - SuperFetch и съответния дефрагментатор.

За Vista в интерес на истината бих препоръчал и вградения, който е доста добър.

 

За XP от безплатните дефрагментатори лично аз бих ползвал/предложил основно 3:

- JkDefrag;

- Contig + Power Defragmenter;

- IObit Smart Defrag.

Първата е според мен може би най-ефективната безплатна програма, нищо че е грозничка и леко объркваща на пръв поглед. Втората комбинация е доста добра, защото авторът на самия дефрагер Contig е Марк Русинович, който е изключително навътре в устройството на Windows и има само качествен софтуер. Третата е добър баланс между функции, интерфейс и ефективност. Леко пласира друг продукт на разработчиците и преводът й на български е некадърен, но какво да се прави.

 

Относно О&О Defrag, си е чудесен немски продукт ;)

Един от малкото комерсиални немски продукти, който става за нещо.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря много за отговора.Това очакваш.....някакво логично обяснение!!!!

Човекът които ми каза да не ползвам ПерфектДиск под Виста го познавате повечето......(Nologo)

Исках това да прочета.Благодари за подробното обяснение Night_Raven

 

p.s.Аз лично се спрях на 2 избор които е доста добър за Windows Виста

http://www.vistarewired.com/2007/02/15/defragment

Link to comment
Сподели другаде

  • 10 months later...

http://store.picbg.net/thumb/83/08/b42dbe7f89028308.jpg

Това възможно ли е? Има ли някаква вероятност да ми е изтрило някой файлове дето не трябва? Настройките не съм пипал.

Link to comment
Сподели другаде

Да, възможно е. Преди дефрагментацията най-голямото парче свободно място е било ~295MB, а след дефрагментацията е ~2GB. Това разбира се не е едно и също със свободното място на твърдия диск или дяла като цяло. Програмата не ти е изтрила нищо, въпросният ефект е получен чрез добро пренареждане на съдържанието на твърдия диск.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...