Jump to content

Проблем с ДВД -XP Professional x64


Препоръчан пост

Моля за помощ!

Това е компютъра:

AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+

Asus M2N (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

nVIDIA nForce 6100-430, AMD Hammer

1024 MB (DDR2 SDRAM)

AMI (08/21/06)

ASUS DRW-2014L1

nVIDIA G98

 

ACPI Uniprocessor x64-based PC

Microsoft Windows XP Professional x64 Edition

Service Pack 2

 

 

След като преинсталирах Уйндоус-а и минах от х32 на х64 битов,записвачката: ''ASUS DRW-2014L1" не чете абсолютно нищо,а компа я разпознава и с "Еверест" и в БИОС-а.Драйвърите и са автоматични от М-софт.

Другия ми проблем е това:

post-3925-1233189201_thumb.png

По никакъв начин неможах да я накарам да тръгне.

Ако подкарам записвачката и се върна на 32 битов предполагам ще се оправи .Имах проблеми с намирането на драйврите за почти всичко.Искат само по х64 :crosseyes1:

Ако трябват още разяснения -питайте.

Link to comment
Сподели другаде

Няма какво да питаме. Мини обратно на Windows XP 32-bit. Полза от 64-битова операционна система има ако имаш 4GB памет или повече. В противен случай е дори по-зле. То и тогава Vista 64-bit е определено за предпочитане пред XP 64-bit.
Link to comment
Сподели другаде

Няма какво да питаме. Мини обратно на Windows XP 32-bit. Полза от 64-битова операционна система има ако имаш 4GB памет или повече. В противен случай е дори по-зле. То и тогава Vista 64-bit е определено за предпочитане пред XP 64-bit.

Прав си Night_Raven ,установих го и аз,но трябва да тръгне записвачката за да се върна обратно. :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Не виждам каква връзка има записвачката. Нужно е да буутнеш от инсталационния диск на Windows, което се извършва доста преди операционната система, така че тя няма как да повлияе. Ако устройството не чете никакви дискове и дори не иска да зарежда инсталационни такива, това вече е друг въпрос.
Link to comment
Сподели другаде

След като преинсталирах Уйндоус-а и минах от х32 на х64 битов,записвачката: ''ASUS DRW-2014L1" не чете абсолютно нищо,а компа я разпознава и с "Еверест" и в БИОС-а.Драйвърите и са автоматични от М-софт.

:thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Ако не чете под Windows, това може да се дължи на самата операционна система, драйвер или някой процес. Това няма как да повлияе на стартиране на инсталация на Windows.
Link to comment
Сподели другаде

Да ,но като променя в БИОС-а да проверява/бутва 1 с оптиката не отреагира по никакъв начин и продължава с нормаленото зареждане на ОС-ма.

Възможно ли е като компютъра е на 2 години и БИОС вече е стара да не зацепва поради някаква причина ?

Може ли да се опресни по някъкъв начин?

Това може ли да ти даде някаква информациа;

1.txt

Това ми дава за системата като я проверя и ми е малко объркващо:

System Scan Results - BIOS & Drivers

post-3925-1233220474_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Ако устройството е зададен като първо буутващо и не зацепва въобще, то значи самото устройство има проблеми с четенето, дъното/BIOS-ът имат проблеми нещо или дискът не е буутващ.

Първото може да се провери, ако устройството се монтира на друг компютър. Второто може да се провери, ако се монтира друго устройство (за което се знае, че работи) на текущия компютър. Третото може да се провери, като се пусне дискът на друг компютър.

Възрастта на дъното в случая не би трябвало да е проблем. Можеш да опиташ да флашнеш нова версия на BIOS-а, но не е препоръчително да се прибягва веднага до това. Можеш да опиташ да му занулиш настройките чрез джъмпера на дъното.

Двете прикачени неща са безполезни общо взето.

Link to comment
Сподели другаде

Току що пробвах с Optiarc DVD RW AD-7170A за което знам че работи(свалих го от колегата току що).

При мен нищо.Не отреагира нито на бут,нито да чете в ОС.

Ще пробвам моята на другия комп и ще проверя диска дали става за бут-.

Ровене в БИОС ,остава за краен вариант-не ми се пипа там,че да не остана и без това което имам.

Link to comment
Сподели другаде

Optiarc DVD RW AD-7170A тръгна на моя компютър.Като му дадох да буутва и му сложих диска със стария 32 битов Уйндоус,започва и преди да сигне до прозореца за форматиране на С:\и дава това:

 

STOP: 0xC0000221 unknown hard error

C:\Winnt\System32\Ntdll.dll

 

Опитай да влезеш в Safe Mode (преди да започне да зарежда Windows помпиш F8).

Провери за грешки по системния дял: Start Menu -> Run и пишеш cmd. В командния ред пишеш chkdsk c: /f и натискаш Enter. Това е по-скор във връзка с проблема за преинсталацията.

После в Start Menu -> Run да напишеш sfc /scannow, като инсталационния диск на Windows е в устройството. Това ще сканира за липсващи/повредени системни файлове и ще ги замени с оригиналните на диска.

Засега това ми идва на ум.

 

Добавено:

Друго, което ми хрумва, е да опиташ със System Restore да върнеш някой предишен Restore Point или от менюто, което се появява, като натиснеш F8, да избереш Last Good Known Configuration.

 

След всичко това сега ще пробвам пак да преинсталирам.

Пиша резултат след малко. :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Преинсталирах успешно!!!!!!

Всичко се оправи,включително и записвачката.Драйвърите сищо.

По старо му си е всичко.

 

Извинявам се за поредните мнения но не виждам бутона "редактирай".

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...