Jump to content

Въпрос за подмяна на обектива на уеб камера


Препоръчан пост

Не знам дали мястото на поста е тука но искам да попитам следното.Купих си една вебкамера от тия обикновените марка CANYON за 35 лв.Работи безпроблемно.Искам да му подменя обектива с друг за по-голямо зрително поле на камерата .Имали ли сте такъв случай дали става и въобще дали продават такива обективи с по-малко фокусно разстояния/.Знам, че вебкамерата не е скъпа и не струва кой знае колко пари , но имайки предвид че обектива се развива дали не продават на пазара съвместими с помалко фокусно разстояние.МОЖЕ ПЪК НЯКОЙ ДА Е ИМАЛ ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ И ДА ГО Е РЕШИЛ.. БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО..
Link to comment
Сподели другаде

Да ви кажа честно, не съм чувал досега за сменен обектив не уебкамера, можеби е възможно, но с нещо от типа на "направи си сам" примерно с обектив от GSM или и аз не знам, така де да смениш лещата, но готови обективи не съм виждал... мяркал съм само едно като приставка, което се "залепя" за обектива на телефон и има примерно възможност за 3 пъти оптично увеличение и увеличаване на фокусно растояние, но за намаляване не знам, та можеби същата приставка ще стане и на камерата, обаче цената и е колкото на самата камера, ако не и отгоре. :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...