Jump to content

Wireless парола - Въпрос


Препоръчан пост

Закупих си рутер Wireless-G Access Point . Всичко работи перфектно и на компа имам нет и на лаптопа. Въпроса ми е как да сложа парола на Wireless връзката ?

Точно упътване не може да ти бъде дадено поради това, че ти също не си дал никаква информация. От сервиза също така ми казаха, че кристалното кълбото все още се ремонтира, така, че не мога да помогна изобщо.

 

ПС: Иначе си прочети упътването...

Link to comment
Сподели другаде

Добре ... какво те интересува ? Нямам идея какво повече инфо да дам !!!

Помисли малко, ако търсиш упътване (ръководство) за нещо по какъв признак го търсиш?

 

ПС: Отговор: ТОЧЕН модел

Link to comment
Сподели другаде

Ако не ползваш нета от много компютри, а само от едни и същи ти предлагам да си сложиш една защита по МАК Адрес. Просто добавяш Мак адресите на компютрите, които желаеш и всички останали няма да могат да се свържат. На 24 страница от .pdf файла даден горе ;)
Link to comment
Сподели другаде

Ми то от рутера ще се ползват около 2 лаптопа - 3 макс и един компютър в LAN изхода. Какво ми препоръчвате. МАК ли ? Къде да видя МАК адресите на лаптопите ?
Link to comment
Сподели другаде

Освен филтрацията на MAC адресите е добре да сложиш и WPA/WPA2 криптиране на мрежата с достатъчно добър ключ. Колкото е по-сложен е по-трудно да се разбие ключът с инструмент като aircrack. Инструкции за използването на WPA може да октриеш в книжката към рутера. За генериране на наистина добър ключ може да използваш инструмента Perfect Passwords на Steve Gibson.

 

MAC адресите може да ги разбереш като на всеки компютър разгледаш изхода от инструмента ipconfig. За целта стартираш на всеки компютър Command Prompt (cmd) и пишеш "ipconfig /all". След което търсиш етикета Physical Address и гледаш какво пише срещу него (това е MAC адресът).

Link to comment
Сподели другаде

Ми то от рутера ще се ползват около 2 лаптопа - 3 макс и един компютър в LAN изхода. Какво ми препоръчвате. МАК ли ? Къде да видя МАК адресите на лаптопите ?

За Mac адресите и подробности виж Тук като например Bopup Scanner, SMAC или Colasoft MAC Scanner или подобни от нета.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...