Jump to content

въпрос за РАМ памет


Препоръчан пост

Имах 512 Мб рам ,взех си още една плочка 512 ДДР 400Мхц.компа си работи добре но като прегледах с Евереста ,забелязах че има малко разминаване в някои стоиности на плочките.нормално ли е това?

post-8563-1232534273_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Какво точно те притеснява?

 

Абсолютно нормално е да има разминаване в някой параметри, особено в таймингите и работните честоти, записани в SPD чиповете. Това обаче не е повод за притеснение, защото контролерът на паметта на дъното ще направи така, че и двата модула да работят с настройките на по-бавната памет, с което се гарантира стабилността на системата (за сметка на леко забавяне).

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...
Привет.имам 1024Мб(2x512)РАМ памет,ДДР400 СуперТалент,но при проверка с програмата Еверест ми излиза че едната плочка е Ксерокс Малабс,а и на двете пише СуперТалент.единствената разлика е че еднаТА е китаиска а другата Американска.и точно американската е Ксрокс Малабс.една и съща фирма ли е това,може ли това да е причината да не ми работят вДЦ(дуал чанел)?

post-8563-1235077362_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...