Jump to content

Външна памет ТрекСтор 160Гб


Препоръчан пост

Имам външен хард които е свързан с компа с УСБ.до скоро ниамах проблеми.сега като кликна на иконата на Трек стора ми дава свързването отказано или acsess denied маи сам разбутал ниакакви настроики ама незнам откаде?може ли ниакои да ме посаветва с нещо????
Link to comment
Сподели другаде

Какви действия за последно си извършил(ла) преди да се появи проблемът?

 

Иначе може да тестваш как се държи, когато е свързан към друг USB порт. Ако все още има проблеми не е лоша идея дискът да се изпробва на друг компютър.

Link to comment
Сподели другаде

Какви действия за последно си извършил(ла) преди да се появи проблемът?

 

Иначе може да тестваш как се държи, когато е свързан към друг USB порт. Ако все още има проблеми не е лоша идея дискът да се изпробва на друг компютър.

 

 

доколкото си спомниам последно оптимизирах си компа с една програма,аи си слушам музика от там че всичката музика ми е там.опитах с друг порт но не става пак.инач се отвариа само от My Computer/TrekStore G /autoplay ili explore.само така има достап до паметта.а чрез иконата на декстопа неще.

Link to comment
Сподели другаде

Каква програма за оптимизация е използвана?

 

Допускам, че е TuneUp Utilities (по информация от другата тема), която включва и опция за "почистване" на системния регисър и вероятно е изтрила данни, които не е трябвало да се пипат и това е причинило неработеща иконка на работното поле. Същото важи и за другите продукти за почистване на регистъра, но е в особена сила за TuneUp. За целта може да опиташ да възстановиш последните промени, които са правени от TuneUP чрез Rescue Center-а му, но не е гаранция, че ще свърши работа. TuneUP е доста калпав продукт като цяло и едва ли Rescue Center-ът му ще помогне.

За съжаление нямаш стари точки за възстановяване (по информация от другата тема), чрез които би могъл да възтановиш системата с помощта на съветника System Restore.

 

А между другото, какъв е проблемът да се ползва My Computer / Windows Explorer за достъп до устройството? Мисля, че 1-2 клика в повече не са проблем. :)

Link to comment
Сподели другаде

Каква програма за оптимизация е използвана?

 

Допускам, че е TuneUp Utilities (по информация от другата тема), която включва и опция за "почистване" на системния регисър и вероятно е изтрила данни, които не е трябвало да се пипат и това е причинило неработеща иконка на работното поле. Същото важи и за другите продукти за почистване на регистъра, но е в особена сила за TuneUp. За целта може да опиташ да възстановиш последните промени, които са правени от TuneUP чрез Rescue Center-а му, но не е гаранция, че ще свърши работа. TuneUP е доста калпав продукт като цяло и едва ли Rescue Center-ът му ще помогне.

За съжаление нямаш стари точки за възстановяване (по информация от другата тема), чрез които би могъл да възтановиш системата с помощта на съветника System Restore.

 

А между другото, какъв е проблемът да се ползва My Computer / Windows Explorer за достъп до устройството? Мисля, че 1-2 клика в повече не са проблем. :)

 

 

щом Туне уп е калпава според вас,каква програма ще ми препоръчате Вие?

Link to comment
Сподели другаде

Като цяло всички продукти за т.нар. "оптимизация" и "поддръжка" от сорта на Windows XP Manager, System Mechanic, TuneUP и др. не са за препоръчване. Повечето от тях съдържат опции (tweaks), които претендират, че повишават производителността, а реално не вършат нищо или дори по-лошо могат да причинят бъдещи проблеми или спад на производителността (например при използване на опцията за "почистване" / освобождаване на RAM, която фигурира в TuneUp и подобните продукти). Отделно от това, функциите като сканиране на диска за грешки, почистването и дефрагментирането на регистъра, а също и дефрагментирането на диска могат да се извършат и без TuneUP или подобни инструменти. Единствено за почистването на регистъра и дефрагментирането му е необходим отделен продукт, тъй като в Windows няма вградена такава функционалност. Но пък това не е фатално, защото почистването и дефрагментирането на регистъра реално не може да повиши бързодействието на един съвременен компютър. На по-стари компютри би могло да се види ефект, но той ще е минимален. Другите функции на тези продукти също са достъпни чрез вградени в Windows инструменти или външни такива, които дори се справят по-добре. Релално смисълът от такива продукти като TuneUp клони към нула, още повече, че са платени.

 

Бих препоръчал да прочетеш темата Поддръжка на Windows, в която сме разбулили доста митове, свързани с тази тема, а също и сме дали полезни съвети.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...