Jump to content

Кабел за свързване в мрежа?


Препоръчан пост

Здравейте!Не знам дали тук е подходящо да питам(но ще се престраша) от какъв магазин мога да си закупя кабел за свързване на два компютъра в мрежа.Ако някой знае да пише.Благодаря!
Link to comment
Сподели другаде

Кабели за мрежа продават компютърните фирми. Накой продават на метър като ти го правят на място. Други имат готиви направени кабели на определени метри. Прецени колко метра ти трябват и отиди във фирма и им кажи че ти трябва Крастосан(кроснат) мрежов кабел едисиколко мерта После се пребираш бучкаш си кабела правиш си настроиките и си готов. Важно е да опоменеш че кабела трябва да е крастосан, ако ти дадът обикновен прав кабел няма да можеш да ползваш интернета на втория комп, а само фаилове ще се прехвърлят.
Link to comment
Сподели другаде

Кабели за мрежа продават компютърните фирми. Накой продават на метър като ти го правят на място. Други имат готиви направени кабели на определени метри. Прецени колко метра ти трябват и отиди във фирма и им кажи че ти трябва Крастосан(кроснат) мрежов кабел едисиколко мерта После се пребираш бучкаш си кабела правиш си настроиките и си готов. Важно е да опоменеш че кабела трябва да е крастосан, ако ти дадът обикновен прав кабел няма да можеш да ползваш интернета на втория комп, а само фаилове ще се прехвърлят.

 

 

Ясно!Мерси много!Иначе прав кабел няма да е проблем за LAN мрежата,а само няма да има инатернет,така ли?Защото на мен не ми трябва за нет а за ЛАН мрежа пък нямам две лан карти и не мога,така или иначе,да споделям интернет.Ще стане ли прав кабел?А някакви допълнителни настройки ще трябват ли само за ЛАН(без интернет)?

Link to comment
Сподели другаде

Аз също бих искал някой да напише най-накрая кратко, ясно и прегледно под формата на точки (1.,2.,3....) как точно да се направят настройките за лан мрежа през две лан карти и кроснат кабел, защото колкото и теми да отворя, в различни форуми, обясненията са крайно различни. Мъчих се да изградя лан мрежа на компютъра си с лаптопа на баща ми и така и неможах да прехвърля файлове - виждам ги, натискам copy/paste, започва прехвърляне и бааам - еrror... :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

С прав кабел нищо няма да стане ако ги свързваш директно (лан с лан). Задължително трябва да е кроснат.

Sprint-Debugger каква е грешката която ти дава?

Link to comment
Сподели другаде

Ако дръпнеш лан кабела ще ти излезе съобщение долу до часовника, че е изключен мрежов кабел. Това ли ти изписва? Кажи и какви са операционните системи на компютъра ти и на лаптопа, защитни стени има ли и какви? Ако има спря ли ги и да пробваш така?
Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че това е съобщението (сега немога да пробвам и да направя скрийншот). XP rulz :P. Пробвал съм с и без firewall. Антивирусната е сряна. Поразбутах IP настройките, дори и някви портове, протоколи - всичко, и пак излиза това съобщение след няколко минутно чакане. Накрая върнах всичко в нормално положение.

И така, най-добре е някой да напише кратко, ясно и прегледно под формата на точки (1.,2.,3....) как точно да се направят настройките за лан мрежа през две лан карти и кроснат кабел.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...