Jump to content

Анкета: Любима комбинация питие/мезе


Night_Raven

Любима комбинация питие/мезе  

48 потребители са гласували

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчан пост

Зная, че рискувам да си спечеля ненавист със свеждането на избора до 1 комбинация, но иначе няма особен смисъл. То за българина всичко е добре, особено ако е алкохол. Тогава почти всеки ще избира по няколко, което няма да никаква статистическа стойност, защото както казах българина би избрал (почти) всичко - щом е ядене+пиене, нека има. Друго е, когато всеки трябва да избере и излъчи 1 комбинация, която да харесва повече от другите, пък ако ще и с 0.0000000001% да е. Аз също съм ощетен, но в името на науката трябва да се правят жертви. :)
Link to comment
Сподели другаде

Като типичен горд Българин и аз залагам на картофките с бира, само, че не ям риба и замествам с кебапчета или кюфтаци, не, че цацата е риба, ама все пак не съм фен... ;)
Link to comment
Сподели другаде

Първо, за много години. Казват, че е най-важно да се пожелава здраве, а то другото щяло да си дойде на мястото, но аз пожелавам и много късмет/щастие, защото, пак както се казва, на Титаник всички били здрави, ама нямали късмет. :blackcat: :cooldude:

Сега по темата.

Трудно е наистина да се отговори с еднозначен отговор, тъй като реално погледнато, всички тези комбинации отговарят на определен период от деня или на определен период от годината. Поне така сме научени. И това не е от днеска, вчера ... Така е години, векове (може би с някои изключения, които тогава не са съществували, като кола, шоколад..). Сутрин баничка с бозичка/кафенце с кросанче и т.н., като се завърши с коняче със шоколадче/уиски с фъстъчки. Трудно някой ще ме убеди, че хака вечер айранче с соленки, гледа последния нашумял филм с любимия човек до себе си и се намира в седмото небе. :beach: :haha: Съгласен съм, че може да има някои изключения, ама те какво - потвърждават правилото. Ще бъда доста искрен. Когато дойдох да живея в Словакия преди 5 год. тукашните българи (имам предвид тези, които отдавна живеят тук) се опитваха да ме убедят, че с течение на времето ще забравя за навиците, които съм имал в България. Да, ама звънци. :bgflag: Всяка вечер ракийка с салатка, винце/биричка (в зависимост от периода на годината) с пържолка и накрая, ако има някакъв повод се свършва с уиски с фъстъчки/ коняче със шоколадче. Дори нещо повече. Успях да науча и жената на този начин на живот. Дали е добър/полезен/здрав? Оставам на вас да решите.

Ако искате може да напиша за тукашните навици, на тукашните хора. Със сигурност няма да ви харесат и със сигурност ще си кажете, че тези нашите са си по-хубави.

Стига съм писал. Още не съм си дал мнението. Моя глас е за нещо, което не е написано в анкетата и като си мисля, че може да се приравни с ракийка с салатка. А то е: Мастика с салатка. Било с марули и яйчица (нещо пролетно/лятно) или салата "Перла". Ох, направо ми зажаднява за България. Но какво да се прави. Тук не продават нито Мастика, нито "Перла". Може би и затова да ми са така скъпи. Знам ли. Ракии бол, уискита бол, бира да не говорим, вино също има, ама Мастика няма. Кофти, много кофти.

 

П.П. Да добавя, че не е важно каква е салатата, мезето или ястието, важен е принципа. Т.е. не казвам, че ям всеки ден пържоли или кюфтета, ама всеки път си запивам вечерята с бира или вино.

Link to comment
Сподели другаде

Ако искате може да напиша за тукашните навици, на тукашните хора. Със сигурност няма да ви харесат и със сигурност ще си кажете, че тези нашите са си по-хубави.

Би било интересно :)

 

Тук не продават нито Мастика, нито "Перла". Може би и затова да ми са така скъпи. Знам ли. Ракии бол, уискита бол, бира да не говорим, вино също има, ама Мастика няма. Кофти, много кофти.

Дай адрес и с радост ще ти пратя едно колетче ;) Съвсем сериозно го пиша това!

Link to comment
Сподели другаде

Количка с пастичка или тортичка :eat: или друго захарно изделие, за закуска и следобедна закуска :eat:. А в студените зимни нощи винце с пържоЛ. ...

аа отвори ми се апетита сега ... и ще хапна сладко сладко (а уж съм на диета) :D

Link to comment
Сподели другаде

Би било интересно :)

 

 

Дай адрес и с радост ще ти пратя едно колетче ;) Съвсем сериозно го пиша това!

 

Утре ще напиша. Нямам много време сега. Не е проблем с изпращането. Има кой да ми изпрати, но както казах ще напиша утре.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Венци, голям си гад!!! Как да избера само едно???? Уффффффффффф..... зор работа, ама ще се опитам.

 

Гласувам за..... хммммммм..... секунда да помисля..... Не става така, ще пробвам по друг начин..... онче-бонче, счупено пиронче, риба щука....... хм и така не става.

 

Ще го направя по трудния начин, а именно - ще спра да слюноотделям докато си представям половината от комбинациите и юнашката ще избера уискито с фъстъчките. Особено когато уискито е отлежало, ледчето се топи и лекичко пука в чашата и до теб е седнало любимото същество, което ти плете шалче :D

Пиеш с баба си?!? :crazy1: Вярно труден избор-съсипвам се от терзания,нали знаете,внимавайте какво си пожелавате,че може да се сбъдне...Ами ако другите комбинации внезапно изчезнат?Ми тогава ракийка със салатка за всеки случай.Щото става и за "от мъка".Е,става и за "от три дни"...
Link to comment
Сподели другаде

Я какво имало тук..... Доста интересна анкета и още по интересни мнения са се заформили.

Сега и аз ще дам своя вот, въпреки че като гореспоменатите мнения ми е много сложно.... :)

Миналата година (2008-ма) бях на бригада в САЩ. Липсваха ми доста от тук споменатите. С една от българките с която се запознах там един ден ми взе от някъде (български магазин явно беше) бяло хубаво млечно сиренце и аз си стъкмих набързо това:

http://i60.photobucket.com/albums/h2/surf_lady/IMG_0572.jpg

Това в чашата май беше кола или прословутото там Mountain Dew :)

Няма да ви опиша как се чуствах. Умирах си за българското сиренеее :) В края на лятото там си умирах и за баничка с боза... Като ходих при леля ми в Чикаго без малко и да си сбъдна желанието, но казаха че бозата отдавна са я спрели.

Връщайки се тук в България наваксах набързо и с компанията и приятелите тук излязох на по бира с цаца.... ммм... жестоко0о :beer:

В крайна сметка ще гласувам за баничка с боза, защото там бира колкото искаш, а цаца незнам ама с пържени картофки винаги може да си направиш, но топлата хубава мека препечена баничка с хубавото бяло Българско сиренце трудно ще си набавиш ;) :svlove:

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

Избрах без много да се замислям: салатка с ракийка. Най-обичам, като се прибера на село от странство (обикновено по празниците), да седна на маса със салатка (прясна или туршия - според сезона) и ракийка и в компанията на родата, разбира се... Другата възможност беше винце (домашно) с пържолка (от домашно), но тази комбинация, чисто гастрономически, идва като втора в менюто...

Останалите комбинации, поне за мен, не са толкова привлекателни..., като настроение и т.н. Бири, уйскита, коняци, коли, бози и т.н. съпътстващи, мога да си жуля и единашката... Един вид, залагам повече на атмосферата, съпътстваща консумацията...

Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

Често сме на уиски с ядки. Но някак си ми омръзва тази комбинация.

Затова смело опитвам ром с пепси-кола и шоколад (или банан); мастика+мента (облак) и вълчо мезе; абсент с лимонада и панирани лучени кръгчета...

А, бе - фантазия да имаш.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

1.биричка с пържени картофки/цаца

2.салатка с ракийка

3.винце с пържолка

4.количка с пастичка

 

 

Всичко това на куп, добре ще ми дойде. Но все пак Биричка със пържени картофи или цаца си остава класика :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...