Jump to content

Как мога да повиша производителноста на видео карта


Препоръчан пост

Здравейте. Имам лаптоп HP, с операц.с-ма XP, 3гб рам, видео карта Radeon HD3200 /вградена /. До колкото виждам в момента видео картата работи на 256мб, а мисля че може да се вдигне до 700мб. Незнам дали съм прав в това, което пиша, но вижте и вие от шотовете. Влизах и в БИОС, но никъде не намерих, подобни опции за повишаване на производителноста. А и тази 3 гб рам и без това не ми трябва цялата /та си викам да засмуча малко от там :)/.

Вижда се че памета е на 2.74гб, следователно ползва около 256мб, дали мога да я вдигна малко?

post-787-1230662681_thumb.jpg

post-787-1230662686_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Тези 256MB заделена памет предполагам е максимумът, но дори и да заделиш повече това няма да направи производителността на графичната подсистема по-висока. С други думи: обемът на паметта не е най-важното нещо при видеоконтролерите.

 

700MB няма как да заделиш от BIOS-а. Такива "количества" обикновено се заделят динамично чрез технологията HyperMemory (ТurboCache при NVIDIA чиповете). Но това е моментно, динамично заделяне, а не постоянен обем заделена памет.

 

3-те GB-та RAM може да не ти трябват на теб (т.е. на приложенията), но за системата е добре, защото може да поддържа по-голям системен кеш и следователно системата да работи по-бързо до колкото това е възможно под XP. :)

 

P.S.: От скрийншота се вижда, че използваш FlexType. За доброто на системата ти препоръчвам да погледнеш темата NR BG-Fix Tool, a също и Поддръжка на Windows.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте

@coojoe_213 Намаляне или временно спиране на процесите които се стартират с Windows, темите, ефектите и дори самия explorer.

Mислех да си купувам като твоя лаптоп? Похвали го?

Night_Raven е направил хубаво ръководство по оптимизация на Windows Xp в kal**ta. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven е направил хубаво ръководство по оптимизация на Windows Xp в kal**ta. Поздрави

В интерес на истината няма особен смисъл от него. Някои неща, които бях поместил, всъщност се оказаха безсмислени, а от спиране на услуги има повече смисъл на по-стари системи. На един съвременен компютър няма нужда от почти никаква оптимизация. Затова и темата вече не същестува във форума на SoftVisia - защото не е толкова полезна и може дори да навреди, защото има хора, които пипат без да четат. По-безопасно е без нея.

Във въпросния сайт обаче статията още стои по ред причини.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте

@coojoe_213 Намаляне или временно спиране на процесите които се стартират с Windows, темите, ефектите и дори самия explorer.

Mислех да си купувам като твоя лаптоп? Похвали го?

Night_Raven е направил хубаво ръководство по оптимизация на Windows Xp в kal**ta. Поздрави

[Незнам дали иронизираш, но за тези пари за този лап топ здраве му кажи. Хубав е и мисля че си струва.

Link to comment
Сподели другаде

Няма ирония в поста ми. На мен ми трябва нещо подобно.

Планирах покупка на лаптоп за около 2000 лева, но имам колега който ми вля разум и сега съм се ориентирал към HP 6735 или Аsus в същия ценови диапазон.

Aз бих му инсталирал WIN XP и/или Windows 7 и щях да сравня производителността на двете ОС-и.

Поздрави

П.П. Koлко процеса имаш стартирани? С Process Explorer можеш да спреш тези които не ти трябват.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...