Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,

имам следния плеър Sony walkman nwz-e436f 4gb от Америка ми е. До сега нямах проблеми с него, до снощи когато реших да инсталирам в него windows xp и да го ползвам като външен хард диск на един стар лаптоп без хард. Та тръгнах да инсталирам , но ми показа че не може да се извърши инсталирането и аз реших да изтрия пространството C:\Sony Walkman.... и да го създам на ново. Инсталирането пак беше не успешно, но както и да е. След всички тия галимации си откачих плеъра и пробвам да го стартирам, но само зарежда library-то и нищо не се случва. Пробвах да го закача към ПЦ-то, но не го зачита, а той си се зарежда. В дивайс менъджъра на вистата го засича, но изписва че не може да се стартира и пише грешка code 10. Има ли начин да съм изтрил софруера (или фирмуер беше) ? И ако е така как да си сложа нов, от къде да го взема?

Много ще се радвам да ми помогнете, сигурен съм че можете!

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Имам предвид ,че когато ти дава избор на пространство в което да инсталираш оп. система дава долу опция за изтриване на пространството с "D"и после "L" и после създадох пространство отново .
Link to comment
Сподели другаде

Аз ли не се сещам или просто няма от къде да форматирам устройството? Като пусна биоса с настройките на буута го засича и като пусна диск с windows хр като съм направил на първо място двд-то, след това сонито и накрая хдд-то, ми дава да избера устройството в което да кача оп. система и избирам сонито. Но не става. Няма и опция за форматиране. По този начин не успях. Този лаптоп на който го мъча да тръгне е с виста и самата виста не го засича като устройство. В дивайс менъджъра го засича , но отново няма опция за форматиране. Аз за друг начин не мога да се сетя. А с флашването как ще стане? Можете ли да ми дадете някъква информация за метод на флашване и софтуер и фърмуер какъв да търся, че до сега не ми се е налагало да флашвам мп4 плеър :)
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да опиташ да форматираш устройството с HP USB Disk Storage Format Tool.

Ако това не помогне, можеш да пробваш и да флашнеш фърмуеъра на устройството:

1) изтегли NWZ-E430F 1.02 (6.54MB);

2) спри всички странични програми (лентата за задачи да е възможно най-празна);

3) свържи устройството със съответния USB кабел;

4) стартирай NWZ-E430F_V1_02.exe;

5) кликни бутон Start

6) следвай инструкциите на екрана и не разкачай устройството, докато не приключи флашването;

7) когато се появи съобщението, че процесът е завършен (Complete), кликни Close.

 

Инструкциите са по-скоро ориентировъчни, защото не зная дали и какво ще се случи след твоите подвизи. А и нямам такъв плеър.

Опитай отново да го форматираш, ако се наложи.

Link to comment
Сподели другаде

Не го засича нито за форматиране, нито за флашване. Засича го, както казах , само в биоса като removeable device .

Mай не трябваше да си правя експерименти ... :) Месри все пак за помоща и ако се сещате къде по София могат да се навият за ремонт....

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...