Jump to content

Проблем с видео карта


Препоръчан пост

Здравейте,имам проблем с видеокартата и той е следният след като пусна игра графиката ми се размазва много здраво!Ето шот от DirectX Diagnostic Tool http://img399.imageshack.us/img399/3751/84015425wi0.gif Картата ми е NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (128 MB) мисля,че съм свалил и последните драйвери от сайта на NVIDIA!И DirecX-a ми е 9.c!Някакви идей какъв може да е проблема?Благодаря
Link to comment
Сподели другаде

Мислиш, че си свалил последните драйвери. Свалил ли си ги всъщност? Какво точно си свалял? Версията на DirectX последна ли е? Каква е температурата на картата?
Link to comment
Сподели другаде

Би било полезно да кажеш кога точно се появи проблемът.

 

Относно драйверите - точно за тази видеокарта няма никакъв смисъл да се инсталират най-последните драйвери. По-скоро сложи драйвери версия 4x.xx или в краен случай 5x.xx. Преди това обаче е добре да почистиш старите такива. За повече информация може да погледнеш тази тема.

 

Задължително провери температурата на видеокартата. За целта отвори машината и докосни радиатора: ако можеш да си задържиш пръста повече от 10-тина секунди най-вероятно температурата е в нормата. Ако обаче радиаторът пари е възможно картата да прегрява. Също така се увери, че вентилаторът се върти и картата е пъхната добре в AGP слота на дъното. Добра идея е да тестваш видеокартата на друга машина и да видиш дали там има проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Новите драйвери изобщо поддържат ли още МХ4 -ките ?! До колкото знам само Legacy драйверите имат подръжка. Наистина най-добре ще работи със старите Детонатор ХП ( 4х.хх до към 6~7х.хх ) че в детонатори май се срещахапроблеми с някой игри... :)
Link to comment
Сподели другаде

Новите драйвери изобщо поддържат ли още МХ4 -ките ?! До колкото знам само Legacy драйверите имат подръжка. Наистина най-добре ще работи със старите Детонатор ХП ( 4х.хх до към 6~7х.хх ) че в детонатори май се срещахапроблеми с някой игри... :)

Малко нахално може би,но ще може ли да ми кажете къде са тези стари драйвери?Пробвах и температурата-не пари!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...