Jump to content

Има нищо с интернета ама не знам какво е(постоянно ми се изключва)


Препоръчан пост

Весела коледа на всички. Надявам се да пиша в правилният раздел:

Първо конфигурацията:

- ACER ASPIRE 5520G (802.11b/g WLAN)

- рутер Linksys Wireless - G 2,4GHz

- Firefox 3

- BTK ADSL 6M bit/s

 

А ето и проблема - от няколко месеца след като пусна м-торента да изтегли нещо и след като го спра не мога да вляза в интернет с браузара си, а от снощи докато върви м-торента в трея(долу дясно) ми изписва, е интернета е Disconnect и след малко изписва че е Connect. Някакви и деи :bored:

Link to comment
Сподели другаде

За торент клиенти бих споменал да речем BitComet (дори и да предложи нещо за пачване при стартирането си, откажи), Halite, Azureus Vuze. Първите, които идват на ум.

 

Всъщност можеш да опиташ първо да сийдваш малко задачи, може би около 4-5, и да видиш дали ще има проблеми, и чак тогава да пробваш друг клиент какво ще направи.

И да попитам аз все пак дали си имал BitComet и с какъв точно Windows си.

Link to comment
Сподели другаде

Ако иконата на биткомента е оранжева топка - да имал съм го преди време на другия комп. Но сега ползвам м-торент защото не иска инсталация. Но възможно ли е от торент клиента да имам тези проблеми?

При инсталация биткомента изисква ли някакви по специални настройки

Link to comment
Сподели другаде

Да, иконата с оранжевата топка е точно иконата на BitComet. Въпросът е имал ли BitComet на текущия компютър, на който има проблем.

Не съм 100% сигурен, но предполагам, че е възможно рутерът да разкача, ако не може да се справи с многото заявки, които му се подават. Разбира се може и да греша в предположението си. Затова и ти предложих да пробваш с по-малко сийд и друг клиент, за да се елиминират евентуални причини.

BitComet, както и uTorrent, нямат нужда от специални настройки, за да работят. По принцип BitComet използва специален пач за tcpip.sys файла и увеличава броя на полуотворените връзки от 10 на... доста повече, не помня точно колко. Затова и питам дали си имал BitComet. Идеята е да се върне системата до максимално близко до оригиналното състояние (в случай, че има промени).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...