Jump to content

Проблем с рутер


Препоръчан пост

Преди време си взех рутер Repotec RP-IP509, защото ми трябваше да си делна нета м/у конзолата и PC-то и прецених, че това е най-чистата възможност. Дотук добре, но ми прави един проблем, който се появи малко след като почнах да го ползвам, но досега не ми се занимаваше да разпитвам, но вече ми писна и се реших. Проблема е, че интернет връзката просто спира и на двете устройства внезапно. Рутера работи, но интернет няма. По-някой път идва, но след доста време. Друг път изобщо не идва. Решавам проблема с включване и изключване на рутера. Понякой път ми се случва по 2-3 на ден. Друг път ми се случва по 2-3 на час. Различно. Предполагам, че проблема е софтуерен и затова пускам темата тук. Благодаря предварително! :)
Link to comment
Сподели другаде

Не знам какъв е този евтин боклук за 40 лева, но щом казвате. Предполагам, че не е най-качествения продукт, но би трябвало да си върши нормално работата за тези пари. Ето снимки на настройките: http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0...527c77883d/set/ http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0...b5fb04971/set2/
Link to comment
Сподели другаде

Преглеждал ли си сайта на репотек за нови версии на фърмуера, също замислял ли си се, че може за това да е виновен интернет доставчика...

В настройките поне от пръв поглед всичко си изглежда наред, вече може да има нещо финно, но не ми се вярва...

Link to comment
Сподели другаде

Пусни DHCP и виж дали има разлика. И аз мисля, че в случай доставчика може има пръст. А и извинявай, но 40 лева за един рутер безжичен изобщо не са много, дори са доста малко. Качествените рутери почват от 80-90 лева нагоре. Аз имам Buffalo за 115 лева и нямам никакви проблеми, и има сигнал за един-два етажа нагоре и надолу в блока. Ако не искаш толкова мощен има и по 80-90 качествени за домашна употреба.
Link to comment
Сподели другаде

Пусни DHCP и виж дали има разлика. И аз мисля, че в случай доставчика може има пръст. А и извинявай, но 40 лева за един рутер безжичен изобщо не са много, дори са доста малко. Качествените рутери почват от 80-90 лева нагоре. Аз имам Buffalo за 115 лева и нямам никакви проблеми, и има сигнал за един-два етажа нагоре и надолу в блока. Ако не искаш толкова мощен има и по 80-90 качествени за домашна употреба.

Е къде го видя този безжичен рутер, аз виждам само "жичен" :D ...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...