Jump to content

Някъде в хардуера, но не мога да кажа къде


Препоръчан пост

Дори и предположения нямам...значи проблемът ми се появи след преинстал на OC и до скоро смятах, че е софтуерен, но след като преинсталирах 3 различни Windows- а, единият от които оригинален дойдох на мнение, че някъде конфигурацията накуцва.

Накратко нещата се свеждат до следното: без каквато и да е било закономерност системата сякаш заспива, пойнтерът на мишката остава подвижен, но никаква възможност да се задейства каквото и да било, нито таск мениджър, нищо - оправя се само с рестарт. Все си мисля, че се губи връзката някъде, но идея си нямам къде, ако някой се е срещал с подобна ситуация моля да сподели опит...

А ето ми я и конфугурацията:

 

ПП: Ето ми я конфигурацията:

 

Процесор -DualCore AMD Sempron, 1890 MHz (9 x 210)

Дъно - ASRock AM2NF6G-VSTA

Рам - 512 MB DDR2 SDRAM/266MHz

Видео - GeForce 6100 nForce 405

 

То е ясно, че ще трябва да го нося на техник, но поне да се ориентирам за какви праи ще става въпрос.

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да започнеш с проверка на устройствата - температури, напрежения, тестване на RAM и твърдия диск, тестване на видеото... Тук съм посочил някои програми за тестване, може да ти свършат работа.

Отделно от това, напълно възможно е проблемът да се дължи на лошо написани драйвери за някое устройство или конфликт на драйвери за различни устройства. Можеш да инсталираш Windows, без да инсталираш драйверите за устройствата; след това постепенно добавяш драйверите един по един, докато установиш кога точно се появява проблема.

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да започнеш с проверка на устройствата - температури, напрежения, тестване на RAM и твърдия диск, тестване на видеото... Тук съм посочил някои програми за тестване, може да ти свършат работа.

Отделно от това, напълно възможно е проблемът да се дължи на лошо написани драйвери за някое устройство или конфликт на драйвери за различни устройства. Можеш да инсталираш Windows, без да инсталираш драйверите за устройствата; след това постепенно добавяш драйверите един по един, докато установиш кога точно се появява проблема.

 

Ок, ще тествам каквото мога с посочените програми.

За драйверите - аз ги инсталирам от диска, който си ми върви с дъното по принцип, не вярвам да е в тях проблемът.

Link to comment
Сподели другаде

Проблемът може да не е от монитора, така че би било добре ако можеш да го тестваш на друг компютър, за да си сигурен.

 

Именно и аз това си мисля, че не е от монитора и като, че ли всички пътища ме водят към тъпата ВГРАДЕНА видеокарта, вие на какво мнение сте?

Link to comment
Сподели другаде

Хм, оказа се, че проблемът с монитора е в едно миниатюрно болтченце, което се е било разхлабило на мястото на контакта с компютъра...вече нямам предположения никакви.
Link to comment
Сподели другаде

Нещо не разбрах дали проблемът е вече решен или все още не е.

 

Ами да ти кажа скоро не се е появявал...затова казвам, че нямам идея вече от какво може да е или да е било.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...