Jump to content

Проблеми с лаптоп HP


Препоръчан пост

Закупих от Технополис днес следния лаптоп - Hewlett Packard 6730s.

Лаптопа е без О.С. и без никакви драйвъри.При опит да му инсталирам Win XP Pro SP3 ми излезе син екран със следни надпис - STOP: 0x0000007B,поразрових се малко из нета и намерих няколко теми с подобни проблеми и пишеше че това е защото няма SATA драъвъри.Дръпнах друг windows със Sata драйвъри но пак същия проблем.Отметхан от настройките на BIOS-a IDE опитах пак и О.С. се инсталира.Но след това друг проблем влизам в My Computer и там има само Local Disk © който е 5 ГБ. (от HDD 320GB)На какво може да се дължат тези проблеми и как бих могъл да ги отстраня???

Link to comment
Сподели другаде

Закупих от Технополис днес следния лаптоп - Hewlett Packard 6730s.

Лаптопа е без О.С. и без никакви драйвъри.При опит да му инсталирам Win XP Pro SP3 ми излезе син екран със следни надпис - STOP: 0x0000007B,поразрових се малко из нета и намерих няколко теми с подобни проблеми и пишеше че това е защото няма SATA драъвъри.Дръпнах друг windows със Sata драйвъри но пак същия проблем.Отметхан от настройките на BIOS-a IDE опитах пак и О.С. се инсталира.Но след това друг проблем влизам в My Computer и там има само Local Disk © който е 5 ГБ. (от HDD 320GB)На какво може да се дължат тези проблеми и как бих могъл да ги отстраня???

 

 

Привет,

 

Би било хубаво ако дадете по-вече инфо за дъното на лаптопа.Има програми за тази цел като Еверест и т.нат.

Също така, е полезно да споделите, дали по време на инсталирането на ОС- сте разделяли хард диска.

 

Поздрави !!

Link to comment
Сподели другаде

Аз имах подобен проблем с изчезването на дисково пространство. Опитай по време на инсталацията да разделих харда на колкото си дяла искаш и после инсталираш върху единия дял. Би трябвало да се оправи!
Link to comment
Сподели другаде

Проблема ти се дължи на това че когато прави инсталацията на О.С. е трябвало да си направиш харда, на колко желаеш Гб-та /да го разцепиш/.

Направи си една нова инсталация и си разцепи диска както искаш, след което...,като ти се инсталира Уиндоус-а отиди на D и E /ако така си кръстил дяловете/ и дай формат, инач няма да можеш да ги ползваш. Аз си купих HP 6735S и имах същите проблеми.

Относно SATA, влизаш в БИОС и го преобразуваш на IDE.

Link to comment
Сподели другаде

На мен ми стана интересно... Хубаво че сте го оправили! Поздравления за което :)

Но все пак може ли да споделите как по точно сте го наредили??

Благодаря предварително :)

Link to comment
Сподели другаде

Напомням за амнайсти път, че това е форум и проблемите трябва да се разрешават в темата, а не по месинджъри и извън форума. Каква е ползата от темата за останалите потребители в този случай?
Link to comment
Сподели другаде

Напомням за амнайсти път, че това е форум и проблемите трябва да се разрешават в темата, а не по месинджъри и извън форума. Каква е ползата от темата за останалите потребители в този случай?

 

 

Привет, Венци!

 

Прав си. Затова ще се опитам на кратко да внеса яснота. Проблема бе, че на този лаптоп "някой" се бе опитал да инсталира някаква самоделка на Windows XP.Незная кой се опитвал да слага тази самоделка, но от тук идваше и проблема. След като преинсталирахме и разделихме харда с друг нормален Windows, всичко си дойде на мястото. Много се изненадах, че са продали лаптоп на клиент, без да му предоставят диск с нужните драйвери за ланкартата, за камерата.....т.нат. Общо взето това е.

 

Поздрави на всички и Честито Рождиство Христово!

Link to comment
Сподели другаде

Привет, Венци!

 

Прав си. Затова ще се опитам на кратко да внеса яснота. Проблема бе, че на този лаптоп "някой" се бе опитал да инсталира някаква самоделка на Windows XP.Незная кой се опитвал да слага тази самоделка, но от тук идваше и проблема. След като преинсталирахме и разделихме харда с друг нормален Windows, всичко си дойде на мястото. Много се изненадах, че са продали лаптоп на клиент, без да му предоставят диск с нужните драйвери за ланкартата, за камерата.....т.нат. Общо взето това е.

 

Поздрави на всички и Честито Рождиство Христово!

Много си изненадан ли??? :) И в кое се изразява твоята изненада, че лаптопа няма диск/ове? Също някои MSI и дървените Toshibi са без драйвери. Лаптопът е идва без драйвери, не че някой ги е каширал. Че е неприятен факта, така е, но който иска удобство, аз знам че плаща по различана цена.

Link to comment
Сподели другаде

Привет, Венци!

 

Прав си. Затова ще се опитам на кратко да внеса яснота. Проблема бе, че на този лаптоп "някой" се бе опитал да инсталира някаква самоделка на Windows XP.Незная кой се опитвал да слага тази самоделка, но от тук идваше и проблема. След като преинсталирахме и разделихме харда с друг нормален Windows, всичко си дойде на мястото. Много се изненадах, че са продали лаптоп на клиент, без да му предоставят диск с нужните драйвери за ланкартата, за камерата.....т.нат. Общо взето това е.

 

Поздрави на всички и Честито Рождиство Христово!

Тази информация е по-добра от никаква информация, но не е извинение. Моля, избягвай такива неща занапред.

Link to comment
Сподели другаде

Привет, Венци!

 

Прав си. Затова ще се опитам на кратко да внеса яснота. Проблема бе, че на този лаптоп "някой" се бе опитал да инсталира някаква самоделка на Windows XP.Незная кой се опитвал да слага тази самоделка, но от тук идваше и проблема. След като преинсталирахме и разделихме харда с друг нормален Windows, всичко си дойде на мястото. Много се изненадах, че са продали лаптоп на клиент, без да му предоставят диск с нужните драйвери за ланкартата, за камерата.....т.нат. Общо взето това е.

 

Поздрави на всички и Честито Рождиство Христово!

 

Доколкото знам за лаптоп без ОС не се дават дискове с драйвери. Все пак клиента сам си избира ОС която да сложи а производителя си ги е дал безплатно на своя сайт.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...