Jump to content

Проблем със DVD записвачка


Препоръчан пост

Здравейте,

 

Преди да се стига до сервиз и закупуването на нова записвачка искам да ми дадете съвети.

 

Става дума, че до преди 1 седмица записвачката ми записваше дискове до около 90% после спираше.

 

По-кофтито е че от днеска даже не може да ми чете дискове. Моделът е HL-DT-ST DVD-RAM

GSA-H55N

 

Може ли да ми дадете някакви съвети, да отворя ли машината и да се опитам да почистя оптиката, тъй като без записвачката.. не мога да си преинсталирам Windows-а.

 

 

Поздрави !

Link to comment
Сподели другаде

А ще получим ли информациоя въпросното устройство дали успява да чете или пише успешно НЯКАКВИ дискове под Windows и дали може да буутва успешно?
Link to comment
Сподели другаде

А ще получим ли информациоя въпросното устройство дали успява да чете или пише успешно НЯКАКВИ дискове под Windows и дали може да буутва успешно?

 

От няколко дни - не може да чете и пише никакви дискове под Windows, не може и да буутва успешно.

 

Преди около седмица четеше всичко, но при записа на дискове спираше на 90% и даваше грешка.

 

А сега... въобще не може и да чете.

 

Поздрави !

Link to comment
Сподели другаде

Щом не желае и да буутва, най-вероятно устройството умира (или е умряло вече). Ако ти се занимава, можеш да го пробваш на друг компютър за всеки случай, но ми се струва, че самото устройство предава Богу дух. Ако случайно е в гаранция още, отнеси го в сервиза.
Link to comment
Сподели другаде

Днес го занесох в сервиза, надявам се, като го оправят да е що ... годе читава писачката.

 

Сега един друг въпрос, взех от един познат DVD външно искам да преинсталирам Windows-a, трябва ли от BIOS-a да му задавам... да буутва първо от USB-то или като сложа инсталационият диск - Машината ще си я намери и Windows-a ще се буутне без проблем.

 

Поздрави !

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...