Jump to content

Интернет на два компютъра?


Препоръчан пост

Здравейте съфорумци!!!

Искам да попитам дали някой знае какъв може да е проблема - става въпрос за свързване на два компютъра в интернет мрежата???

Компютрите са на един приятел и проблема е ,че интернет доставчика му е сложил в стаята до първия компютър суич вместо рутер - и от този суич е пуснал кабел до втория компютър.Но достъп до мрежата има само единия от двата - заедно не се свързват въпреки че интернет доставчика му е казал че трябва и двата компютъра да се свързват без проблем и то с неговото име и парола и на двата компютъра???

Странно до колкото знам след като са през суич трябва да се логват с различни имена и пароли??? Интернет доставчика му е казал че не е така понеже ги е включил с едно име и парола -незнам как не успява приятеля ми да се справи и от къде идва проблема (явно интернет доставчика не иска да му обясни),та за това се обръщам към вас приятели!!! Дано да може да се помогне на приятеля ми !!!

Предварително ви благодаря!!!

Link to comment
Сподели другаде

Кажи по какъв начин се получава достъпа до ИНТЕРНЕТ при твоя приятел. Предполагам, че става въпрос за PPPoE + някаква допълнителна защита. Възможно е да има следене по MAC или IP адреси и съответно - име и парола за за всеки компютър (щом са с различни адреси, няма проблем да бъдат с еднакви пароли).
Link to comment
Сподели другаде

Здравей!!!

Да връзката е PPPoE , а и не само паролата но и името с което се логва на първия компютър са му дадени да се логва и на втория ,но се получава че само единия от двата се свързва т.е. ако единия е свързан другия не може??? Странното е че е през суич а не през рутер ,а и до колкото знам трябва да има и крос кабел ,но интернет доставчика не иска да каже подробности по въпроса (явно липса на желание) и постоянно казва на приятеля ми че не е проблема при него за свързването ( логване ) на двата компютъра едновременно - а и това е най странното че не иска да провери къде е проблема???

Аотносно това

Възможно е да има следене по MAC или IP адреси

интернет доставчика отказва да каже каквото и да било по въпроса???

п.с. До колкото ми е известно нито един от нас които сме към този доставчик няма реално IP !!!

Link to comment
Сподели другаде

Какво точно се случва при опит за свързване на втория компютър - вторият компютър няма достъп до ИНТЕРНЕТ, двата компютъра нямат достъп, получава се съобщение за грешка, нещо друго?
Link to comment
Сподели другаде

До като единия ползва интернет другия не може да се логне - грешка 678 ???

Това изписва при опит за свързване и на втория компютър???

Първия си работи - а дори и да им се сменят местата пак този който първо се е логнал ( първия или втория компютър ),другия не се логва???

Ако наречем единия А ,а другия В - А е свързан В не е , и обратното В е свързан А не е ???

Трябва ли да се прави мост между двата компютъра след като са свързани със суич а не с рутер и крос кабел ( говоря за създаване на домашна връзка между двата компютъра в мрежови връзки ), и ако да как става това???

Link to comment
Сподели другаде

bmvtooo, щом компютрите са свързани със суич кабелът не трябва да е кроснат. Ако приятелят ти си плаща за два компютъра, доставчикът е длъжен да ПОКАЖЕ визуално на потребителя, че има интернет и на двата компютъра, може и нищо да не обесняват, но трябва да демонстрират, че има интернет.
Link to comment
Сподели другаде

bmvtooo, щом компютрите са свързани със суич кабелът не трябва да е кроснат. Ако приятелят ти си плаща за два компютъра, доставчикът е длъжен да ПОКАЖЕ визуално на потребителя, че има интернет и на двата компютъра, може и нищо да не обесняват, но трябва да демонстрират, че има интернет.

 

Мда, според мен доставчикът не може да отказва да дава информация, абсолютно съм съгласен с harhal :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново!!!

Относно това:

щом компютрите са свързани със суич кабелът не трябва да е кроснат

Мисля че по горе споменах за това че няма крос кабел

Трябва ли да се прави мост между двата компютъра след като са свързани със суич а не с рутер и крос кабел ( говоря за създаване на домашна връзка между двата компютъра в мрежови връзки ), и ако да как става това???
,

а и до колкото знам крос кабела го ползват (при нас поне е така)през рутер!!!

А колкото за това:

Мда, според мен доставчикът не може да отказва да дава информация, абсолютно съм съгласен с harhal
,

може да ви учудва ,но е така а и в друга тема дори споменах че не го е грижа дали ни даставя плащаната от нас скорост с думите -( аз си тегля с 20Gbit/s значи трябва да има и за вас)???

Колкото до това ми беше повече въпроса:

Трябва ли да се прави мост между двата компютъра - ( говоря за създаване на домашна връзка между двата компютъра в мрежови връзки ), и ако да как става това???

Това е което питам дали трябва да се правят тези настройки и на двата компютъра понеже приятеля ми не успява да свърже и двата компютъра , а само единия от двата???

И последно това:

може и нищо да не обесняват, но трябва да демонстрират, че има интернет

Това интернет доставчика го е направил и показал на моя приятел ,но той не успява да се справи???

п.с.Забравих да спомена ,че на втория компютър ( описан по горе като компютър В ) е сменена лан картата ,за това питам за тези настройки , а и все пак не е лошо човек да се научи как се правят???

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...