Jump to content

Проблем с вентилатора на видеокартата


Препоръчан пост

Здравейте приятели. Видео картата ми е Geforce 8600 GT и от няколко дни вентилатора и започна да върти отчетливо по-шумно и неприятно. Отворих компа, убедих се, че е от него, смених вентилатора за захранването,почистих праха и ефект - нула, даже започна да шуми постоянно. При разклащане на кутията временно спира и след минута- две започва отново.

Дайте идея какво мога да направя по въпроса - шума е адски неприятен и дразнещ!

Link to comment
Сподели другаде

Едно време вентилатора на процесора ми ръмжеше доста сериозно, но с няколко капки машинно масло се оправи :)

Аз само не разбрах ти кой вентилатор си сменил?

Link to comment
Сподели другаде

Едно време вентилатора на процесора ми ръмжеше доста сериозно, но с няколко капки машинно масло се оправи :)

Аз само не разбрах ти кой вентилатор си сменил?

 

Сменил съм вентилатора на ЗАХРАНВАЩИЯ БЛОК, защото мислех че той е причината.

А капна ли масло, съм чувал че започва да полепва много повече прах и вентилатора си отива бързо - бързо.

Link to comment
Сподели другаде

Първо се ориентирай, кой вентилатор издава въпросния шум ! Когато се смазва вентилатор, се разглобява, почиства и след това се смазва. Помисли сам, смазката ли прецаква вентилатора или някой мърляв "майстор", който смазва без да почиства и така найстина се получава обратен ефект.

Преди всичките сложни процедури, виж да няма допиране на кабел до някоя движеща се част вътре в кутията...

Link to comment
Сподели другаде

Първо се ориентирай, кой вентилатор издава въпросния шум ! Когато се смазва вентилатор, се разглобява, почиства и след това се смазва. Помисли сам, смазката ли прецаква вентилатора или някой мърляв "майстор", който смазва без да почиства и така найстина се получава обратен ефект.

Преди всичките сложни процедури, виж да няма допиране на кабел до някоя движеща се част вътре в кутията...

Ориентиран съм много добре, че е вентилатора на видеокартата - за част от секундата го задържах и шума мигновено изчезна.

Колкото до смазването, страхувам се че ще е временен ефект, пък и колкото добре да е почистено преди това, после на тази капка масло праха щесе лепи като мухи на мед!

Link to comment
Сподели другаде

Ориентиран съм много добре, че е вентилатора на видеокартата - за част от секундата го задържах и шума мигновено изчезна.

Колкото до смазването, страхувам се че ще е временен ефект, пък и колкото добре да е почистено преди това, после на тази капка масло праха щесе лепи като мухи на мед!

Реших си проблема /дано не е временно / при гумаджиите!!!

По съвет на приятел свалих страничните капаци на компа и с компресора на първата бензиностанция / 4 атм./ го издухах, като предварително зацепих вентилаторите да не се въртят. Излезе сума ти прах, особено м/у вентилатора и платката на видеокартата. Сега не чувам никакъв шум!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...