Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте!

Искам да попитам защо процесора ми AMD Athlon XP работи с 1245 MHz ,а според Everest това е работната му честота ,а той е с 1666 MHz.

Някой да знае защо е така или така трябва да е - дори и след два или три преинстала на Windows в рамките на 2 или 3 години (вече не помня),от както съм го купил все си е така???

Благодаря предварително!!!

Link to comment
Сподели другаде

Здравей l.kanelov !!!

С тази програма не знам как се работи ,но с Евереста открих това:

Свойства на FSB шината:

Тип шина DEC Alpha EV6

Ширина на шината 64 bit

Реална честота 100 MHz (DDR)

Ефективна честота 199 MHz

Пропускателна способност 1594 Мбайта/с

Ако говориш за реалната честота ,то незнам как трябва да се промени на 133Mhz???

Link to comment
Сподели другаде

Да, както и предполагах FSB шината е на 100Мhz. За целта влезни в BIOS-а и конфигурирай FSB на 133Mhz.

Тъй като процесорът е доста стар следователно и дъното е по-старо, така че е възможно конфигурирането на шината да става чрез джъмпер, който при едната позиция конфигурира FSB=100Mhz, a на другата FSB=166Mhz. За целта провери си в документацията към дъното. Ако не пазиш книжката, може да си я свалиш в електронен формат от сайта на производителя.

Link to comment
Сподели другаде

Ок благодаря за съвета!!!

Ще пробвам макар че незнам колко е стара дънната платка ( Дънна платка ECS K7S5A ; Чипсет на дънната платка SiS735 ; Фирма Elitegroup Computer Systems ) ,понеже ме учуди че става и за стария вариант рам (SDR) и новия макар и не най новия стандарт (DDR2) -

(RAM слотове - 2 SDR DIMM, 2 DDR2 DIMM )

Link to comment
Сподели другаде

Здравей отново l.kanelov !!!

Направих промяната в биоса и процесора ми вече работи с 1666 MHz , също проверих с Еверест и ми показва Реална честота 133 MHz (DDR)

Благодаря ти отново!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...