Jump to content

Избор на безжичен рутер


Препоръчан пост

В момента съм с посочения рутер на Linksys, aми просто няма нужда да го коментирам. Безупречен е! Преди няколко дни бях с едно дърво за 60лв. Препоръчвам ти да дадеш с 40 лева повече за да не си биеш главата после.

Относно обхвата..., ако беше тук да видиш къде имам обхват /макар и low/, сигурно моментално ще го купиш.

Това че няма антени /външни/ на дали е проблем щом си върши идеално работата. Даже ако го купиш сега, е с подарък диск на Слави Трифонов /даже е и на промоция 99лв/.

Link to comment
Сподели другаде

И вече конкретен въпрос: трябва ми рутер който да покрива площ от 167 кв.м. и проблема е че са два етажа... Слушам предложения :lookaround:

Аз покривам над 170 кв.м. с моя рутер без проблем. Е има места, на които сигнала е на 1 2 чертички към 7-8 мегабита, но смятай че до там сигнала минава през няколко носещи стени + шахта за асансьор. Което е много тежко за сигнала. Отделно съм сигурен, че на горния и долния етаж над рутера е с пълен сигнал.

Но твоите 167 кв.м. са 2та етажа общо, или единия е 83 и другия 84 ? Или просто единия етаж е 167 :)

Също така зависи и от разположението на рутера.

Link to comment
Сподели другаде

Аз покривам над 170 кв.м. с моя рутер без проблем. Е има места, на които сигнала е на 1 2 чертички към 7-8 мегабита, но смятай че до там сигнала минава през няколко носещи стени + шахта за асансьор. Което е много тежко за сигнала. Отделно съм сигурен, че на горния и долния етаж над рутера е с пълен сигнал.

Но твоите 167 кв.м. са 2та етажа общо, или единия е 83 и другия 84 ? Или просто единия етаж е 167 :)

Също така зависи и от разположението на рутера.

Да добавя, че зависи също и от броя на стените и тяхната дебелина и структура. 100% сигурен отговор на въпроса не може да се даде. Трябва да се тества на място.

Link to comment
Сподели другаде

Аз покривам над 170 кв.м. с моя рутер без проблем. Е има места, на които сигнала е на 1 2 чертички към 7-8 мегабита, но смятай че до там сигнала минава през няколко носещи стени + шахта за асансьор. Което е много тежко за сигнала. Отделно съм сигурен, че на горния и долния етаж над рутера е с пълен сигнал.

Но твоите 167 кв.м. са 2та етажа общо, или единия е 83 и другия 84 ? Или просто единия етаж е 167 :)

Също така зависи и от разположението на рутера.

Какво ще рече ''разположението на рутера''?

Link to comment
Сподели другаде

Какво ще рече ''разположението на рутера''?

Представи си камъче като падне във водата, как прави вълнички. Същата работа и с рутера, трябва да се избере място, където вълните ще могат да достигат до възможно най-голяма площ. Т.е. следва да е логично да се сложи по средата на избраното пространство

Link to comment
Сподели другаде

Наистина Linksys WRT54GL/inux/ е отличен избор.В права линия и без преграда може да му хванеш сигнала до 300м. Има начин антенките да се подсилят за което има и клипове в интернет.Интернета може да се лимитира по трафик.Това означава ако получавате 12 Мб/с да го разделите на 4 компютъра по 3 Мб/с. Може да му се смени дори паметта и да се сложи например 1 Gb.И тогава за тези пари получавате нещо повече от рутер.Firmware за него можете да изберете поне между 7-8 варианта.Моят избор е TOMATO

 

Ето и някои клипчета макар да ви се виждат екзотични помагат за някои неща.

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Извода е: взех Linksys WRT54GL ... Наистина останах изненадан... Много лесен за инсталиране (мислех си, че ще отнеме ужасно много време). Сложих го на втория етаж до единия ъгъл, като си мислех, че ще се смущава. PC-то стои на първия етаж в възможно в най-далечния ъгъл и интернета е страхотен. Връзката е перфектна. Сигнала минава през затворена стая, стълби и пода на втория етаж :svlove: :svlove: :svlove: Благодаря на всички. :hesthebest: Наистина беше от полза :) Предлагам тази тема да се направи като анкета или просто всеки да разкаже за устройството което ползва...
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...