Jump to content

Canyon Webcam помогнете!


Препоръчан пост

Купих си Web Камера марка CANYON CNR-WCAM43. Инсталирах я всичко е ОК.Но когато съм на скайп няма говор т.е. микрофонът му не работи? Аудио картата на компа ми е Realtek.

Влязах в сайта http://www.canyon-tech.com/products/voip/w...M43#pr-switcher, за да си изтегля driver тъй като на диска който го имам се съмнявам и се натъкнах на няколко драйвъра.Бихте ли ме посъветжали кой да си изтегля и въобще натъкнали ли сте на такъв подобен случай?

Дайте някакъв съвет.

Link to comment
Сподели другаде

Провери серийния номер на камерата си и ще видиш кой драйвер да свалиш:

- ако серийният номер започва с U76 или U79, ти трябва първият драйвер (вторият, ако ползваш 64-битова Vista);

- ако серийният номер започва с U7A или U7D, ти трябва третият драйвер (четвъртият, ако ползваш 64-битова Vista);

- ако серийният номер започва с UG3 или UG4, ти трябва третият драйвер;

- ако серийният номер започва с U7K или U7L, ти трябва шестият драйвер.

 

Знам, че не е точно решение на проблема с микрофона, но е по-добре да ползваш стандартен/отделен микрофон, ако имаш. Отделните микрофони (които се свързват с розовичкия Mic In жак на звуковата карта) обикновено са по-качествени от тези на уеб камерите. Иначе можеш да провериш дали е посочен микрофона на камерата в аудио панела: Start -> Run -> пишеш mmsys.cpl -> Audio -> поле Sound recording.

Link to comment
Сподели другаде

На кой не му работи микрофона? На събеседника ти ли?

Какви жакове има камерата ти? За USB 100%, други има ли- да речем аудио?

Пускал ли си микрофон на машината преди? Работел ли е? В същата букса ли свърза микрофона от камерата (ако има такъв жак)? По кабела на камерката има ли "бутончета" или "копчета".

След като камеряата ти бачка, и ако има и отделен аудио жак- проблема не е в драйверите, а само в микрофона(кабелите) на камерата, или като цяло в звуковата ти карта.

Имам подобна камера на Кениън, с микрофон- повярвай ми, дори да заработи на 100% няма да ти се ще да го ползваш ;), така, че се вслушай в съвета на Night_Raven, а именно- да ползваш отделен.

Link to comment
Сподели другаде

М'да. Аз съм чувал няколко микрофона на камери, включително и на моята, която е Logitech, и въобще не съм доволен от качеството. Микрофоните в камерите са "колкото да ги има" и да примамват купувачи - "о, виж, тая камера има и микрофон".
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви за съветите.Между другото забравих да добавя, че камерата е изпробвана на друг комп и микрофонът както и камерата работят.Има си един отделен жак за микрофона който го пъхам на розоввата букса или жак ли беше.Преди време имах един съвет в един от постовете не си спомням в кой сайт, че да ползувам driver WDM_184.exe след като деинсталирам Realtek driver' a който ми е от CD то. Имам предвид който ми го дадоха при покупката на компа. Тогава се получи.Интерено защо този път не става.
Link to comment
Сподели другаде

Ако уеб камерата има специален изход за микрофона, за да се свързва с Mic In жака на звуковата карта, то не би трябвало да са нужни драйвери, за да работи микрофонът. Това обаче не променя факта, че по всяка вероятност микрофонът ще е калпав и е по-добре да ползваш отделен такъв.

Колкото до звуковите драйвери, би трябвало да е най-добре да ползваш последните, а не тези старите.

Link to comment
Сподели другаде

Ако уеб камерата има специален изход за микрофона, за да се свързва с Mic In жака на звуковата карта, то не би трябвало да са нужни драйвери, за да работи микрофонът. Това обаче не променя факта, че по всяка вероятност микрофонът ще е калпав и е по-добре да ползваш отделен такъв.

Колкото до звуковите драйвери, би трябвало да е най-добре да ползваш последните, а не тези старите.

Последните кои имаш предвид? Би ли подсказазл? За тази която са ми препоръчали WDM_184.exe какво ти е мнението.Доколкото разбирам не е нужно да се ползуват драйвери от сайта на Canyon за това, че проблемът ми е с звука.Так ли да го разбера? Дай съвет, че не съм много спец по тия неща

Link to comment
Сподели другаде

Не. Явно не само не си спец, но и не четеш какво ти се пише. Ако микрофонът на уеб камерата се свързва директно със звуковата карта, т.е. имаш допълнително кабелче към жака за микрофон на звуковата карта (освен USB кабела), то микрофонът трябва да работи и без драйвери за уеб камерата, защото общува директно със звуковата карта. За да работи самата уеб камера ще са си нужни драйвери при всички положения.

За драйверите версия 1.84 не мога да кажа нищо конкретно, защото 1) не мога да помня характерни особености за всяка версия на драйвер на различен производител и 2) не ползвам звукова карта на Realtek (и слава богу) и затова не се занимавам и много с драйверите им.

Под най-новите имах предвид например това.

Link to comment
Сподели другаде

На кой не му работи микрофона? На събеседника ти ли?

Какви жакове има камерата ти? За USB 100%, други има ли- да речем аудио?

Пускал ли си микрофон на машината преди? Работел ли е? В същата букса ли свърза микрофона от камерата (ако има такъв жак)? По кабела на камерката има ли "бутончета" или "копчета".

След като камеряата ти бачка, и ако има и отделен аудио жак- проблема не е в драйверите, а само в микрофона(кабелите) на камерата, или като цяло в звуковата ти карта.

Имам подобна камера на Кениън, с микрофон- повярвай ми, дори да заработи на 100% няма да ти се ще да го ползваш ;), така, че се вслушай в съвета на Night_Raven, а именно- да ползваш отделен.

Не работи микрофона на Webcam(вградения ) имам предвид.

Камерата ми има 2 жака- единия е към розовата бухса за микрофон а другата е кум USB.

Преди е работел успях да се справя с инсталирането на драйвер WDM_184.exe и действах по абсолутно същият начин.По камерката бутончета или копчета няма никакви.

Дай сега съвет какво правим///

Link to comment
Сподели другаде

Драйверите на кмаерата нямат НИЩО общо с проблема с микрофона.

Питах те тези неща, за евентуална локализация на проблема в звуковата ти карта (софтуерен, хардуерен или клапава насройка).

Та... ако имаш и обкновен микрофон, и той не работи (?!) провери първо настройките на звуковата карта, и по-точно частта в която избираш на колко канала ще слушаш. При повече канали ( в зависимост от картата) входът за микрофона се превръша в изход за някой от каналите. Ако не помогне преинсталирай драйверите със възможно най-новите от официалният сайт поддържащ хардуера ти.

Това е.

Успех.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...