Jump to content

Питане за видео карта


Препоръчан пост

Здравейте. Може ли да се инсталира правилно видео карта / GigaByte GV-RX16T256V-RH/ на компютър с 1.6мхц процесор /2800+ АМД СЕМПРОН/, 2 платки по 512мб рам памет /незнам марката каква е/, дъно асрок/модела не го знам, но ако е от голямо значение, ще го отворя да видя.

Другият въпрос е ...за 60 лв струва ли си?

Link to comment
Сподели другаде

Перфектно, човека се отказал да я продава...може би ще е за хубаво...

Става дума за една комп.игра. Това са характеристиките:

-------------Minimum System Requirements

 

OPERATING SYSTEM: Microsoft Windows XP (admin rights required)/Microsoft Windows Vista (admin rights required)

 

CPU: Intel Pentium 4 3+GHz or AMD Athlon 2.5+GHz

 

RAM: 1GB (Windows XP) / 2GB (Windows Vista) system memory

 

GRAPHICS: NVIDIA GeForce 6 series 6800GT (or better) / ATI 1800XT (or better)

 

SOUND: Direct X 9.0c compatible sound card and drivers

 

DVD-ROM: DVD-ROM drive

 

HARD DRIVE: 8 GB Free Space

 

INPUT DEVICES: Keyboard and mouse

 

 

Recommended System Requirements

 

OPERATING SYSTEM: Microsoft Windows XP (admin rights required)/Microsoft Windows Vista (admin rights required)

 

CPU: Intel Core 2 Duo 2.2 GHz or Athlon 64 X2 4400+

 

RAM: 2 GB system memory

 

GRAPHICS: nVidia GeForce 9800 GTX or ATI HD4800

 

SOUND: Direct X 9.0c compatible sound card and drivers

 

DVD-ROM: DVD-ROM drive

 

HARD DRIVE: 8 GB Free Space

 

INPUT DEVICES: Microsoft Xbox360 Controller

-----------------

До момента съм с Radeon X550 /256MB/, но когато инсталирам играта ми се по показваше едно съобщение, a играта изисква pixel share 3.0.

Моля ви ако имате време да погледнете този саит / http://enterbg.com/index.php?categoryID=103 / и да ми кажете, коя подържа pixel share 3.0 и естествено на моята барака дали ще работи, евентуално ако е възможно правилно да се инсталира картата, която и да е.

Link to comment
Сподели другаде

PS 3.0 поддържат всички видеокарти, базирани на R520 графичното ядро на ATI (X1К серията) и всички GeForce от 6-та, 7-ма и по-висок клас серии.

Кажи какво точно ти е дъното (т.е. с AGP или PCI-E интерфейс) и до колко лв ти трябва видеокарта. След това вече ще може да ти предложим конкретни модели.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей отново. Дъното ми е PCI-ско, а за видео карта около 80лв ми се отделят.

Нима искаш да кажеш, че моята старата видео карта/radeon x550/ подържа pixel share 3.0?

Или аз не те разбрах? Предполагам че аз не съм те разбрал, защото има една игра, която подържа pixel share 2.0 и ми изписа едно съобщение...

Възможно ли е и от моят ''чудесен'' процесор да става така /amd 2800+ (1600мхц).

Ето това мисля, че е /K8SLI-ESATA2/A/ASR и пише, че е pci -express.

http://www.hardwarezone.com/img/data/articles/2006/1846/asrock_k8sli-esata2.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Дъното ти поддържа PCI-E. За около 80лв може да се намери 7600GS, която е доста стара вече, но все пак би свършила работа. Аз лично бих препоръчал да събереш още малко (около 100лв) и да вземеш Radeon HD 3650. Тя е с доста по-добро съотношение цена / производителност и е прилично решение за повечето игри (без Crysis) . Разбира се става въпрос за по-ниска резолюция (от рода на 1024x768 пиксела) и без приложени АА/АF.

 

Относно Radeon X550 - тя използва RV370 графично ядро, което поддържа само PS2. Аз имах предвид картите ползващи ядро R520 и нагоре, че поддържат PS3. Разбрал си ме погрешно. :)

 

Относно процесора - той няма нищо общо в случая. Единственото, което може да направи е, ако сложиш по-мощен видеоускорител да го "спъва". Казано с други думи производителността на графичната подсистема да е лимитирана от централния процесор (и паметта евентуално). Но това важи за доста по-производителни видеокарти. С видеоконтролери от класа на 7600 не би трябвало да има проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...