Jump to content

Nokia E 51 - загрява в стенбай състояние! Помощ!


Препоръчан пост

Приятели, помогнете с моя проблем! Телефона ми е на 3 месеца. Няколкократно забелязвам, че в СТЕНБАЙ състояние на телефона, примерно на 2 ден от зареждането ми, Нокията изведнъж издава сигнал за зареждане на батерията и като я хвана в ръка, е прекалено топла - поне 50 С, и индикатора за батерия от 3 чертички пада на 1. След 1 час тел. умира. Пробвах с нова батерия, проблема си остава!

Нека някой с подобен проблем или разбиращ каже каква е причината - още съм в гаранция!

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм с такъв телефон от доста време и нямам подобни проблеми. Най - добре е да посетиш магазина от където си го купил, защото явно нещо не е наред.
Link to comment
Сподели другаде

НОКИА Серийно производство на телефони еднодневки с серийни дефекти(само новите модели,старите са много добри)

Че кой телефон не е серийно производство? Моя специално съм го избирал - финладско производство е , и въпреки това...? Но нека почакаме да го върнат от сервиза, да видим. Ще пиша.

Link to comment
Сподели другаде

Вероятно става въпрос за повишена консумация на ток - т.е. в случая това говори за някакъв софтуерен, или в по-лошия случай хардуерен проблем, (моя е51 загрява след дълъг разговор например, за модела е нормално да грее повече понеже е с метален корпус, и топлината от върешните елементи (както и от ръката когато се държи) се предава на корпуса на тела ).

И въпреки това:

-в какъв режим ти беше настроена мрежата (GSM или UMTS). При UMTS (3G) батерията издържа доста по-малко и в стендбай режим

-търсенето на мрежа ръчно или автоматично (ако е слаб сигнала там където се ползва и е на авт. търсене,апарата търси непрекъснато сигнал -> повишена консумация)

-включени постоянно bluetooth, IrDA и/или Wi-Fi също могат да причинят подобно нещо

 

Най-добре е разбира се да се замери консумацията в сервиз, и след като се установи проблема да се реши чрез подмяна на фирмеър, или част от хардуеъра.

 

Финландските наистина са най-сполучливите до момента, лошото е че изнесоха по-голямата част от производството от там, оставиха само на най-скъпите модели.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Преди 4 дни го взех от сервиза на М-тел. Цяла седмица го тествали, закачен на компютър, и нищо не открили- дори ми дадоха сертификат. Не са пипали нищо по телефона - само са ми изключили 3G. Засега се държи стабилно и батерията видимо кара по-дълго. Вероятно проблема е идвал от 3 G функцията? А, да, също ме посъветваха да рестартирам на 2 - 3 дни -отнасяло се за всички симбиански телефони.

Ако пак се появи проблема, ще пиша!

Link to comment
Сподели другаде

Преди 4 дни го взех от сервиза на М-тел. Цяла седмица го тествали, закачен на компютър, и нищо не открили- дори ми дадоха сертификат. Не са пипали нищо по телефона - само са ми изключили 3G. Засега се държи стабилно и батерията видимо кара по-дълго. Вероятно проблема е идвал от 3 G функцията? А, да, също ме посъветваха да рестартирам на 2 - 3 дни -отнасяло се за всички симбиански телефони.

Ако пак се появи проблема, ще пиша!

За рестартирането е глупост. Притежател съм изключително и само на Симбиан базирани телефони от 2004-2005-а година и от тогава досега не ми се е налагало да рестартирам, с изключение на случаите, когато телефонът забие или свърши свободната рам памет (това се отнася за старите телефони с малко памет, новите нямат такъв проблем). Така че според мен съвета за рестартиране може съвсем спокойно да го игнорираш. Иначе наистина 3G харчи повече от батерията и ако не използваш видео разговорите може да си я оставиш изключена

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...