Jump to content

Wireless интернет


Препоръчан пост

Може на повечето от вас да ви се стори, че въпроса е балъшки, но за сефте се опитвам да си направя безжична мрежа, и когато се опитам да си вляза в мрежата от лаптопа ми изписва "Windows was unable to find a certificate to log you on the network". Рутерът е включен, вклчил съм си компа към него и всичко е наред. Само дето на лаптопа нещо му куца... И това куцане се появи когато си сложих парола на мрежата. Рутерът е MSI RG60SE (старичък, но уж върши работа).

ЦЪК!

Мисля, че проблемът е тука. Не знам какво IP да напиша....

Някой може ли да ми каже как мога да го оправя?

Link to comment
Сподели другаде

Имах честа да работя с този модел преди няколко седмици, но за съжаление не изпробвах тази защита. Аз бих ти препоръчал ако търсиш защита, да изключиш тази Wireless security и да ползваш MAC filtering.
Link to comment
Сподели другаде

Кажи с каква операционна система работиш. Можеш да опиташ да промениш начина на шифроване, не всички операционни системи поддържат WPA2.

 

С XP SP2 съм и не съм активирал WPA2, а само WPA, защото си помислих, че именно заради операционната система може да ми направи проблем...

 

Имах честа да работя с този модел преди няколко седмици, но за съжаление не изпробвах тази защита. Аз бих ти препоръчал ако търсиш защита, да изключиш тази Wireless security и да ползваш MAC filtering.

 

Ако ми кажеш как се наглася този MAC Filtering и дали ще може да предотвратява нежелани посетители в мрежата, ще пробвам и него :)

Link to comment
Сподели другаде

Кажи по-точно как се оправи? Иначе филтъра се пуска лесно и според мен е доста стабилен и няма да имаш 'гости'. Свързваш се към рутера, то показва кой Мак адрес е вързан към него, добавяш го и включваш защитата :)
Link to comment
Сподели другаде

Кажи по-точно как се оправи? Иначе филтъра се пуска лесно и според мен е доста стабилен и няма да имаш 'гости'. Свързваш се към рутера, то показва кой Мак адрес е вързан към него, добавяш го и включваш защитата :)

Аз пък веднъж имах гости и не можах да пусна 2 часа нета :crosseyes1: .(ами бях забравил, че съм поставил МАС филтриране).

Но причината не беше в рутъра, а ми в post-4138-1228156856_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...