Jump to content

Проблеми с интернета


Препоръчан пост

Не знам дали е за тук въпроса или за темата за операционни системи, но ще питам. Значи проблема е следния, отварям кой да е браузер , зарежда ми нормално първата страница, а следващите отказва да зарежда, оправя се само след като дам десен бутоб на Network connection> Repair. Обаче пак така само за първата страница която искам да отваря, следващите пак отказва. Не мога да разбера откъде идва това, от доставчика ли или от Windows-а. Със Windows XP SP2 съм, не съм инсталирал никакви нови програми и т.н
Link to comment
Сподели другаде

Можеш профилактично да провериш за гадинки с някоя антивирусна. Но според мен проблема е от доставчика, но пак не е сигурно докато не кажеш някои неща. След като дадеш Repair, вече можеш ли да зареждаш по повече страници наведнъж или остава само една ?

Пробвай и след Repair-a да закачиш 3 4 таба да се зареждат наведнъж и кажи дали работи. Също така пробвай да пуснеш нещо да се тегли и отделно браузвай някоя страница и виж дали едно от двете ще спре.

Изтегли HijackThis 1.99.1 (213KB), която съм преименувал нарочно, стартирай я и кликни Do a system scan and save a logfile. Това ще създаде текстов файл в същата папка. Копирай съдържанието му тук или прикачи файла към темата, както ти е по-удобно.

Изтегли Autoruns, след това стартирай програмата и направи следното:

1) избери Options -> Hide Microsoft Entries;

2) кликни File -> Refresh;

3) кликни File -> Export...;

4) запази файла някъде и след това го прикачи към темата или му копирай съдържанието.

Link to comment
Сподели другаде

Можеш профилактично да провериш за гадинки с някоя антивирусна. Но според мен проблема е от доставчика, но пак не е сигурно докато не кажеш някои неща. След като дадеш Repair, вече можеш ли да зареждаш по повече страници наведнъж или остава само една ?

Пробвай и след Repair-a да закачиш 3 4 таба да се зареждат наведнъж и кажи дали работи. Също така пробвай да пуснеш нещо да се тегли и отделно браузвай някоя страница и виж дали едно от двете ще спре.

Изтегли HijackThis 1.99.1 (213KB), която съм преименувал нарочно, стартирай я и кликни Do a system scan and save a logfile. Това ще създаде текстов файл в същата папка. Копирай съдържанието му тук или прикачи файла към темата, както ти е по-удобно.

Изтегли Autoruns, след това стартирай програмата и направи следното:

1) избери Options -> Hide Microsoft Entries;

2) кликни File -> Refresh;

3) кликни File -> Export...;

4) запази файла някъде и след това го прикачи към темата или му копирай съдържанието.

 

Проблемът не е, че не мога да зареждам повече от една страница а е следният, примерно отварям браузера зареждам abv-то, върша каквото върша, и на същия прозорец на браузера ако искам да отида на друг сайт не става. В съшото време ако гледам онлайн телевизия, тя не спира. След като се случи това обаче какъвто и браузер да отворя, какъвто и нов прозорец интернет няма. След като дам repair проблема се оправя , отварям си и 10 страници ако пожелая, докато изведнъж не се прецака пак.

 

Пробвах с табовте-зарежда. С тегленето и браузването няма проблем. Гадинки няма проверих с касперски 7, Прикачвам каквото каза. Благодаря ти много за отговора.

hijackthis.txt

AutoRuns.txt

Link to comment
Сподели другаде

Не се вижда нищо подозрително от логовете. Но препоръчително е ако имаш възможност да тестваш без касперски, да го деинсталираш. Другото много препоръчително, но вече свършен факт е да не ползваш TuneUp :)

Тествай под Safe Mode with Networing с мозилата дали можеш да браузваш повече от една връзка наведнъж и кажи резултатите.

Link to comment
Сподели другаде

Не се вижда нищо подозрително от логовете. Но препоръчително е ако имаш възможност да тестваш без касперски, да го деинсталираш. Другото много препоръчително, но вече свършен факт е да не ползваш TuneUp :)

Тествай под Safe Mode with Networing с мозилата дали можеш да браузваш повече от една връзка наведнъж и кажи резултатите.

 

 

Tune Up го инсталирах след проблема, за да почистя регистратурата, мислех че оттам нещо се прецаква :) Ще опитам без касперски и ще пиша какво става, но май е от доставчика, защото спийдтеста е просто **** при 20 Мбит по договор , българската скорост ми е 200 кбит

Link to comment
Сподели другаде

Все още вариантите са много, но малко по малко ще се изключват. Възможно ли е, ако имаш втори компютър или приятел с лаптоп да вземете кабела и да тествате на друг компютър как ще върви за да сме сигурно, че проблема е в компютъра.

Все пак възможностите остават: 1. Скапан Уиндоус 2. Развалена лан карта.

Ако имаш възможност също можеш да върнеш чрез System Restore някоя предишна дата, когато е било всичко наред.

Също така чакаме резултата с деинсталиран касперски и под Safe Mode with Networing.

Регистрите и системата чисти с CCleaner. TuneUp може повече да навреди на системата ти, отколкото да я изчисти ;)

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да пробваш ръчно да въведеш данните за IP адрес, Subnet маска, Primary и Secondary DNS сървъри и т.н., а не да разчиташ на DHCP сървъра.

Друго, което можеш да пробваш, е да обновиш/смениш драйверите на мрежовата карта. Каква точно ти е дънната платка?

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да пробваш ръчно да въведеш данните за IP адрес, Subnet маска, Primary и Secondary DNS сървъри и т.н., а не да разчиташ на DHCP сървъра.

Друго, което можеш да пробваш, е да обновиш/смениш драйверите на мрежовата карта. Каква точно ти е дънната платка?

 

Дънната платка е Foxconn p35 ax-s .Къде да въведа данните за IP адрес, Subnet маска, Primary и Secondary DNS сървъри? Във Network connection>Lan conn.>Properties>Internet Protocol(TCP/IP)>Properties, нямам Primary и Secondary DNS сървъри , имам Preferred и Alternate DNS server, това същото ли е ?

 

Относно това да проверя проблема, чрез save mode, еми докато съм в save mode нямаше проблем, обаче интересното е там, че и в обикновен режим днес също нямах никакви проблеми, допреди пет минути, когато стана същата тъпотия, направих repair и се оправи :(

Link to comment
Сподели другаде

Точно за същия прозорец с настройки става въпрос, за който си споменал и ти. Там въведи ръчно настройките, които в момента са ти направени автоматично.
Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

Здравейте:Имам следният проблем без да искам деинсталирах от device manager, network adapter може би е мрежовата карта и сега няма интернет и изчезна local area connection 2 ето една стара снимка на device manage:

post-8140-1242070266_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

След рестарт трябва да се засече отново. Ако не стане, можеш да опиташ Add Hardware от контролния панел.

Мерси оправи се,но не мога да разбера,защо ми се създават толкова икони в network conection след като деинсталирам,някоя от тях и след рестарт се появява няколко зачеркнати икони в системният трей и единствено мога да ги махна от там с disable ?Ето шот:

post-8140-1242146348_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ами пусни изгледа на Details и ще видиш в колоната Device Name коя от къде идва(този изглед Thumbnails, много го мразя). Ако не щракни на някой от неизвестните ти Local Area Connection и ще видиш долу в ляво в прозореца Details какво пише :)
Link to comment
Сподели другаде

Ами пусни изгледа на Details и ще видиш в колоната Device Name коя от къде идва(този изглед Thumbnails, много го мразя). Ако не щракни на някой от неизвестните ти Local Area Connection и ще видиш долу в ляво в прозореца Details какво пише :)

Ето шотpost-8140-1242510701_thumb.jpeg първата ми е връзката с нета,а другите не ги знам какви са?

Link to comment
Сподели другаде

Това лаптоп ли е или настолен ?

Колко Лан карти имаш, ако е настолен ?

Local Area Connection 8, която пише мисля, че е гигабитова лан карта, която поддържа по-голяма връзка.

Local Area Connection 4, идва от Bluetooth устройство, което имаш на компютъра. Мисля, че знаеш за какво се използва.

Bluetooth DUN Connection, е пак връзка, която се осъществява чрез Bluetooth и можеш да ползваш Интернет на компютъра чрез телефона. Т.е. Интернета идва от телефона и се таксува на тарифата на телефона. Не ти препоръчвам да го ползваш. Дори ако има Delete, може да я изтриеш.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...