Jump to content

Помощ за настройка на Рутер


Препоръчан пост

Колеги моля за малко помощ.

Имам рутер на D LINK - DI-524 , работи перфектно в мрежата на Люлин нет. Сега обаче съм решил да си купя по мощен и този да го инсталирам на децата . Оказа се че че извадих лош късмет защото на тяхната мрежа TTL=1 . При това положение рутера не тръгва при нормално направени настройки.

Чета по форумите, но не открих нещо конкретно по въпроса освен откъслечни неща за евентуална смяна на Фърмуера и други.

 

Ако някой може да ми каже по подробно какво трябва да направя за да прескоча ограничението на доставчика. Дразни ме това, че за да споделя интернета на два компа в един апартамент доставчика иска допълнителна такса за втори компютър.

Link to comment
Сподели другаде

Маршругизатора D-Link DI-524 има няколко версии; ти не казваш с коя точно работиш и с коя версия на firmware е устройството в момента.

Друга страна на въпроса е, че си решил да нарушаваш правила, които принципно си приел при подписването на договора с твоя ИНТЕРНЕТ доставчик.

Освен това, няма данни за наложените технически ограничения от страна на твоя доставчик - може да се окаже, че промяната на TTL не ти решава проблема... някои доставчици налагат ограничение и по TTL на изходящите пакети, например.

При това положение съвета ми е да се обърнеш към твоя ИНТЕРНЕТ доставчик и да предоговорите условията и (евентуално) цената за услугите, които ползваш.

Link to comment
Сподели другаде

Маршругизатора D-Link DI-524 има няколко версии; ти не казваш с коя точно работиш и с коя версия на firmware е устройството в момента.

Друга страна на въпроса е, че си решил да нарушаваш правила, които принципно си приел при подписването на договора с твоя ИНТЕРНЕТ доставчик.

Освен това, няма данни за наложените технически ограничения от страна на твоя доставчик - може да се окаже, че промяната на TTL не ти решава проблема... някои доставчици налагат ограничение и по TTL на изходящите пакети, например.

При това положение съвета ми е да се обърнеш към твоя ИНТЕРНЕТ доставчик и да предоговорите условията и (евентуално) цената за услугите, които ползваш.

Добре де, при включен НАТ, не би трябвало на има проблеми ?! :)

Или бъркам. :)

Link to comment
Сподели другаде

Добре де, при включен НАТ, не би трябвало на има проблеми ?! :)

Или бъркам. :)

Стига рутера да може да се справя с TTL ограничението, но нямам подръка такъв модел, за да кажа дали има такава възможност.

Предположението ми е, че няма възможност за премахване на гореспоменатото ограничение.

Link to comment
Сподели другаде

Значи рутера / маршрутизатора / има следните данни:

 

Р/N : EI524 EEU..B4G

 

H/W Ver B4

F/W Ver 2.04

 

 

Не разбирам какво го бърка доставчика че ще си споделям нета който се плаща за един комп на два компа. В Люлин нямам проблем с поставянето на рутер.

Link to comment
Сподели другаде

Дискусията за прожекцията в полупразен салон и "защо аз да не вляза без билет, нали филма си върви" и дали да си разделиш бутилката с минерална вода с приятели са чепкани надълго и на широко. Въпрос на Общи условия към услугата, приети от съответния доставчик... :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...