Jump to content

Моля за вашият съвет за конфигурация


Препоръчан пост

Здравейте,

моля за вашите съвети и препоръки. Предстои ми покупката на компютар, но не съм много навътре с хадруера. Малкото което знам съм го научил от четенето на списания и форуми, затова се обръщам към вас за помощ. Компютара ще бъде домашен и ще се ползва предимно за игри, сърфиране из интернет и гледане на филми. Бюджета е около 1400-1500 лв. спрял съм се на следните компоненти:

 

1.Дънна платка: GB EP35 DS3R / P35/ 775

2.Процесор: Core 2 Duo E8400 (3GHz, 6MB, 1333MHz FSB, s775) BOX

3.Видео карта: GF 9800GTX, 512MB INNO3D PCI Express, DDR3, HDTV, HDCP, TV Out

4.Твърд диск: 640 GB WESTERN DIGITAL 01AALS, SATA2, 7200rpm, 32MB

5.RAM: 2x2GB DDR2 800MHz Corsair TWIN2X4096-6400C4DHX G, DHX, XMS2

6.Кутия: Все още не съм си избрал. Мислех да е някоя от среден клас заедно със захранване, но като чета из форомите забелязах, че явно ще ми трябва по мощно захранване. Моля за вашите предложения относно кутия и захранване, като държа да бъде черна на цвят и да има входове за USB, слушалки и микрофон на предния панел.

7.Ортично устройство: Не съм предвидил тъй, като старото ми е изправно и работи добре.

 

Искам да попитам каква е разликата в дъната GB EP35 DS3R; GB EP35 DS3 и GB EP35 DS3L, защото GB EP35 DS3R въобще неможах да го открия в магазините в Стара Загора. Поръчал съм го по интернет на две фирми от София, но и те все още немогат да ми дадът отговор дали ще ми го доставят, а останалите два модела ги има в наличност. Не съм много навътре с англииския, но като се разрових в http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...=2748,2629,2746 стигнах до извода, че голяма разлика в дъната няма освен ако няма да се ползва за сървар. Вие как мислите?

 

С нетърпение очаквам вашето мнение и предварително благодаря.

 

Поздрави

 

Боян

Link to comment
Сподели другаде

Здравей и добре дошъл във форума на SoftVisia!

 

Системата и в този си вид е доста добра, но имам няколко забележки / препоръки:

 

1) Дъното на Gigabyte е доста добро, но също така може да погледнеш и JETWAY I35P-SG (Intel P35). И двете дъна са отлични за двуядрени процесори и предлагат добър overclock потенциал.

 

2) Правилно си се насочил към E8xxx серията на Intel, но не си струва парите този E8400. Разликата между него и един E8200 (2.66Ghz) е само в тактовата честота т.е. с едно хубаво дъно и прилична памет без проблем и E8200 ще работи на 3Ghz, че и на доста повече.

 

3) 9800GTX не е добър избор за парите си. За дори по-малко може да вземеш Sapphire HD4850 512MB, която е по-бърза от 9800GTX/GTX+, особено при по-голяма резолюция и приложени АА/АF.

 

4) Tвърдият диск е отличен избор.

 

5) Паметта също е доста прилична. Друга добра 2x2GB памет е G.SKILL PC8000 F2-8000CL5D-4GBPQ. Която и да вземеш ще е ОК.

 

6) За кутия бих препоръчал CoolerMaster Elite 331 Black, която е отличен избор. За съжаление обаче, тя идва със захранващ блок и той не е достатъчно добър за такава система. Ще върши работа, но бих препоръчал да вземеш друго захранване като например POV Black Diamond 500W или още по-добре Chieftec 600W Turbo Series.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за бързия и компетентен отговор на l.kanelov. След еднодневно обмисляне и сравняване на цени за различните компоненти се спрях на следния варянт:

1. Дънна платка: GB EP35 DS3R / P35/ 775 - 217 лв.

2. Процесор: Core 2 Duo E8400 (3GHz, 6MB, 1333MHz FSB, s775) BOX - 338 лв. оказа, се че е в момента го предлагат на по-ниска цена от Core 2 Duo E8200 (2,6GHz, 6MB, 1333MHz FSB, s775) който беше на цена - 344 лв.

3. Видео карта: ATi HD4850, 512MB, Sapphire, 256bit, GDDR3, PCI Express, TV Out - 342 лв.

4. Твърд диск: 640 GB WESTERN DIGITAL 01AALS, SATA2, 7200rpm, 32MB - 182 лв.

5. RAM: 2x2GB DDR2 800MHz Corsair TWIN2X4096-6400C4DHX G, DHX, XMS2 - 189 лв.

6. Захранване: POV 500W Black Diamond 12cm Passive PFC - 88 лв.

7. Кутия: Point of view TURBINE 2 no PSU - 97 лв. Това за кутията го реших доста трудно но след, като съпоставих цената с тази на ELITE 331 BLACK/350W - 79 лв. с вриант да ми остане едно захранване от 350 W, което няма къде да използвам прециних, че по-добре да дам 20 лв. отгоре и да взема кутия от по-добър клас.

8. Клавиатура: A4Tech X7-G800 Gaming, PS/2 - 27 лв.

9. Мишка: Prestigio PM31, Optical, USB - 11 лв.

10. Флопи: 1.44MB Black - 14 лв.

ВСИЧКО: 1505 лв.

 

Това е. Ако някой има да даде някакво друго предложение винаги съм отворен за нови идей.

 

Поздрави на всички любители на SoftVisia!

 

Боян

Link to comment
Сподели другаде

Сега вече конфигурацията е идеална, като изключвам мишката и клавиатурата, защото те са въпрос на личен избор. Всеки си има различни предпочитания за форма, размери, поведение на клавиши и тн. :)
Link to comment
Сподели другаде

Здравей колега,

малко късно се обаждам, но чак сега намерих време да вляза...

Преди 2 седмици имах същите въпроси, и благодарение на l.kanelov в крайна сметка събрах идеална (за мен) конфигурация :)

Ето и въпросната тема, надявам се че може да ти е от полза :

 

http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=7627

 

Поздрави :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...