Jump to content

Проблеми със записвачката


Препоръчан пост

Ако ти се занимава и няма да представлява голямо неудобство, можеш да деинсталираш следните програми: DVDIdle Pro, DVDFab 5 и каквито програми имаш на Elaborate Bytes (най-вероятно CloneCD/DVD).
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 53
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Night Raven, ще ти кажа какво правих вчера и днес.Отворих PC и не видях според това което е някаква разлика в свързването на кабелите и джъмперите - все пак DVD толкова време работи близо година.После вместо да продължавам да умувам повече взех че направих чиста нова преинсталация, като този път инсталирах само 10-на програми, предимно графични.Също така направих и някои донастройки описани тук в сайта на SOFTVISIA.Включително и флашването още веднъж на DVD и CD.Сложих 1 диск от тези който направих преди това и след това отначало го разчете, при следващото рестартиране не.Рестартирах PC за 3 път и пак го разчете.Бях исталирал за проба VLC Media Player 0.9.4, филма тръгна нормално, но след това като затворих програмата всичко замръзна, мишка, клавиатура и се наложи пак рестарт.В една предишна тема тук в сайта бях писал за подобен проблем[не можах да разбера на какво се дължи] с CyberLink Power DVD 8 и InterVideo Win DVD тогава пак стана същото и аз се отказах да работя с тях.Сега и с тази програма.От друга страна

с Blaze Media Player и WMPlayer 11 нямам проблеми.Също и The KMPlayerНякаква идея да имаш за това.Нямам ЕМУЛИРАЩИ ПРОГРАМИ.Единствената която съм качил е DVDFAB и NERO 9.

Link to comment
Сподели другаде

Така и не каза с какво захранване си. Попитах преди и напомням сега, защото видях доста ниско напрежение за 5-те волта - беше 4.20V, което не е добър признак. Така че съветвам да намериш отнякъде някакво друго, добро захранване и да пробваш как ще се държи компютърът с него.

Освен това чакам информацията как се държи самото устройство на друг компютър. :)

Link to comment
Сподели другаде

Ще опитам да намеря друг PC за да пробвам DVD-то.Ще видя и за друго захранване за да разбера как ще се държи компютърът с него - препоръчай някаква сериозна фирма.
Link to comment
Сподели другаде

В България - Chieftec (като производите/марка). Не че няма и по-добри, но са по-скъпички и се намират по-трудно. Chieftec за момента предлагат най-доброто съотношение достъпност/цена/качество. Разбира се моделът и мощността ще зависят от това каква всъщност ти е конфигурацията. Fortron преди бяха доста добри, но занижиха качеството. Те си остават все пак по-добри от боклуците на JNC, Codegen и Delux, но все пак е по-добре да се спреш на Chieftec.
Link to comment
Сподели другаде

В България - Chieftec (като производите/марка). Не че няма и по-добри, но са по-скъпички и се намират по-трудно. Chieftec за момента предлагат най-доброто съотношение достъпност/цена/качество. Разбира се моделът и мощността ще зависят от това каква всъщност ти е конфигурацията. Fortron преди бяха доста добри, но занижиха качеството. Те си остават все пак по-добри от боклуците на JNC, Codegen и Delux, но все пак е по-добре да се спреш на Chieftec.

 

 

Ясно.Ще трябва да се съберат парички като им гледам цените.Конфигурацията това включва?

Link to comment
Сподели другаде

Така и не каза с какво захранване си. Попитах преди и напомням сега, защото видях доста ниско напрежение за 5-те волта - беше 4.20V, което не е добър признак

 

 

Не сам казал не че не искам а не знам как по точно да ти отговоря.Освен да пусна снимка на цялата ми конфигурация чрез Everest и ти да направо да ме посъветваш какво захранване да купя защото иначе няма откъде и как да го намеря!!!!

Link to comment
Сподели другаде

Проблема с намирането на друго захранване не съм го решил защото така някой да ти даде захранване и ти само да го пробваш не става. Колкото до филтрите се оказа че имаше един ,,LowerFilters,, , който го изтрих от регистрите.Засега DVD -то записва и чете дисковете.В момента имам само NERO - то като програма, дали да инсталирам и ImgBurn или CDBurner, ще си пречат ли според теб?

Между другото дисковете - TAIYO YUDEN, ги продават само на едно единствено място в София - в Plesio.

Link to comment
Сподели другаде

Значи този филтър се е появил след проверката с ImgBurn. Не е възможно след почистване с XP CD-DVD-Fix и после проверка с ImgBurn някой филтър да е останал.

Nero, CDBurnerXP и ImgBurn не биха си пречели. Ако искаш, си ги инсталирай и трите. Отделен е въпросът, че се припокриват и няма особен смисъл от трите.

Носителите на Taiyo Yuden са определено сред най-качествените, но не са само те, които са качествени. Ако не намираш техни носители, мога да ти препоръчам следните марки: Verbatim, TDK и Sony, но произведени в Япония, Сингапур или Тайван. Те са също висококачествени носители и няма как да сгрешиш, ако купиш такива.

Link to comment
Сподели другаде

Така е, прав си за много неща.Филтъра не знам как се е появил след принсталация, като съм качил само NERO.Инсталирах една програмка{devfilter}оята ми показа следното - това е след изтриването на филтъра - http://prikachi.com/files/430915y.jpg

и това - http://prikachi.com/files/430920e.jpg - значи ли че съм го изчистил при положение че показва това?

Относно дисковете - знам че има TDK и TDK, Sony и Sony и т.н., но като отидеш в магазина никой няма да ти разреши да си ги тестваш на PC, така че по какво се разбират кой къде е произведен освен по надписите на които аз не вярвам много!!!

Link to comment
Сподели другаде

Относно дисковете - знам че има TDK и TDK, Sony и Sony и т.н., но като отидеш в магазина никой няма да ти разреши да си ги тестваш на PC, така че по какво се разбират кой къде е произведен освен по надписите на които аз не вярвам много!!!

Можеш да ги прегледаш с Nero InfoTool.

Link to comment
Сподели другаде

За да се получи добър ориентир доколко даден носител е добър се вземат под внимание 3 критерия: марка (какво пише на диска/обложката), къде е произведен този носител и какъв му е MID (Media ID) кода. Последният за жалост може да се види само след поставяне на съответния диск в оптично устройство на компютър и то чрез съответната програма, така че при закупуване на даден носител няма как да се определи това. Леко отклонение: за проверка на въпросния MID код Nero InfoTool е неподходящ инструмент. По-скоро бих препоръчал Nero DiscSpeed или DVD Identifier.

Понеже обаче този код не може да се провери при покупката, остават другите два фактора: марка и страната на производство. За щастие те двата в комбинация са достатъчно добър ориентир за качеството на даден носител. Друго, което трябва да се знае, е че марки носители има много, но производителите са доста по-малко. Един производител може да произвежда носители за доста марки. Производителите с най-качествени дискове са Mitsubishi Chemicals, Taiyo Yuden, Sony и TDK. Sony и TDK са общо взето ясни и на пръв поглед, защото има и марки със същите имена. Mitsubishi Chemicals са всъщност най-известни под името Verbatim. Taiyo Yuden за жалост нямат някаква по-известна марка, под която да се намират лесно и сигурно. При тях трябва да се провери MID кода. Проверката на MID кода обаче за жалост не винаги е сигурна, защото има производители, които използват фалшиви кодове и според кода носителят е първокачествен, но на практика е боклук. Някои марки също имат и заводи в различни страни, които имат различно качество. Затова и третият критерии влиза в сила: страната на производство (Made in ...). Има 2 страни, от които "излизат" само качествени носители: Япония и Сингапур. Ако дисковете са произведени там, може да се каже дори, че това е достатъчен ориентир и че няма особена нужда да се гледа марка. Другите две страни, от които "излизат" качествени носители, са Индия и Тайван, но това се отнася вече за конкретни марки и важи с особена сила за Тайван. Ако става въпрос за Verbatim, Sony или TDK, произведени в Индия или Тайван, тогава няма проблеми. Ако обаче става въпрос за друга марка, произведена в една от тези страни, то значи качеството ще е по-ниско. Това важи, както вече споменах, с особена сила за Тайван, където се произвеждат от първокачествени носители до пълни боклуци. Носители, произведени в Малайзия е препоръчително да се избягват. Носители, произведени в САЩ, Европа, Хонг Конг или Китай е на практика задължително да се избягват.

 

Тази и още информация ще има в темата, която подготвям, но не знам кога ще е готова.

Link to comment
Сподели другаде

Ето за това става на въпрос - http://prikachi.com/files/431340c.jpg

http://prikachi.com/files/431345v.jpg

http://prikachi.com/files/431346C.jpg

Там има( да не им правя реклама, защото ги използвам само като ориентир)още много марки носители, както DVD така и CD,+/- R, RW и т.н.Няколко вида TDK, Sony, Verbatim и др.

Link to comment
Сподели другаде

Най-вероятно са точно на Taiyo Yuden, но не е 100% сигурно. Добре е да провериш къде са произведени (трябва да го пише някъде на кутята/опаковката). Ако са произведени в Япония, то по всяка вероятност са на Taiyo Yuden.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...