Jump to content

Нов компютър и ъпгрейд на стар


Препоръчан пост

Microsoft Bulgaria са открили секция в помощ на потребители в избора им на компютърна конфигурация за нов компютър или upgrade на стар такъв

 

Сайта е полезен особено за потребители-новаци

 

http://www.msdot.net/pczateb/

 

Всичко , което е необходимо да направите , е да отговорите на няколко въпроса , след което ще получите примерна конфигурация и съвет . Ще бъдете и посъветвани от кои партньори на Microsoft може да закупите конфигурацията.

 

Стори ми се интересно,особенно за нови в областа !

Link to comment
Сподели другаде

Microsoft Bulgaria са открили секция в помощ на потребители в избора им на компютърна конфигурация за нов компютър или upgrade на стар такъв

 

Сайта е полезен особено за потребители-новаци

 

http://www.msdot.net/pczateb/

 

Всичко , което е необходимо да направите , е да отговорите на няколко въпроса , след което ще получите примерна конфигурация и съвет . Ще бъдете и посъветвани от кои партньори на Microsoft може да закупите конфигурацията.

 

Стори ми се интересно,особенно за нови в областа !

Този сайт е голяма простотия и пише маса глупости, пример :

 

Графичната карта повишава производителността на компютъра ви като освобождава процесора и паметта му докато обработвате или визуализирате изображения. . Препоръчвам Nvidia графична карта на PCI слот, която има 128 мегабайта видео памет. Ако имате такава, можете да се насладите на впечатляващите ефекти на Windows Vista.

Защо Nvidia ?! Да не са по-добри, какво е това PCI слот(може би, за да не си слагаме на ISA ), може би ми препоръчва FX5200 или някоя RivaTNT 2 m64, но пък 2 колони по-нагоре виждам "гордия" надпис GF 7600GS(такава на PCI не знам да съществува !) ?! Тука ще да има нещо гнило, явно програмиста на сайта е неграмотен !

Въобще... нямам думи. :punish:

Link to comment
Сподели другаде

Идеята не е лоша, но е реализирана изключително зле (както и повечето неща в България). Определено съветите, които въпросният сайт дава не са актуални и са подвеждащи (vyrgozunqk вече спомена за един от тях). Веднага давам и аз пример: сайтът ми препоръчва "120-gigabyte (GB) хард диск с 15 GB свободно дисково пространство", което е смешно при наличието на 320GB дискове с една плоча (WD3200AAKS / Samsung HD322HJ), които биха предложили много по-добра производителност (и по-ниско ниво на шум / вибрации) от този стар 120 / 160 GB твърд диск при това с много малка разлика в цената. Останалите компоненти, които ми препоръча изобщо няма да ги коментирам.

Само бих искал да обърна внимание, че когато селектирате град, за който искате да видите списък с партньори на Microsoft излизат доста интересни резултати. За София първите няколко магазина, които ми предложи бяха на JAR Computers - фирма, която определено не е за препоръчване, поради изключително бедния избор на компоненти и ниското ниво на обслужване.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...