Jump to content

Проблем с Edimax 802.11g Wireless LAN


Препоръчан пост

Моля за помощ от три дни се мъча да свържа лаптопа към стационарния комп.Купих си Edimax 802.11g Wireless LAN карта с USB инсталирах драйвърите и дотам.Лаптопа е на Виста а компа на ХР някой знае ли какви настройки се правят.Ще съм страшно благодарен.

Извинявам се че съм Ламер, в 6 клас съм и нямам опит.

Link to comment
Сподели другаде

Дай малко повече информация:

1. С какви мрежови устройства разполага стационарният компютър?

2. С какви мрежови устройства разполага преносимият компютър?

3. Какво по-точно искаш да направиш - споделяне на папки и файлове, споделяне на ИНТЕРНЕТ, нещо друго?

4. Какви настройки си правил досега?

Разгледай и темата Връзка между 2 компютъра, как по-точно става, може да ти бъде от полза.

Link to comment
Сподели другаде

Лаптопа има Wireless и с тази безжична LAN карта с USB след някакви настройки се връзва с лаптопа.Не знам как да направя мрежа на стационарния компютър и после да я вържа с лаптопа.
Link to comment
Сподели другаде

Лаптопа има Wireless и с тази безжична LAN карта с USB след някакви настройки се връзва с лаптопа.Не знам как да направя мрежа на стационарния компютър и после да я вържа с лаптопа.

Много неясно си отговорил на колегата....

Link to comment
Сподели другаде

Стационарният е с стандартна ЛАН.Закачам тази Едимах Wireless LAN карта, която се свързва чрез USB към компа.Инсталирам драйвъри и и излиза иконка долу в дясно там трябва да се правят настройки , но все ми излиза:Status Conected, Signal Strenght:No signal
Link to comment
Сподели другаде

Не знам какъв модел е този Edimax, който ползваш, но предполагам, че е само приемник. В такъв случай това означава, че имаш настолен компютър с LAN и WLAN и преносим компютър, който също (вероятно) има LAN и WLAN.

За да свържеш двата компютъра безжично, ти трябва устройство, което да излъчва сигнал - Wireless access point, като например EW-7206APg. С негова помощ можеш да създадеш безжична мрежа, към която да се свързват двата компютъра.

Друг вариант е да ги свържеш с помощта на Ethernet crossover cable. При втория вариант Wireless LAN картата, която имаш, няма да ти бъде необходима.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря 4е ми обърнахте внимание Оказа се че интернет доставчика ограничава такъв достъп.Баща ми купи рутер и трябваше да им го носим за да направят настройки Иначе аз си го вързах и настроих и най накрая лаптопа тръгна.Само дето изгорях с 30 лв от стипендията за тази карта ама така е като купувам евтино и се мисля за тарикат.Благодаря за вниманието
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...