Jump to content

как да увеличим паметта на вградена видео карта


Препоръчан пост

Да,благодаря за информацията. Например ако си сменяма рам паметта както съм посочил по горе какво мога да използвам за заземяване и докато сменяма самата паметт постоянно трябва да съм свързан със заземителя или периодично да го докосвам? Извинявам се попрочетох изцяло коментара ти I.kanelov тоест в случая един радиатор би свършил работа като периодично го докосвам ? Защото малко или много се усеща напрежението във ръцети при работа с лаптопеца :)
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

В идеалния случай, когато се разполага със заземяваща лента за китка проводникът ѝ е постоянно свързан към земя. В твоя случай периодично докосване е решението. Що се отнася до радиатора - аз лично хич не го харесвам тоя вариант по редица причини и по-удачно решение ми се струва, ако разполагаш с настолна машина, свързана към правилно заземен контакт да ползваш кутията ѝ за заземяване. Т.е. периодично докосване на небоядисана част или поне едно докосване в началото преди работа. Все пак няма да я сменяш тая памет 2 часа.
Link to comment
Сподели другаде

  • 9 months later...

Това ми е за видео картата приятели, искам да разбера колко всъщност поддържа 512 или 256 и как да я увелича от биоса на компютара защото като вляза няма нищо вътре никаде не пише за видео картата или колко рам използва моля помогнете. Компютъра е настолен HP

Chip type: Intel® HD Graphics Family

Dac type: Internal

Adapter string: Intel® HD Graphics 2000

Bios info: Intel Video BIOS

 

Total available Graphics memory: 1696 MB

Dedicated Video memory: 64 MB

System Video Memory 0 MB

Shared System Memory 1632 MB

Link to comment
Сподели другаде

Ако на трабанче сложиш 500литра резервоар ще стане ли ферари?

 

Това е вградена видео карта със споделена памет, дори ида увелечиш размера на паметта ползата е равна на нула.

Link to comment
Сподели другаде

а дали мога да я сменя тая видео карта и да си сложа външна?

 

Нов лаптоп.

 

Тук има един пример, но колко е ефективен не знам http://www.download....=news&id=572243

Link to comment
Сподели другаде

а дали мога да я сменя тая видео карта и да си сложа външна?

Не може да се смени, а и не е нужно. Ако дънната платка има слот за отделна видео карта, не би трябвало да има проблем да се добави отделна такава. И все пак сигурно ще е полезно да кажеш точния модел на компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

Нов лаптоп.

 

Тук има един пример, но колко е ефективен не знам http://www.download....=news&id=572243

 

Става въпрос за настолен компютър.

 

Може и да е възможно да се сложи външна видео карта

 

но за да дадем адекватен съвет трябва да знаем точния модел на дъното и захранването.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
здравейте искам да си увелича вградената видео памет . аз съм с 7-цата и памета ми сега е 128 мб а като си го купихме на кутията пишеше че видео картата е 1024 мб как да си я увелича . като го включвам нямам BIOS моля помогнете.трябва ли да го карам там от където съм го купил за да ми я увеличат паметта ето линк http://www.jarcomput...f=tops&i=544009 да видите процесорите на лаптопа ми
Link to comment
Сподели другаде

http://pcstore.bg/laptopi/ACER-4/ACER-Aspire-5733Z-LX-RJW0C-001-4GB-2961

Видео карта

Intel HD Graphics 3000 с до 1696MB споделена памет

Ключовата думичка е ДО - паметта се заделя динамично според нуждата на конкретното приложение и няма никаква настройка за ръчно задаване, а не е и нужно да има такава.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Asus X71Q e със вградена видео карта

Intel® GMA 4500 Gfx (GL40) .Интересувам се има ли възможност да се постави външна и ако има да ми дадете някакъв линк да разгледам.(а ако не дали може да се смени).

Благодаря ви предварително.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Да ви по питам как на лаптоп с вградена видео карта мога да сложа външна и дали изобщо мога? Благодаря предварително

Редактиран от s.feradov
Писане на латиница.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Здравейте. Статията е написана много добре но и аз за съжеление не мога намеря съответните настройки в биоса за да си увелича памета на видиокартата. Ето и моите параметри:

-Дънна платка - Hewlett-Packard HP Compaq dc7800 Convertible Minitower

-Чипсет на дънната платка -Intel Bearlake Q35

 

 

-Видеокарта - ntel® Q35 Express Chipset Family  (256 MB)
 -3D-ускорител  -Intel GMA 3100
Благодаря

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...