Jump to content

Проблеми и съвети при работа с Microsoft Word


Препоръчан пост

  • Отговори 412
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Защото ако искам да отворя страница 70 трябва да скролвам, а така с едно кликване ще отивам на нея. Как се прави?

Може и без линк, ако искаш да отидеш точно на определена страница от менюто Find and Replace - Go To... и въвеждаш номера на страницата - Next. Това важи и за Word 2007, 2010. А за 2003 е от Edit - Go To...

 

Друг вариант е с пряк път(клавишна комбинация) Ctrl+G и въвеждаш номера на страницата. Това важи за всички Word версии 2003, 2007, 2010.

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност няма как без линк, ако това е точното изискване:

 

Искам на първата страница да направя нещо като меню или съдържание и когато кликна върху даден ред да ме праща на някоя от страниците.

 

Още едно въпросче: когато кликна на линка цветът се променя. Как да напрвя, така че да остава същият цвят на линка?

 

Направете следното:

  • Стартирайте Microsoft Word.
  • Меню Home -> Change Styles -> Colors -> Create New Theme Colors.
  • Срещу Followed Hyperlink задайте цвета, който сте избрали.
  • Запазете промените.

Link to comment
Сподели другаде

Не става!

 

1. В текущия документ опцията Colors е неактивна.

2. Когато отворя нов документ, правя настройките, запазвам ги и цвета се променя. НО когато пак отворя нов документ настройките не са запаметени.

 

 

Изникна още един проблем :(.

 

Първите 30 статии с с големина по 1 страница всяка. Наложи се да променя нещо по страница 15 и след нея всички страници се промениха: заглавието на статиите се измести и вместо да е в началото на страницата, при някои е в началото, при други в средата, при други в края. Как да направя така, че когато завърша дадена страница да я запаметя и каквито и промени да направя по другите страници да не и се отразяват? Все едно имам 30 отделни документа и когато променям дължината на някой другите да си остават същите.

Link to comment
Сподели другаде

Правя следното нещо:

 

1. В Excel почвам да пиша цифрите хоризонтално през една колона: 1 2 3 4 ... Разтеглям ги примерно до 30.

2. Копирам цифрите в Word и давам да се копират само като текст, но не излизат подредени една под друга, а малко разбъркани и с голямо разстояние между тях.

 

Друг е проблемът, че първата цифра започва в началото на страницата, а цифрите под нея започват малко навътре.

Link to comment
Сподели другаде

Интересуваше ме дали подредбата трябва да е по същия начин. Проблемът с интервалите ще се отстрани лесно.

 

Направете следното:

  • Стартирайте Microsoft Excel.
  • Въведете данните, така както съм показал на прикачения файл в коментар номер десет.
  • Изберете всички полета, които съдържат информация плюс тези, които играят ролята на интервали.
  • Изберете Copy.
  • Десен бутон върху копирания участък -> Paste Options -> Values.

След това:

  • Стартирайте Microsoft Word.
  • Изберете Paste -> Keep Text Only.

Това разминаване в редовете не трябва да Ви притеснява. Сега просто трябва да заместим съществуващите интервали с подходящи.

 

Направете следното:

  • Маркирайте текущия интервал между числата -> Copy.
  • Изберете Replace.
  • В полето Find what: поставете копирания интервал.
  • В полето Replace with: въведете даден символ (интервал).
  • Изберете Replace all.

Би трябвало числата автоматично да се подредят на един ред.

Link to comment
Сподели другаде

1. В текущия документ опцията Colors е неактивна.

 

Странно. Не би трябвало да има подобен вид проблеми.

 

2. Когато отворя нов документ, правя настройките, запазвам ги и цвета се променя. НО когато пак отворя нов документ настройките не са запаметени.

 

Това е напълно нормално. Трябва да бъде зададен новият Custom Theme Color за да постигнете желания резултат.

 

Изпълнете следното:

  • Стартирайте Microsoft Word.
  • Change Styles -> Colors -> Custom -> <името на създадения от Вас стил>

Първите 30 статии с с големина по 1 страница всяка. Наложи се да променя нещо по страница 15 и след нея всички страници се промениха: заглавието на статиите се измести и вместо да е в началото на страницата, при някои е в началото, при други в средата, при други в края. Как да направя така, че когато завърша дадена страница да я запаметя и каквито и промени да направя по другите страници да не и се отразяват? Все едно имам 30 отделни документа и когато променям дължината на някой другите да си остават същите.

 

Използвайте Page Break в края на всяка страница.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте!

На 12 години съм. Специално се регистрирах в този форум, защото ми трябва много спешно отговорът на този въпрос.Търсих в интернет цял ден, но не разбирам от компютри, а ми трябва спешно. :(

Как да възстановя файл на Word, след като съм го заместила по погрешка с текста на друг?

 

Искрено Ви благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...