Jump to content

Помогнете за избор на конфигурация


Препоръчан пост

Здравейте.Искам да ми препоръчата компютърна конфигурация.Компютърът ще се използва предимно за игри.Бюджетът ми е 800лева.Очаквам предложения???

 

Препоръчаха ми следната конфигурация:

MB:ASUS P5KRL-C/G31/LGA775

CPU:C2DUO E5200/2.5G/800/2M BOX

RAM:KINGSTUN 4GB/DDR2/800Mz

HDD:HITACHI 500GB/SATA2/16MB

VGA:SAPHIRE HD3850 512MB/GDDR3 BULK

CASE:FOXCONN 3GTLA-436/420W PFC

DVD/RW:LG GH22NP20 BLACK

Тази добра ли е или да се смени някой компонент ???

Link to comment
Сподели другаде

Добра е, за парите си е добра, само ако можеш боцни видео примерно 3870. :) Другото като цяло е добре но кутията с това захранване 420 вата, няма да издържи виж някакво друго поне 500 !
Link to comment
Сподели другаде

Конфигурацията в този си вид е прилична, но за да стане наистина оптимална трябва да се направят няколко промени:

 

1) Няма никакъв смисъл да се взима дъно с вграден видеоконтролер, при положение, че ще се ползва външен такъв. Най-малкото дъната с вграден видеоконтролер са доста "спънати" за overclock. Насочи се към JETWAY I35P-SG или Gigabyte P35-DS3R. И двете са отлични решения.

 

2) Паметите на Kingston не са особено добро решение, но все пак стават. 2x2GB G.SKILL PC8000 F2-8000CL5D-4GBPQ е едно доста по-добро решение за 2x2GB памет. Имай предвид обаче, че за да ползваш пълноценно 4-те GB-та ще трябва да инсталираш 64-битово издание на съответната операционна система.

 

3) Твърдият диск определено не е най-доброто решение. Western Digital 640GB (WD640AAKS) или Samsung 500GB (HD502IJ) са много по-добри решения.

 

4) Видеокартата е приемливо решение. Друг добър вариант е NVIDIA 9600GT.

 

5) Kутията на FOXCONN не е лоша, но е препоръчително да смениш захранващия й блок с друг. За тази система един Chieftec 450W-GPS или POV Black Diamond 500W е добър избор.

 

6) Оптичното устройство е добро, но по-добре би било да се вземе LG GSA-H66N, ASUS DRW-2014L1T или Samsung SH-S203D.

Link to comment
Сподели другаде

Конфигурацията в този си вид е прилична, но за да стане наистина оптимална трябва да се направят няколко промени:

 

1) Няма никакъв смисъл да се взима дъно с вграден видеоконтролер, при положение, че ще се ползва външен такъв. Най-малкото дъната с вграден видеоконтролер са доста "спънати" за overclock. Насочи се към JETWAY I35P-SG или Gigabyte P35-DS3R. И двете са отлични решения.

 

2) Паметите на Kingston не са особено добро решение, но все пак стават. 2x2GB G.SKILL PC8000 F2-8000CL5D-4GBPQ е едно доста по-добро решение за 2x2GB памет. Имай предвид обаче, че за да ползваш пълноценно 4-те GB-та ще трябва да инсталираш 64-битово издание на съответната операционна система.

 

3) Твърдият диск определено не е най-доброто решение. Western Digital 640GB (WD640AAKS) или Samsung 500GB (HD502IJ) са много по-добри решения.

 

4) Видеокартата е приемливо решение. Друг добър вариант е NVIDIA 9600GT.

 

5) Kутията на FOXCONN не е лоша, но е препоръчително да смениш захранващия й блок с друг. За тази система един Chieftec 450W-GPS или POV Black Diamond 500W е добър избор.

 

6) Оптичното устройство е добро, но по-добре би било да се вземе LG GSA-H66N, ASUS DRW-2014L1T или Samsung SH-S203D.

A ако направя тези промени,ще се вместа ли в хонорара-800лв.

Link to comment
Сподели другаде

A ако направя тези промени,ще се вместа ли в хонорара-800лв.

 

Би трябвало да се вместиш, но не е изключено да надхвърлиш бюджета малко в зависимост от компонентите, с които решиш да смениш вече избраните от теб. Ще ти напиша цените (с ДДС) на най-препоръчителните в случая за смяна компоненти, а те са:

 

1) JETWAY I35P-SG - 151лв / Gigabyte P35-DS3R - 178лв

 

2) Western Digital 640GB (WD640AAKS) - 160лв / Samsung 500 GB HD502IJ - 128лв

 

3) CHIEFTEC 450W GPS-450AA-101A - 97лв / Point of View Black Diamond 500W - 81лв

 

Кутията както казах е прилична, затова може да попиташ дали има вариант да я вземеш без захранващия й блок, а за захранващ блок да вземеш един от тези, които написах по горе. И разбира се, другият вариант е да си избереш кутия без PSU.

Link to comment
Сподели другаде

l.kanelov не съм много съгласен с теб, че самсунгските дискове са по-добър вариант от Hitachi, много са бавни и шумни, на всичкото отгоре процената им на дефектирали бройки е в пъти по-голям...Western Digital-a става.

Захранването на Chieftec което си дал някъде го мернах за 80 лв. не помня къде :) .

Също не бих се доверил на оптика на самсунг, по-добър вариант си остава LG-то или някой плекстор... евентуално някой Lite-On, не че не са в 90 % еднакви де, но... :D

A относно видеото, то лепне ли се на 9600, направо да взима някоя 8800... ще е по-добър вариант.

Link to comment
Сподели другаде

l.kanelov не съм много съгласен с теб, че самсунгските дискове са по-добър вариант от Hitachi, много са бавни и шумни, на всичкото отгоре процената им на дефектирали бройки е в пъти по-голям...Western Digital-a става.

 

Говориш глупости. Точно този модел, както и HD322HJ (320GB) и HD753LJ (750GB) са изключително добри дискове и дори въпросният HD502IJ превъзхожда WD640AAKS като линейна скорост. За старите им дискове съм сългласен, че са боклуци, но при новите положението е коренно различно. Единствено за RAID масиви не са все още много подходящи, поради спецификата на firmware-а им, но пък по това се работи и скоро време вероятно и там няма да имат проблеми. Иначе за RAID в момента WD е отличен избор, да. Също и за единични дискове, но предимно от AAKS серията и конкретно WD640AAKS, защото е с новите плочи с висока плътност.

 

Захранването на Chieftec което си дал някъде го мернах за 80 лв. не помня къде

 

Възможно е, но аз лично най-често го срещам около 85-90лв с ДДС.

 

Също не бих се доверил на оптика на самсунг, по-добър вариант си остава LG-то или някой плекстор... евентуално някой Lite-On, не че не са в 90 % еднакви де, но...

 

Определено не съм съгласен. Точно това устройство на Samsung е отличен избор. Lite-ON пък определено от доста време не предлагат адекватни оптични устройства, както и Plextor. Plextor преди доста време бяха наистина много добри, но сега само името им остана общо взето.

 

A относно видеото, то лепне ли се на 9600, направо да взима някоя 8800... ще е по-добър вариант.

 

По-скоро ATi HD4850, но цената ще се вдигне доста повече. :)

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Също не бих се доверил на оптика на самсунг, по-добър вариант си остава LG-то или някой плекстор... евентуално някой Lite-On, не че не са в 90 % еднакви де, но... :D

Samsung определено е производител, който се учи от предишни грешки. Нямат перфектни продукти разбира се, но то никой няма такива. Факт е обаче, че продуктите им стават все по-добри и по-добри, независимо дали е с малки или големи крачки. Лично аз намирам новите им серии записвачки за много добри. SH-S20Xx сериите определено са едни от най-добрите серии DVD записвачки (въобще), които са пускани напоследък. Вярно е, че има някои малко по-лоши бройки от тези серии, но повечето са добри и се справят отлично.

LG също имат като цяло доста добри устройства. Не считам нито един от двата производители за категорично по-добър от другия, защото и двата имат различни по качество модели. Не считам оптиката на Samsung за по-лоша от тази на LG, но дори и да е, LG пък ползват чипове на Renesas или Panasonic в устройствата си. Samsung ползват чипове на MediaTek (както и Lite-On), което лично по мое мнение е по-добре и ми допада повече.

Покупката на Plextor в днешно време е просто глупава. Преди време, когато Plextor произвеждаха свои устройства, определено имаше смисъл човек да се замисли дали да не си купи тяхно устройство, ако бюджетът му го позволяваше. Откакто обаче Plextor спряха собственото производство и започнаха да ползват чужди устройства (най-често на Lite-On, но не само) просто няма смисъл да се дават повече пари за даден модел на Plextor заради името, след като същото устройство го има за по-малко пари с по-различен външен вид и под друго име.

Link to comment
Сподели другаде

За това и казах, че са 90 % еднакви... но напоследък попаднах на няколко издъхнали самсунга, не помня от кои серии за съжаление, знам, че бяха значително нови като производство та затова не ми се поемат рискове но като цяло всичко винаги опира до Lite-On, защо направо да не си купи един обикновен Lite-On за 40-45 лв. и това е... Да му е мирна главата. :)

Аз поне така смятам, че е най-правилно. Ako е за въпрос вече нищо не е като "едно време", всички производители занижиха качеството до минимум, как може едно дъно 92 година още да работи, а дъна закупени преди 1-2 година да им се разкапват кондензаторите и то на големи корпорации, не да кажеш някой PC чипс... и въобще техниката като цялото запада.

Link to comment
Сподели другаде

Да, Lite-On е най-големият производител на устройства, вярно е, но не всичко опира до него. Макар доста други "производители" да ползват устройства на Lite-On, все пак имат и свои. NEC, ASUS, LG, Samsung, Pioneer са все производители, които имат свои разработки. Първите два са определено на дъното (според мен), но дори и техните устройства вършат работа на средностатистическия потребител. Не всичко е Lite-On, макар натам да отиват нещата. :)

За спада в качеството на хардуера, за жалост е така. В общи линии в момента производители на качествен хардуер, независимо какъв, са доста малко. Бившите добри производители или изчезнаха (фалирали или погълнати от други), или просто слязоха на нивото на останалите. Може да се пусне доста обширен списък с производители, които имат спад в качеството. При някои е повече, при други е по-малко, но всички те имат забележим и значителен спад:

- Zalman;

- Fortron-Source;

- ASUS - никога не съм считал ASUS за нещо кой знае какво, но преди имаха по-сносни дъна;

- ABIT - имаха легендарни дъна, сега са просто поредния производител, залагащ на шарения и маркетинг;

- DFI;

- EPoX - при тях нямаше спад, а просто си фалираха, което е жалко, защото имаха чудесни дъна;

- Creative - имаха далеч по-сносни карти навремето, а сега само най-скъпите им са сносни и то пак са 90% маркетинг и шарения;

- Logitech - старите им мишки и клавиатури (особено мишки) бяха далеч по-добри; сега продължават да са сред най-добрите, но сравнени с предишното им мишки сегашните са боклуци;

- Microsoft - техните клавиатури и гризачи също пострадаха откъм качество;

- TEAC;

- Plextor;

- Seagate - също не смятам, че са на същото ниво, както преди;

- Kingston;

- Corsair;

- и др., които пропускам, защото не се сещам за тях или не се занимавам много с типа хардуер.

 

В днешно време не качеството, а маркетингът продава стоката. Шарен и галещ окото дизайн; сложно, гръмко и готино звучащи термини, включващи стандартни думички като: Pro, Mega, Super, Ultra, Hyper, eXtreme/X-treme, Elite и всякакви други завъртяни и/или яки думички, които впечатляват средностатистическите потребители и ги карат да си мислят, че са си купили едва ли не техника от бъдещето.

То всичко това не е по вина само на производителите. Потребителите също имат голяма вина, защото общо взето спряха да държат на качеството и се поддадоха на маркетинха. Хората обичат да бъдат лъгани, за жалост.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...