Jump to content

Молба за помощ за изработка на малка интернет страница


Препоръчан пост

Здравейте искам да ви попитам дали може някой от потребител, който посещават редовно форума и разбирасе имат малко повече свободно време да се заеме с една според мен не толкова тежка задача, а тя е следната:

Много искам да си направя лична страница, но незнам как и какво да правя, ще съм благодарен, ако някой от вас бъде така добър да ми помогне.

Благодаря ви предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

Като начало можеш да разгледаш някоя готова портална система, като по-разпространите (поне според мен) са:

e-107

Joomla

Wordpress

 

Личното ми мнение е, че и с трите може да се работи лесно, имат превод на Български език (това в случай, че имаш проблеми с английския). Остава само да разгледаш предложенията им за външен облик(template, skin, дрешка) на твоята страничка.

 

Успех! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Според мен е най - добре да се помъчиш сам. Аз също нищо не разбирам от програмиране, но с помощта на хората от форума и някои програми успявам да се оправя. Даже бих ти препоръчал ТАЗИ ПРОГРАМА . Платена е, но има 30 дневен безплатен период за тестване. Там просто хващаш обекта и го местиш където на теб ти харесва. Успех !
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви за съветите, който ми дадохте, в момента се упражнявам с програмата, която ми даде vesodimov WYSIWYG Web Builder намерих я като портабъл и не изисква регистрационен код като повечето, който ги има по нета качени.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви за съветите, който ми дадохте, в момента се упражнявам с програмата, която ми даде vesodimov WYSIWYG Web Builder намерих я като портабъл и не изисква регистрационен код като повечето, който ги има по нета качени.

Ами като сглобиш нещо - похвали се ... :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Taман влизам в сайта да пусна същата тема и гледам тази, затова ще пиша тук. Виждам даже, че програмата, с която работя се препоръчава - Уеб билдъра.

 

Значи правя некъв сайт вече 1 година, който изглежда така:

 

http://www.picvalley.net/u/728/928400951_m.JPG

 

Сайтът е готов, мога да го финализирам, но проблемите, пред които се изправям са:

 

- Сайтът е на моя компютър. Трябват ли ми някакви познания с Джумла /наскоро се регнах в техния форум по повод една измама и разбрах за съществуването на системи за упр. на съдържанието/ и ще мога ли след като хостна сайта да добавям текстове и линкове на сайта и без такива системи. Как изобщо става това? Какви са ми вариантите? Трябва да има инсталиран УебБилдър на сървъра, на който ще ми е сайта или трябва да го хоствам вкъщи? Изобщо не съм наясно.

 

- Как всичките тези файлове, които ми ги прави програмата на компютъра ще отидат в интернет

 

- Какви са предимствата на Джумла пред тази програма?

 

- За линковете задавам "LInk to internal web page" и то ми прави някакви файлове за да виждам сайта от компютъра си. След като се качи в кинтернет, трябва ли да стане Link to web page? И изобщо как това C:\Documents and Settings\Big Brother\Local Settings\Temp\preview\Home.html ще стане http://bglaws.com/bg/index.htm?

 

Kaкто виждате доста неща не са ми ясни, затова моля за помощта на по-компетентните, а също и за оценка: дали ще мога да се оправя сам или направо да търся професионално съдействие? Има ли изобщо уеб-дизайнерски фирми, които биха се заели с работата да я довършат и според вас колко приблизително ще ми струва услугата? Има ли също хора сред вас, които срещу заплащане биха се заели да финализират тоя сайт?

 

Мисля да се свържа с този човек, коректен ли е?

Link to comment
Сподели другаде

Аз бих се навил, но би ли казал за какво точно се отнася сайта и колко е голям? Тъй като гледам е свързан със законите, което би означавало, че трябва да се поддържа редовно. А имаш ли претенции, ако е малък, да го качим в hit.bg или държиш да е .com и т.н.?
Link to comment
Сподели другаде

Ами за мен колкото по-голям, толкова по-добре. Честно казано искам да е .com или .net /мога да си плащам там някакви левчета за това/, защото сайтът е юридически и това е, което се е наложило като шаблон при тези сайтове. Искам този сайт да ми върши работа, а кой би погледнал сериозно на сайт в hit.bg, където има какъв ли не спам?

 

За големината на сайта може да се ориентираш по менюто. На снимката виждам, че е само Home страницата, но ги има и другите с направени връзки. А на моя компютър си го браузвам целия сайт. Смятам в "Закони" да пусна 20-30 по-основни закончета. Не повече, защото в противен случай няма да мога да ги ъпдейтвам при промените. Самите закони ще имат връзки към становища или статии с правна насоченост, но готовите засега становища и статии са не повече от 10-12. Ще има вицове, а също и бланки на разни типове договори, декларации, пълномощни и др. документи. Това е, което ще е в повече. Останалата част от менюто ще са статични страници с линкове към кантори и сайтове, които препоръчвам, контакти, каква ни е филосфията, за кво се борим и пр. неща, които няма да се пипат.

 

едит: забравих да кажа, искам и всичко това да се индексира от поне 4 търсачки, Гугъл задължително.

Link to comment
Сподели другаде

Taман влизам в сайта да пусна същата тема и гледам тази, затова ще пиша тук. Виждам даже, че програмата, с която работя се препоръчава - Уеб билдъра.

 

Значи правя некъв сайт вече 1 година, който изглежда така:

 

http://www.picvalley.net/u/728/928400951_m.JPG

 

Сайтът е готов, мога да го финализирам, но проблемите, пред които се изправям са:

 

- Сайтът е на моя компютър. Трябват ли ми някакви познания с Джумла /наскоро се регнах в техния форум по повод една измама и разбрах за съществуването на системи за упр. на съдържанието/ и ще мога ли след като хостна сайта да добавям текстове и линкове на сайта и без такива системи. Как изобщо става това? Какви са ми вариантите? Трябва да има инсталиран УебБилдър на сървъра, на който ще ми е сайта или трябва да го хоствам вкъщи? Изобщо не съм наясно.

 

- Как всичките тези файлове, които ми ги прави програмата на компютъра ще отидат в интернет

 

- Какви са предимствата на Джумла пред тази програма?

 

- За линковете задавам "LInk to internal web page" и то ми прави някакви файлове за да виждам сайта от компютъра си. След като се качи в кинтернет, трябва ли да стане Link to web page? И изобщо как това C:\Documents and Settings\Big Brother\Local Settings\Temp\preview\Home.html ще стане http://bglaws.com/bg/index.htm?

 

Kaкто виждате доста неща не са ми ясни, затова моля за помощта на по-компетентните, а също и за оценка: дали ще мога да се оправя сам или направо да търся професионално съдействие? Има ли изобщо уеб-дизайнерски фирми, които биха се заели с работата да я довършат и според вас колко приблизително ще ми струва услугата? Има ли също хора сред вас, които срещу заплащане биха се заели да финализират тоя сайт?

 

 

Мисля да се свържа с този човек, коректен ли е?

 

Регистрирай си домейна, който искаш (има безплатен домейн от типа ime.co.cc) и после си вземи безплатен хостинг (следвай връзките). Можеш да си качиш сайта директно във вида в който си го направил много лесно. Има web builder (пак безплатно) и не вярвам да имаш някакви затруднения да завършиш започнатото.

Link to comment
Сподели другаде

С помощта на Спринт регистрирах домейн, ще ползвам СуперХостинг. Утре ще ида да им платя. Но за сайтът може да ми е нужна помощ от хора, които работят с Webbuilder. Спринт помогна да сложа УебКаунтър в Индекс-файла, но понеже съм с версия 4 имам проблем с настройките на Page Properies. Там, където трябва да сложа character set -> cyrillic windows 1251 и езикът да е Bulgarian...Нямам такива опции в програмата, защото версията ми е 4. Някакви идеи как да го правя?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...