Jump to content

Много бавен кардрийдър


Препоръчан пост

Здравейте, досега използвах фотоапарата за прехвърляне на снимки , но реших да си взема и кардрийдър. Оказа се, че около 3 гб с фотоапарата се прехвърлят за 13 м, а с кардрийдъра за около 50 м. ! Марката е неизвестна- никъде не пише име, само ALL in 1. Мисля да я връщам, ама все пак да питам това нормално ли е или са ми дали някакъв боклук?

ПП. В дивайс мениджъра се разпознава при харддисковете като сменяем диск.

Видях, че има някакъв номер и по него разбрах че е този модел: http://www.computernet.bg/index.php?page=s...t&Itemid=26

Link to comment
Сподели другаде

Аз имам една идея - не знам в кое USB включваш рийдъра, но ако е в такова от предния панел пробвай като го вкл в задно USB. Т.е. такова, което се намира в задната част на компютъра.
Link to comment
Сподели другаде

все пак да питам това нормално ли е или са ми дали някакъв боклук?

В дадения от теб линк зърнах думичката "PRIVILEG", така че ще се осмеля да кажа: по-скоро второто.

Ако искаш да си по-сигурна, го тествай този "четец" на друг компютър. Ако и там се влачи, е ясно що за стока си получила, макар името на марката да е достатъчно красноречиво за качеството на продукта.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте, тъй като обещах да ви кажа за развръзката, ето какво стана: по техните думи били го пратили в София на ремонт и днес след 24 дена ремонт отидох да го взема. Включвам го и се оказва че кабела не работи.Включвам го в друг кабел и положението се оказва същото-работи на USB-1. Връщам се , обяснявам, те го дават за тест на сервиза , който е над магазина и момчето след 5 м. идва и казва, че всичко е така ,както казвам.В края на краищата след дългото размотаване ми го смениха с друг модел, който го тествах на място и работеше безупречно(поне засега)

Извода- ако сте от Стара Загора, не купувайте нищо от фирма Викинг- бул.Руски 51.Ако нещо ви се повреди, ви чакат големи мъки !

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, тъй като обещах да ви кажа за развръзката, ето какво стана: по техните думи били го пратили в София на ремонт и днес след 24 дена ремонт отидох да го взема. Включвам го и се оказва че кабела не работи.Включвам го в друг кабел и положението се оказва същото-работи на USB-1. Връщам се , обяснявам, те го дават за тест на сервиза , който е над магазина и момчето след 5 м. идва и казва, че всичко е така ,както казвам.В края на краищата след дългото размотаване ми го смениха с друг модел, който го тествах на място и работеше безупречно(поне засега)

Извода- ако сте от Стара Загора, не купувайте нищо от фирма Викинг- бул.Руски 51.Ако нещо ви се повреди, ви чакат големи мъки !

Хмм... звучи ми като нормално сервизно обслужване. :giggle:

Нищо ново под слънцето, навсякъде е така...

Link to comment
Сподели другаде

Жалко, че така мислиш, но става ясно зашо в България сме в това положение.Нищо нормално няма в това, да ми дадат неработеща стока, да ме въртят месец, да ми дадат друга неработеща стока и след като видяха, че няма да се отърват от мен(добре че живея наблизо), тогава ми дадоха друг работещ модел .И бяха много наясно със ситуацията още отначало. И това е за 14 лв ! А какво остава за по- голяма сума .
Link to comment
Сподели другаде

Жалко, че така мислиш, но става ясно зашо в България сме в това положение.

Тя всичката ни работа е такава. Калпава нация сме. Мързел, безотговорност, комплекси, некомпетентност, арогантност и т.н. и т.н. Не че това го няма и на запад, но при нас е в мноого по-високи количества.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...