Jump to content

Проблем с интернет


Препоръчан пост

Здравейте приятели !!! Надявам се да ми помогните с нещо... Значи имам следния проблем ...Когато влизам в интернет страници ми изчезва интернета ...всмисъл скайп си имам и в някой страници влиза , но в повечето не иска , и не мога да тегля нищо...И след това рестартирам модема и рутера и се оправя всичко ..Но като влезна пак и постоя кам 10 минути пак изчезва ...Налага се да рестартирам устроиствата през 10 минути :crosseyes1: ... Аз съм на БТК АДСЛ ... интернета се ползва от два компютъра свързани чрез рутер ... Някой ако мойе да ми помогне ще съм му много благодарен.... :thumbsup:
Link to comment
Сподели другаде

Това не виждам с кво може да ми помогне ...Явно проблема е в това

 

Основно се дължи на претоварване (постоянно и цялостно насищане) на изходящия канал /ъплоуд канала/, висок брой връзки. Този проблем основно се получава при използването на Р2Р програми или програми изискващи високи нива на изходящ трафик достигащи (и преминаващи) максималния капацитет на изходящия канал.

 

 

 

 

И все пак нямате ли други предложения какво да направя за да имам постоянен интернет :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Я обърни внимание на това:

 

Комуникационните програми (Skype, ICQ, MSN, торен клиенти, DC++ и други), продължават да работят, но страниците не желаят да се заредят?!?

Дължи се на проблемност на един от двата DNS-а и превключването от страна на модема към алтернативния или проблемност в работата на модема.

Решение:

Статично задаване на мрежовите настройки на интерфейса на лан картата, като бъдат попълнени единствено и само DNS-ите на БТК, адресът на модема не трябва да фигурира като DNS /192.168.1.1/ (дори като трети DNS, от разширените настройки на мрежовата карта)!

Настройките изглеждат по следния начин:

IP: 192.168.1.2 (192.168.1.* за абонати на "БИЗ")

Subnet Mask: 255.255.255.252 (или 255.255.255.0)

Gateway: 192.168.1.1

Primary DNS: 212.39.90.43

Secondary DNS: 212.39.90.42

Последователността на първи и втори DNS е произволна и според личното желание на всеки дали първи ще е 42 или 43 въпрос на вкус и симпатия. Алтернативни DNS адреси са тези на OpenDNS.com - 208.67.222.222 и 208.67.220.220

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...