Jump to content

Проблем с изпращането на Ping!


Препоръчан пост

Здравейте!

 

Проблемът ми е следния - имам нет - http://prikachi.com/files/353011N.jpg.

Доставчикът ми е - този.

 

Проблемът е, че когато изпращам 65000 байтов пинг ми изписва - Request time out...На 15000 също, дори и на 1500 ми изписва същото!

Някой знае ли защо?

Къде може да е проблемът , при доставчикът или при мен? И ако е при мен, къде и как да го търся?

 

На тарифата от 20 лв. съм, някой знае ли с колко трябва да даунлоудвам и какъв принципно трябва дами бъде пингът?

Link to comment
Сподели другаде

Защо пускаш този тест? Локала ли тестваш? Отиди на http://speedtest.net, избери си български и международни сървъри и тествай. Дори ти дава и директен линк за форум.
Link to comment
Сподели другаде

Значи, тук - http://speedtest.net въобще не може да захапе, а камо ли да тествам!

Пуснах един пинг от 1000 байта и започна да изпраща пакети, а трябва да мога да пращам 65000 байтов пинг, баси, колко ми е зле нета да откъне чак на 1000! :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Това, че не можеш да изпращаш големи пакети до някой сайт, не е показател за скоростта на връзката ти. Може доставчика ти да има защита от flood, може защитата да е в твоя компютър, може да е на сървъра на сайта... Аз затова ти казах да пуснеш ping с големина 1000 пакета, но първо проверяваш връзката до сървъра на твоя доставчик, после до сървъра на неговия доставчик и т. н. т. С командата tracert можеш да видиш през кои сървъри преминава връзката от даден сайт до твоя компютър и можеш да ги провериш един по един.
Link to comment
Сподели другаде

Значи, тук - http://speedtest.net въобще не може да захапе, а камо ли да тествам!

Пуснах един пинг от 1000 байта и започна да изпраща пакети, а трябва да мога да пращам 65000 байтов пинг, баси, колко ми е зле нета да откъне чак на 1000! :crosseyes1:

http://www.speedtest.net/result/323010189.png

Поне при мен работи ,избери регион София

Link to comment
Сподели другаде

Това, че не можеш да изпращаш големи пакети до някой сайт, не е показател за скоростта на връзката ти. Може доставчика ти да има защита от flood, може защитата да е в твоя компютър, може да е на сървъра на сайта... Аз затова ти казах да пуснеш ping с големина 1000 пакета, но първо проверяваш връзката до сървъра на твоя доставчик, после до сървъра на неговия доставчик и т. н. т. С командата tracert можеш да видиш през кои сървъри преминава връзката от даден сайт до твоя компютър и можеш да ги провериш един по един.

 

 

Няколко пъти техниците са идвали вкъщи и винаги така са го тествали, като пускат пинг.

Вчера с това си играх цяла вечер и си скубих косите от яд...Върви до 1450, когато му пусна обаче 1500 ми дава рикуест тайм аут!

Веднъж техника беше дошъл с лаптопа, ръгна моя кабел за нета в неговия лаптоп и веднага пингът тръгна на 65000 байта, а при мен не искаше дори и на 15000! Каза ми, че нетът, който ми върви въобще не може да се каже, че е нет. Какаво да направя вече и аз не знам, направо в чудо се виждам. Може ли да е от мрежовата карта, от дъното...и аз не знам вече, какво да си мисля, и какво да направя!

Сега си направих тест в speedtest и ми дава даунлоуд от 14254 kbps, но пак не иска да праща пинг по-голям от 1450, а съм пращал 65000 байтов пинг, не е като да не съм пращал никога!

Link to comment
Сподели другаде

Повтарям това, което написах вчера: Това, че не можеш да изпращаш големи пакети до някой сайт, не е показател за скоростта на връзката ти. С ping се тества наличие и стабилност на връзката до даден сървър, а не скорост. В локална мрежа и до сървъра на твоя доставчик можеш да тестваш (донякъде) и скоростта, но това е частен случай.

Просто командата ping изпраща пакет информация с определена големина до даден адрес и след като получи отговор, че пакета е доставен, показва времето, за което пакета е доставен. Както всяко мрежово приложение, ping използва точно определен port, за да изпрати и получи информацията. Когато разглеждаш сайтове, download-ваш файл, използваш p2p програми и т. н. т., ти използваш други port-ове. Много сървъри имат защита от претоварване (flood) чрез използване на ping, а често има и защита от сканиране на port-ове. Нещо повече: много от домашните компютри (при добре настроена защитна стена) също имат такива защити. Възможно е изобщо да нямаш ping до IP адреса на даден компютър и в същото време компютъра да има достъп до ИНТЕРНЕТ и ти да имаш достъп до неговите ресурси.

Според посочената тарифа би трябвало да можеш да download-ваш (евентуално - и upload-ваш) със скорост 12.5 MB/s от български сървъри и 2.5 MB/s от международни сървъри. Ако това е така, нямаш повод за притеснения.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, за отзивчивостта! :hesthebest:

 

Имам още едно запитване, значи решил съм да взема машината на баща ми и да я пробвам в къщи!

Той е на друг интернет доставчик и е с кабелен модем, който е вързан към ланката му. Пускам големи пингове и при него всичко си върви.

Вчера например в реалния чат на сайта на доставчикът ми едно момче показа, че при него се изпращат безпроблемно големи пингове.

Прецених, че след като сме на едини и същ доставчик, и той пуска големи пингове, а аз - не, значи проблемът е в моята машина и съм заподозрял за този проблем защитната стена! Въпроса ми е, ако взема неговата машина и въведа моят мак адрес,ще тръгне ли нета, като му пъхна моя кабел, понеже аз ще изпиша моя мак адрес в неговата машина, ама нали ланките са различни...Трябва ли да сменям и ланките или не е необходимо?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...